حمید فرخ نژاد

هنرمندان شاخص داخلی با محدودیت در اندیشیدن مواجه هستند، کتاب نمی‌خوانند و براساس یک نوع تفکر آنارشیستی مخاطبان خود را به سطحی‌نگری هدایت می‌کنند.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - پس از مجادلات علی‌علیزاده فعال سیاسی – اجتماعی ساکن لندن، حمید فرخ‌نژاد مجبور به پاسخ‌گویی شد و با شبکه اینترنتی تی‌وی پلاس مصاحبه‌ای نزدیک به دو ساعت و نیم انجام داد.  اغلب منتقدان حمید فرخ‌نژاد باید این مصاحبه را برای چندین بار تماشا کنند تا احیانا مطالب مندرج در این متن سوء تفاهم و حمله به این هنرمند کشورمان ارزیابی نشود.

بیشتر بخوانید:

حمید فرخ نژاد؛ رفیق محمد امامی و شریک دولت!

چند سوال از حمید فرخ نژاد: از گرین کارت آمریکا تا غارت پول‌ نهصدهزار معلم ایرانی

آقای علیزاده در آخرین توئیت خود نوشته‌اند:

فرخ‌نژاد یک رابین‌هود معکوس است: از شکم مردم فقیر ایران که تحریم فقیرتر شدند ماهی 150 میلیون تومان معادل 160 کارگر را برمی‌دارد و به جیب ابرقدرت تحریم کننده این مردم می‌ریزد. این طرح موضوع از سوی ایشان از جنبه‌های دیگری هم قابل بررسی است. در این مجادلات موضوع به هیچ عنوان محمد امامی و یا همکاران تهیه‌کننده ایشان هم نیست. ما در بررسی کارنامه کاری فرخ‌نژاد باید افق‌های دیگری را برای قضاوت و ارزیابی مد نظر قرار دهیم.

چرا اعداد و ارقام علیزاده در مورد فرخ نژاد اشتباه است؟

ایشان در گفت‌وگویشان با تی‌وی پلاس خود را فردی دغدغه‌مند برای رفع مشکلات معرفی می‌کنند و می‌گوید 40 سال است به بهانه‌ مختلف می‌گویند مسائل را مطرح نکنیم، مبادا دشمنان سوء استفاده کنند. طبیعی است که اولین سئوالی که پیش می‌آید و می‌توانیم با این هنرمند مطرح کنیم این است که شما باید به عنوان یک هنرمند شاخص، مسائل و دغدغه‌تان را از طریق تلفن همراه مطرح کنی یا از طریق آثار هنری؟!

** رفتارشناسی معترض اینستاگرامی ایشان را کافیست با هنرمندان خارجی مقایسه کنیم. کدامیک از هنرمندان و بازیگران خارجی که در سطوح مختلف، در آثار سینمایی منتقدانه و یا آسیب‌شناسانه  حضور دارند، در صفحه مجازی اینقدر فعالیت و موضع‌گیری سیاسی ثبت می‌کنند؟

این کنش‌گری اجتماعی – سیاسی خاص هنرمندان جهان سومی است. هنرمندان شاخص داخلی که با محدودیت در اندیشیدن مواجه هستند، کتاب نمی‌خوانند و بر اساس یک نوع تفکر آنارشیستی دنبال کنندگان خود را به جای عمیق‌، به سطحی نگری و هرج و مرج طلبی هدایت می‌کنند.

چرا اداره مهاجرتی ایالات متحده باید گرین کارت فرخ نژاد را باطل کند

آقای فرخ‌نژاد در این گفت‌وگو اشاره می‌کند من موفق شدم که گرین کارت نخبه‌گی دریافت کنم. آیا رفتار سینمایی ایشان در قواره گرین کارتی است که دریافت کرده‌اند؟ آیا ایشان در مقام تهیه‌کنندگی برچسب نخبگی را به خود الصاق کرده‌اند یا بازیگری؟ در مقام یک دارنده گرین‌کارت نخبه‌گرا، دغدغه‌هایشان را به صورت تصویر چگونه ثبت کرده‌اند؟

آخرین فیلمی که ایشان در سینما تهیه‌کرده فیلم «گشت 2 » به کارگردانی سعید سهیلی است که با ایشان در ایران فیلم شریک 50 درصدی هستند و باقی آثار کمدی‌های دست چندمی «تگزاس»، دختر شیطان، ما شما را دوست داریم خانم یایا، بی حساب و گشت 2 است. اگر اداره مهاجرتی ایالات متحده آثار اخیر فرخ‌نژاد را ببیند حتما گرین کارت نخبه‌گی اش باطل می‌کند. چون ادعا کرده‌اند که معادل دیپلمشان خیلی پایین بوده و با سهمیه مناطق جنگی وارد دانشگاه هنر شده‌اند؟ اگر انقلاب نمی‌شد و عراق به آبادان حمله نمی‌کرد و خانواده حمید فرخ‌نژاد همچنان در آبادان بود با این سطح نخبه‌گی یحتمل فرخ‌نژاد مغازه تخمه‌فروشی در کنار یکی از سینماهای آبادان داشت؟ این انقلابی که فرخ‌نژاد با تاخت فراوان برای هر کسی برکت نداشت برای سلبریتی‌خانی مثل جناب فرخ نژاد علی برکت‌الله... .و در حاشیه برای اداره مهاجرتی ایالات متحده، برای صدور گرین کارت نخبه‌گی فرخ‌نژاد باید تاسف خورد.

فیلم نخبه‌گرای جناب فرخ‌نژاد چگونه اثری است؟

مستقل از اینکه فیلم «گشت 2 » به تهیه‌کنندگی ایشان، اصلا اثری نخبه‌پسند نیست و با یک سری دیالوگ‌های اروتیک و خواندن ترانه شادمهر عقیلی در قالب نوحه، مردم را می‌خنداند، فروش کلی این فیلم در 14 میلیارد و پانصد میلیون تومان  مسئله است. این از آن دست آمارهایی است که علی‌علیزاده با ولع آن را مطالعه می‌کند.

اگر سی درصد درآمد پخش‌کنندگان را از فیلم کسر کنیم فیلم 10 میلیارد تومان فروش خالص داشته است و اگر یک میلیارد تومان فروش رایت فیلم را به شبکه نمایش خانگی (حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی)  درنظر نگیریم و به عنوان دستمزد کارگردانی سعید سهیلی و دستمزد بازیگری فرخ نژاد کنار بگذاریم، احتمالا ایشان از این فیلم 5 میلیارد تومان سود خالص بدست آورده‌اند.

اگر دستمزد 500 میلیونی را به مبلغ 5 میلیارد اضافه کنیم ایشان تنها از یک فیلم  زمانی که دلار با تعرفه اسحاق جهانگیری ، 4200 عرضه می‌شد، مبلغ یک میلیون و سیصد هزار دلار از فیلم گشت 2 نصیبشان شده است. اگر ایشان ماهانه 10 هزار دلار برای خانواده‌اشان ارسال می‌کنند، پول 130 ماه کمک ده هزار دلاری به خانواده محترمشان  را در سال 1395 تنها از فیلم گشت ارشاد 2 بدست آورده‌اند.

بیشتر بخوانید:

خوش رقصی بازیگر مرد برای داعشیان وطنی

هر ماه ۱۰ هزار دلار برای خانواده‌ام به آمریکا می‌فرستم

حالا سلبریتی معروف و مشهوری مثل لئوناردو دی‌کاپریو به جای سرمایه‌گذاری پولش در حوزه کمدی‌های اروتیک که ساختنش در هالیوود امری مباح است و در فرهنگ لیبرال آن‌ها همه چیز ممکن است، بخشی از درآمدها و سرمایه‌ خویش را صرف ساختن مستند در زمینه حفظ محیط زیست با عنوان «پیش از سیل» برای شبکه خصوصی نشئنال جئوگرافی می‌کند، بدون آنکه دستمزدی بابت آن دریافت کند.

 آقای فرخ نژاد حاضر است که سرمایه‌اش را بابت فیلمی مستند درباره دریاچه ارومیه هزینه کند و در طول مستند سیاستمداران را بابت حفظ محیط زیست به چالش بکشد. این دغدغه به صورت فرضی مطرح می‌شود و مهمترین دغدغه اینستاگرامی ایشان، قیمت دلار است. آیا ایشان حاضر است که مستندی درباره نوسانات قیمت دلار بسازد و در قالب اثر هنری‌اش سئوالاتش با سیاستمداران مطرح کند. ایشان روی این جمله در مصاحبه با تی‌وی پلاس تاکید می‌کند من دارم قدرت را نقد می‌کنم. حق طبیعی هر شهروندی انتقاد از مسئولان اجرایی است و به نوعی مطالبه رای در انتخابات محسوب می‌شود، اما جایگاه فرخ‌نژاد با مردم عادی بسیار متفاوت است. چرا از سود میلیون دلاری فیلم گشت 2 برای نقد قدرت استفاده نمی‌کند؟ مگر لئوناردو دی‌کاپریو در مستندش باراک اوباما را بابت محیط زیست به چالش نمی‌کشد؟با سود حاصله در مسیر بازیگری،  مستند می‌سازد و از مدیوم صحیح تصویر با صاحبان قدرت دیالوگ برقرار می‌کند.

*چرا هنرمند محترم کشورمان ساده‌ترین، پوپولیستی‌ترین و جهان‌سومی‌ترین راه را برای بیان دغدغه‌هایشان انتخاب کرده‌اند؟ کسی به ایشان وحی الهی نازل کرده که شما به عنوان کمدین آثار نازلی (نخبه‌گرا) که اخیرا برای کسب پول در آن حضور پیدا می‌کنید، مشکلات مردم را در فضای مجازی مطرح کن و از مسئولان سئوال بپرس.

چرا یکبار درخواست دیدار حضوری با مسئولان اجرایی کشور را نمی‌کنید؟ اگر مردم کشورتان را دوست دارید چرا مصائب آنان را بدون هیاهو و جنجال با مسئولان امر در میان نمی‌گذارید؟ چرا از چهره مشهورتان برای تسهیل امور سیاسی، اجتماعی دور از چشمان ناظر رسانه‌ای و مجازی استفاده نمی‌کنید؟رفتارهای پوپولیستی اینستاگرامی که دردی را دوا نمی‌کند.

شما می‌فرمایید که من می‌توانم از طریق اینستاگرام مشغول امور تبلیغاتی شوم و از این راه درآمد کسب کنم. اتفاقا با انتشار پست‌های سیاسی و برند شدن در شبکه «من و تو» هر روز دارید برای خودتان استفاده می‌کنید تا از این جو ملتهب بهره‌برداری کنید تا آثارتان به فروشی درخور دست پیدا کند و در جو ملتهب سینما فراموش نشوید؟ سن شما بالا رفته و در مدرسه پیرمردهای سینمای ایران که حضور جوانان غیر ممکن است، استفاده از این همین شوء های سیاسی برند شما را در میان سینماگران سیاست‌زده حفظ می‌کند. این‌ها مسائلی است که در اغلب دفاتر سینمایی در مورد ایشان مطرح می‌شود و بسیاری از همکاران شما از شیوه جهان سومی نقد قدرت با چاشنی پوپولیسم حمایت می‌کنند و صدای تشویق‌ها را می‌توان از ایران اینترنشنال، من و تو، رادیو فردا و صدای آمریکا شنید.

*پهلوی آری یا پهلوی خیر؟!

آقای فرخ نژاد در فیلمی علیه خاندان پهلوی ایفای نقش کرده‌اند و خبر مشرق را در مورد دستمزد 480 میلیون تومانی (سیصد و سی و پنج هزار دلار) برای این فیلم در گفتگو با تی‌وی پلاس تصدیق کرده‌اند. یعنی زمانی که این میزان دستمزد را دریافت کرده‌اند قیمت دلار 1350 تومان بود. ایشان موضوع فیلم را نفی می‌کنند و می‌فرمایند قرار بود اثر دیگری بشود. ایشان برای حضور در این فیلم علاوه بر این دستمزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرده‌اند. چرا همان زمانی که جایزه و 335 هزار دلار دستمزد را دریافت کردند روی سن جشنواره نفرمودند که فیلم تغییراتی پیدا کرده است؟

بیشتر بخوانید:

کدام سلبریتی‌ها با رضا پهلوی دیدار کرده‌اند؟!

گواهان حی و حاضر هستند، علی غفاری کارگردان و محسن علی‌اکبری تهیه‌کننده؛ برخلاف فرافکنی تی‌وی پلاسی، ایشان فیلمنامه را به همان صورتی که بدستشان رسید بازی کردند، از فیلمنامه یک کلمه هم کم و زیاد نشد. مجری تی وی پلاس هم در طول این مصاحبه اصرار دارد که جناب فرخ نژاد آثار منتخبی که بازی می‌کنند در مسیر افکار و عقایدشان نیست. این تحلیل کاملا درست است که ایشان با دستمزد 480 میلیون تومانی در سال 1390 در فیلمی علیه خاندان پهلوی و در نقش معترض به این خاندان حضور پیدا می‌کنند اما در صفحه اینستاگرام با رفتاری پوپولیستی از رضاپالانی معروف رضاخان میرپنج تجلیل می‌کنند و بعدهم در مصاحبه با تی‌وی‌پلاس اصل فیلم را نفی می‌کنند چون دوران عوض شده و سلبریتی‌های ملون آماده تغییر رنگ هستند.

بیشتر بخوانید:

حمید فرخ‌نژاد و روایت وارونه از خدمات بسیار ارزنده رضاشاه!

آیا دستمزد ۴۸۰ میلیونی واقعیت دارد؟ / فرخ‌نژاد: مصاحبه نمی‌کنم

لینک خبرگزاری ایسنا(اینجا)

محسن علی اکبری تهیه کننده خصوصی ؟

موضوع حل نشده با حمید فرخ‌نژاد این است که ایشان می‌فرمایند که پول فیلم استرداد را بخش خصوصی پرداخته‌اند، البته در جملات بعدی ایشان اشاره به مصوبه بودجه فیلم‌های فاخر توسط مجلس موجود است. تمامی اهالی سینما می‌دانند محسن علی‌اکبری که آثار خوب و متنوعی در سینمای ایران ساخته است، تهیه ‌بخش خصوصی نیست و خود ایشان در جلسه نقد و بررسی استرداد فرموده‌اند که چهار میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون بودجه این فیلم استکه آنرا از بنیاد سینمایی فارابی دریافت کرده‌اند. با توجه به اعتراف فرخ نژاد در مصاحبه، ایشان 480 میلیون تومان یعنی یک دهم پول کل بودجه فیلم را به عنوان دستمزد دریافت نموده‌اند. در سال 1390 دستمزد یک کارگر عادی کمتر از  480 هزار تومان بوده، اما اگر همین قدرتی که آقای فرخ نژاد سودای نقد اینستاگرامی آنرا دارند، نبود با همیاری مصوبه مجلس و حمایت محسن‌علی اکبری ایشان نمی‌توانست در سال 90 ، هزار برابر یک کارگر عادی بابت 7 ماه کار دستمزد بگیرد. ایشان اشاره می‌کنند دلیل مهاجرتشان در دوره احمدی‌نژاد نبود عدم امنیت کافی در کشور است. اما امنیت اقتصادی با ضریب 1000 برابری تضمین کننده امنیت جانی است، با اجاره کردن یک بادیگارد!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 54
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 11
 • امیر IR ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  مثل اینکه علیزاده خوب هوای کارکنان مشرق رو داره که هرروز در تمجیدش مطلب مینویسند.
  • مجید IR ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
   سلام حمیدآقا؟ خوبی؟ خودتی شیطون؟
  • ایران IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
   97 6
   اشتباه متوجه شدی دوست عزیز! این مطلب برای تطهیر فرخ نژاد و پول های مفتی که گرفته نوشته شده نه تبلیغ علیزاده... البته نقدهای دیگری در مورد فرخ نژاد مطرح کرده گویا نویسنده توجه نداشته که منظور علیزاده پرداخت نکردن مالیات توسط این قشر و ارتباطات خاص فرخ نژاد با امامی بوده نه منشا پولهای ارسالی برای خانواده اش! پ.ن :متاسفانه جریان انقلابی به هیچ وجه بازی رسانه ای و اصول جنگ روانی بلد نیست البته توقعی هم نیست... چون جریان اصلاحات برای در اختیار گرفتن فضای رسانه ای کشور : از حمایت کشورهای غربی + پول کشورهای عربی + تئوریسین هایی که دوره های اصول تبلیغات و عملیات روانی را (با بودجه مملکت و به اسم خدمت در سرویس امنیتی ایران) در اروپا و به خصوص در انگلیس گذراندن برخوردار است...
  • IR ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
   63 4
   ولش کنین بره گمشه هیچ جای دنیا کسی پیدا نمیشه بگه 80 میلیون نفر فدای ناراحتیه پسر من یک عده اینقدر احمقن هنوز از این یارو دفاع میکنن
  • IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
   16 15
   خیلی شوتی دادا. داره میگه علی زاده اتهام زنی بدون مدرک کرده و فرخ نژاد انارشیست ضد ارزشی همه چیزدان رو ادم خوبه بازی باشه..تف به ریا و نفاق مشرق
  • 12 IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
   33 0
   مدعی العموم باید در صورت تخلف علیه رییس اداره مالیات اعلام جرم کنه که نتونسته مالیات پزشکان و بازیگران رو بگیره.
  • IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
   12 1
   الان 80 میلیون دار ن آرزوی مزگتو می کنند
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  86 25
  ایراد حکومت که یه فیلتر تمیز نداره هرکسی با پارتی وارد سینما میشه اخرش منافق فکر از اب در میاد
  • IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
   25 34
   میخوای اصلا از تولد در بیمارستان فیلتر رو شروع کنیم
  • IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
   19 1
   جناب 15:07 ؛ این دقیقا همون کاریه که اگه شما دستتون برسه انجام می دید، از کوزه برون همان تراود که در اوست.
  • IR ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
   24 5
   فرخ نژاد کیلویی چند؟
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  45 27
  اگر مردم کشورتان را دوست دارید چرا مصائب آنان را بدون هیاهو و جنجال با مسئولان امر در میان نمی‌گذارید؟ مشرق جان، خدائیش خودت ملتزم به این جمله هستی؟
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  فرخ نژاد دوست داشتنیه
  • IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
   82 16
   خداوند در ثواب کارهاش شریکت کنه داداش!
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  20 83
  مساله اينه فرخ نژاد هر پولي بدست مياره به خاطر هنر بازيشه
  • NL ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
   35 9
   یعنی مدیر برنامه های حمید خان هم میاد اینجا کامنت میذاره یا حدودی گفتی ؟
  • IR ۰۳:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
   9 0
   بخاطر بازیش؟ آره خوب دزدانی مثل بابک زنجانی و محمد امامی و بقیه آقازاده های پولشور بخاطر هنر!!! اینا میان تو سینما اینا هم که خوب دلاراشون باید یه طور جور بشه با کمال میل دستمزد میگیرن ازشون میگن نمیدونیم دزدن! نادان هایی چون شما هم میان ازشون حمایت میکنن!!!! مساله همینه که اتفاقا بخاطر هنرش نبوده!!!!!!
 • IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  57 8
  فرخ نژاد و امثالش برای مردم هیچ اهمیتی قائل نیستن و یک مشت ... اعتراضات اینستاگرامیشونم فقط روشنفکر نماییه
 • LB ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  48 8
  فقط در نقد فرخ نژاد نوشتید. نفهمیدیم چرا علیزاده اشتباه می کند!!! اینکه هر کی از نوندونی شما نخوره، غیر خودی و غیر انقلابی محسوب میشه، معضلیه که ضربه های زیادی به انقلاب زده. خیلی ها میرن خارج و حقیقت رو میبینن و متوجه میشن جهان داره به ناحق علیه انقلاب ایران دسیسه میکنه و ظلم میکنه. حالا شما این آدم رو چون خارج هست و احیانا خودش داره آتش به اختیار فعالیت میکنه، میگید بده چون از ما نیست! باید بشینه کنار ما روی میزهای دفتر تا آدم خوب محسوب بشه
 • دیدگا IR ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  37 6
  بازیگران و فوتبالیست ها و خواننده ها و این تیپ افراد معمولا فیگور و استایل خوبی دارند و دهان بزرگ و فعال... متاسفانه در اغلب موارد خبری از تفکر و عقل و درک و فهم نیست....
 • رضا IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  16 23
  از کی تا حالا علیزاده مورد وثوق شما قرار گرفته.... ضمنا کدوم مسولی گوشش بدهکار حرف امثال فرخ نژاد؟
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  26 7
  حقیقت محض این هست اکثر هنرمندان ایرانی و بخش زیادی از مجری ها و نویسنده ها در ایران دو شخصیتی هستن این حقیقتی هست که علیزاده داره رسانه ای می کنه بخش زیادی از مردم به ظاهر مسلمان ایران هم ....
 • IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  16 18
  موفرفری ها در لندن و لس آنجلس تریبون مردم ایرانن !!!از موفرفری علیزاده گرفته تا مصی ذلیلنژاد
 • IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  43 19
  اگر انقلاب نمی‌شد و عراق به آبادان حمله نمی‌کرد و خانواده حمید فرخ‌نژاد همچنان در آبادان بود با این سطح نخبه‌گی یحتمل فرخ‌نژاد مغازه تخمه‌فروشی در کنار یکی از سینماهای آبادان داشت دمتون گرم
 • روح القدس IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  21 5
  مشرق جان مدتیه در صفحات اول شما خبری از مقالات درباره روایات اسلامی مربوط عصر غیبت و ظهور صدر اسلام جنگ های تاریخ اسلام مکاشفات علمای اسلام و شهدا و زندگی شهدا و حتی خواب های صادق کم شده خیلی درگیر این نسل فعلی لائیک شدی که بعیده در تاریخ ایران ازشون نامی باقی بماند
 • سامان IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  32 10
  کاش به جای صدا سیما یه علی علیزاده داشتیم
  • حسنا IR ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۰
   3 3
   این آقا رو با تمام ثروتش بخشیدیم به شما ، البته فرمایش های اخیر ایشان بنظر میرسد در شرایط عادی نبوده و احتمالا چیزی میل فرموده بودند
 • IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  20 2
  چرا خودتون قبول دارید جهان سومی هستید؟ چرا طبق تقسیم بندی زورگوها و دجال ها خودتون هم قبول می کنید جهان سومید؟
 • ناراضی وضع موجود IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  13 18
  مشرق خبیث
 • FR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  3 4
  گشت ارشاد۲ حدود۲۰میلیارد فروششه
 • IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  5 9
  نقد کنید , تخریب نکنید , من تمام مصاحبه رو دیدم حرفهاش دلسوزانه و منطقی بود
  • IR ۰۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
   2 0
   آدم های خود حقیر بین و کوچکی مثل شما حرف های امثال این فرد و دلسوزانه قلمداد میکنید چون اصلا نمیدونید دلسوزی چیه اصلا نمیدونید کسی باید فکر ده هزار دلار ماهانه اش باشه چطور میتونه دلسوزی کنه برا بقیه کی وقت میکنه! عقل نباشه جون در عذابه! هیچ کجای حرفاش بوی دلسوزی نمیداد! ولی بخواب راحت باش!
 • ali IR ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  5 0
  مرغی که انجیر میخوره نکش کجه
 • IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  3 11
  اکثر سلبرتی ها دو رنگ هستن (اول سبز بعد بنفش) حالا باز این استعداد بازیگری داره بقیشون که هنری هم ندارن...
 • US ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  8 27
  فرخ نژاد فوق العاده است.
  • IR ۰۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
   3 1
   این یکی یا زنشه یا پسرش از آمریکا است :)) ها ها ها!
 • سرباز IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  17 10
  مشرق شما چرا شدید تریبون فرخ نژاد؟؟؟ تو همون مصاحبه با تی وی ایشون میفرماین که یک میلیون و چهارصد هزار فالوور که هیچ هشتاد میلیون ایرانی هم میخوام نباشه اگه خم به چهره بچه ام بیاد؟!! پس اون همه پدر و مادری که جگر گوششون رو فدای این کشور و مردم کردن چی میشن؟!!! علیزاده یک چپه ضد امپریالیسته ولی فعلا داره به نفع جبهه مقاومت و بر علیه من و تو و گردانندگان اصلیش یعنی عربستانه می جنگه پس بهتر شما از پشت خنجر نزنید. البته بعید میدونم مثل بقیه نظرات پخش کنید
 • IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  12 3
  این حاشیه ها رو ول کنید تو رو خدا میگن دلار ارزون شده ولی هر روز قیمت ها افزایش داره آخه کره و پنیر و خرما دیگه مال داخله چرا باید هر روز گرون تر بشه برخی از مسئولین مملکت غده ی سرطانی هستند و تا حذف نشوند مشکل مردم حل نخواهد شد این غده ها باید دور ریخته بشه نه اینکه جایگاهشون عوض بشه
 • US ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  5 0
  در سیستم سرمایه داری که در کشور جاریست تنها ایرادی که میبایست گرفت اینستکه هنرمندان باید مالیات در آمده‌ای نجومی خود را بر اساس سیستم افزایشی اخذ مالیات که در همه کشورهای سرمایه داری است پرداخت نمایند
 • IR ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  2 2
  از ایران برو بیرون ، ماهم نمی‌خواهیم سر به تنت باشد
 • IR ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  2 4
  گم شو از ایران برو بیرون ، ماهم نمی‌خواهیم سر به تنت باشد
 • IR ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  3 0
  سلبریتی بیسوادلطفادهن گشادت روببندپولت ازماست ودمت روبرای یانکی های احمق تکون میدی
 • CZ ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
  2 0
  کلا که اراجیف نوشتی.اما یک نکته درست و درمون که‌ گفتی اینه ،هنرمندان ما باید فعالیت های جدی تری برای اطلاع رسانیهای اجتماعی و اموزش های مدنی انجام بدن.
 • IR ۰۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
  2 0
  مشرق دونه دونه خر سلبریتی ها رو بگیریم همه شون اینطوری گندشون در میاد... برای همینه فعلا همه شون رفتن تو سکوت سوت میزنن می ترسن مثل فرخ نژاد بیافتن تو دام... اینم مثل آزاده نامداری و ... بقیه شون... میگم ایشون که میگن صحبت هاشون و تی وی پلاس کات کرده خرجش یه شکایت از تی وی پلاسه برن شکایت کنن مصاحبه کاملو بگیرن پخش کنن... بعدم انگار مشکل ما این مصاحبه است سوال ما اینه ایشون که برا ملت نسخه می پیچه با دوستانش که نذری ندید زیارت نرید اینطوری نکنید اونطوری نکنید و برای یه قرون خرجی مردم برنامه میریزه چرا به پول خودش میرسه دلار میکنه میفرسته اون ور که آقا پسرش افسرده نشه!!!! پسرت و بفرست دکتر جا آمریکا!!!! مشکل از پسرته! از امثال امامی دستمزد میگیره بعد میگه من نمیدونم دزده!!! چطور از دم دستی ترین اخبار اینترنتی پست میذارن بعد موضوع به این مهمی و جنجالی ای رو در مورد همکار خودش نمیدونه! آره... اگر امثال امامی ها نباشن کی چند صد میلیون دستمزد بده به این حضرات؟! و چطوری دلاراشون و جور کنن!؟
 • افتخار AU ۰۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
  3 0
  با تشکر از سایت وزین مشرق. نیوز که باب اینگونه نقد و تحلیل مسائل روز را فراهم می‌کند ۰ با این گونه مندرجات هم امثال فرخ نژاد که رانت خوار انقلاب هستند افشا می‌شوند و توده مردم متوجه می‌شوند که سلبریتهای امثال او فقط ژست پوپولیستی میگیرند در حالیکه مشغول بلعیدن رانت هستند و هم منتقدان کاردان و موثر مانند آقای علیزاده تشویق به ادامه کار بسیار ارزنده خود می‌شوند.
 • IR ۰۷:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
  0 1
  اين بساط پته هم رو روى آب ريختن و جر و بحث هاي الكي براي چيه واقعا هر كس اندازه خودش اشتباه داره؛ عليزاده، فرخ نژاد و غيرو اين كه حقايق معلومه و نيازى به قلم فرسايي نيست اين حاشيه سازى ها و ابروريزى ها جدال ها ايا نتيجه ايي مثبت داره اگه نداره پس كار بيهوده ايي است.
 • IR ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
  0 0
  "اغلب منتقدان حمید فرخ‌نژاد باید این مصاحبه را برای چندین بار تماشا کنند تا احیانا مطالب مندرج در این متن سوء تفاهم و حمله به این هنرمند کشورمان ارزیابی نشود." نه بابا؟؟ اون هم چند بار؟؟ عجب!!
 • رسول رسا IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
  1 0
  هر بازیگری و یا هر کس دیگری به مردم شریف و دوست داشتنی ایران عزیز توهین کند، دلقکی بیش نیست. کمال انسان در ادب است. اگر انسان ادب نداشته باشد، بی ارزش است اگر چه ده ها مدرک علمی داشته باشد و اگر چه صدها کتاب علمی نوشته باشد؛ چون شرافت ادب از علم هم بالاتر است. امثال حمید فرخ نژاد هنرمند نیستند، بلکه دلقک هستند. او فقط قیافه مرد را دارد و بویی از انسانیت و مردانگی نبرده است. من در چهل سال اخیر ندیده ام و نشنیده ام که بازیگری چنین توهین سنگینی به مردم شریف و نوعدوست ایران اسلامی بکند. واقعاً جمله این بی وجود پلید وقیحانه و بهت آور است. غیرت اسلامی و ایرانی اقتضا می کند که مردم تمام فیلم های این دلقک را تحریم کنند.
 • محمد میرزا IR ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
  2 0
  سلام متاسفانه آن قدر بی حساب به این طیف احترام گذاشته شد و در جشنواره‌های متعدد از آنها تجلیل شد که الان خودشان برای خودشان دولتی هستند و کسی هم نمی تواند به آنها بگوید بالای چشمتان ابروست . ای کاش یک مرد پیدا می شد و با کنار گذاشتن رفتار عوام فریبانه به قداست خودساخته این طیف پایان می داد . هر چند مشخص است که هزینه اش بالا ست.
 • غمگین IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
  6 10
  فرخ نژاد بینظیره اینقدر نخبه فراری بدین 30سال دیگه نسل باهوش مملکت منقرض بشه و آمریکا و اروپا هرروز باهوش تر بشن. مجال توضیح نیست. آمریکا با نخبه آمریکا شده نه با زور
  • علی IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
   3 2
   اقای دانشمند --این اقا نخبه چی هست مثل گلشیفته نخبه که تو هالیود
  • BE ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۰
   13 1
   واسه همینه غمگینی
  • AE ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۰
   2 3
   والله این نخبه 5 میلیارد واسه یک فیلم گرفته تو همین ایران، خودش بچه مدرسه ای رو فرستاده آمریکا درس بخونه،الان هم که به 80 میلیون ایرانی می توپه!شما اومدی ما رو متهم می کنی؟
 • BE ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۰
  4 0
  کجا از ایران بهتر آقای فرخ نژاد ؟ ای ناقلا !

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس