کتاب فهم همجنس گرایی

نویسنده این کتاب روان‌شناسی است که سال‌ها تجربه درمان همجنس‌گرایی را به همراه دارد و آثار مکتوب فراوان و همچنین حضور رسانه‌ای فراگیری را در زمینه شناخت و درمان همجنس‌گرایی داشته و دارد.

به گزارش مشرق، شاید بتوان گفت همجنس‌گرایی یکی از مسائل دیرپای همه فرهنگ‌هاست. فرهنگ ما نیز، چنانکه در بسیاری جوامع دیگر، در ساحت‌های مختلفی از زندگی واقعی و گفتمان عمومی گرفته تا ادبیات، هنر و... دیرزمانی است که با این مساله دست به گریبان است. وجود این مساله اجتماعی با شیوعی که در تاریخ زندگی بشر دارد و داده‌های تاریخی فرهنگ ملل به آن گواهی می‌دهد، در جامعه ایرانی امر غریبی نیست، اما آنچه که ذهن پرسشگر به آسانی با آن کنار نمی آید، عدم شناخت کافی و یا حتی عدم تلاش کافی برای شناخت این مساله است. و نبود آثاری که بتوانند ابعاد اجتماعی، فرهنگی، ارتباطی و روانی این مساله را برای خواننده روشن کنند، در کنار وفور آثاری که به پیروی از جریان رایج علوم انسانی غرب معاصر به عادی‌نمایی و عادی‌سازی آن اهتمام دارند، ایجاب می‌کند که از ابعاد گونه‌گون این مساله، به ویژه بعد روان‌شناختی آن پرسش‌گری صورت گرفته و در پی پاسخ باشیم.

بنابراین مخاطبان این کتاب به طور عام، همه کسانی‌اند که می‌خواهند برای پرسش‌های «همجنس‌گرایی چیست؟ چگونه اتفاق می‌افتد؟ چگونه شناخته می‌شود؟ چگونه درمان می‌شود؟ چه تمایزی با کودک‌بارگی دارد؟ روان‌شناسان درباره آن چه می‌گویند؟ چه رویکردهای متفاوتی در میان روانشناسان درباره آن وجود دارد؟ واقعیت‌های همجنس‌گرایی در غرب چیستند؟ رواج این مساله چه پیامدهایی را به جا گذاشته است؟ چه ابعاد ترویجیِ هنری و رسانه‌ای دارد؟ مولفه‌های همجنس‌گرایی مذکر با همجنس‌گرایی مونث کدامند؟ و ...» پاسخی بیابند. اما به طور خاص،
1) علاقه‌مندان به ابعاد روان‌شناختی همجنس‌گرایی همچون روان‌شناسان، روان‌پزشکان و مشاوران؛
2) پدر و مادرها، به ویژه پدر و مادرهای کودکانی که آشفتگی جنسیتی دارند؛ و
3) آموزگاران، مربیان و سیاست‌گذاران و فعالان فرهنگی در زمینه فرهنگ جنسی را می‌توان از مخاطبان اصلی این کتاب نام برد.

نویسنده اصلی این کتاب، دکتر جوزف نیکولوسی، روان‌شناسی است که سال‌ها تجربه درمان همجنس‌گرایی را به همراه دارد و آثار مکتوب فراوان و همچنین حضور رسانه‌ای فراگیری را در زمینه شناخت و درمان همجنس‌گرایی داشته و دارد.

فهم همجنسگرایی
و راهنمای والدین برای پیشگیری از آن

نویسنده:دکتر جوزف نیکولوسی
مترجم:دکتر محسن بدره

تعداد صفحات:٣٢٠ صفحه
قطع رقعی/چاپ اول/١٣٩٦
٢٠٠٠٠ تومان

برای تهیه این کتاب می توانید با شماره تلفن ۳۲۳۵۱۷۰۹-۰۳۱  تماس حاصل نمایید و یا به صورت آنلاین از سایت چهارسوق به آدرس http://4soooq.ir  تهیه نمایید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
  2 4
  فقط کافیه در کتب دوره ابتدایی یا راهنمایی سه تا از روایات اسلامی درباره سنگینی این گناه بزرگ و دو سه داستان از پیامبر ص و امامان درباره افرادی که این عمل رو کرده بودن گفته بشه کلآ ریشه این عمل در ایران خشکیده میشه اکثر افرادی که من دیدم آلوده شدن به خاطر بی اطلاعی بوده خنده داره در یک کشور اسلامی قبح دست دادن با دختر از این عمل شنیع بیشتره!!.
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
  8 2
  امثال این کتابها خودشان مروج فساد هستند.
 • US ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
  5 7
  راهش مجازات اعدامه نه انتشار کتاب و تبلیغ
 • IR ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
  9 2
  درمان؟ همجنسگرایی درمان نداره...یه بدبختیه که درمانش پیش خداست....اون همجنس بازیه که درمان داره و درمان ازدواجه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس