کتاب رستاخیز داعش

کتاب رستاخیز داعش نوشته ویلیام مک‌کنتس و با ترجمه حامد قدیری توسط نشر اسم برای سومین بار چاپ و روانه کتابفروشی‌ها شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر مشرق، کتابِ «رستاخیز داعش»؛ تاریخ، راهبرد و رویکرد آخرالزمانی دولت اسلامی، حاصل تحقیقات و مطالعات  ویلیام مک‌کنتس بر گروه‌های تکفیری است. مک‌کنتس دارای دکترای مطالعات خاورمیانه و مشاور وزارت خارجه آمریکا در امور خاورمیانه و تکفیری‌ها بوده است.

رستاخیز داعش ‏روایتی شبه‌داستانی است که با ذکر مستندات و منابع توانسته از کیفیت علمی مناسبی برخوردار باشد. در این کتاب اطلاعات زیادی در خصوص تحولات القاعده و داعش بیان شده است که اغلب این اطلاعات برای اولین بار به صورت مکتوب، ارائه شده و پی‌نوشت‌های کتاب نیز مخاطب را به منابع دست اول گروه‌های تکفیری ارجاع می‌دهد.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

بغدادی از فراز منبر خطبه خواند: «خدای باری‌تعالی فتح و ظفر را به برادران مجاهدتان ارزانی داشت و پس از سال‌ها جهاد، صبر و نبرد با دشمنان خدا، قدرتشان را تضمین کرد. آنان در اعلام خلافت و انتخاب رهبر تسریع کردند. این فرض و واجبی بر گردن مسلمانان است که قرن‌ها فراموش شده بود و چهره زمین فاقد آن بود.»
هم‌اکنون ترجمه رستاخیز داعش که از آثار پرفروش در حوزه‌ی تکفیری‌ها و داعش در سطح جهان است در کمتر از 2 سال از سوی انتشارات اسم به چاپ سوم رسیده و با 416 صفحه روانه کتابفروشی‌ها شده است. همچنین نسخه الکترونیک این کتاب در اپلیکیشن طاقچه و نسخه صوتی آن در اپلیکیشن آوابوک در دسترس علاقمندان به کتاب است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس