حاشیه‌های جلسه علنی امروز مجلس

نشست علنی مجلس شورای اسلامی با دستور بررسی CFT برگزار شد. در پایان این جلسه 143 نماینده مجلس به این لایحه رای مثبت دادند.

به گزارش مشرق، نشست علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل با ریاست علی لاریجانی و با حضور سرپرست وزارت اقتصاد، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، محمود علوی وزیر اطلاعات و عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی آغاز شد.  

در این جلسه رأی‌گیری برای علنی و یا غیرعلنی برگزار شدن رأی‌گیری برای CFT انجام شد که نمایندگان نهایتا با 117 رأی موافق، 111 رأی موافق و 17 رأی ممتنع از مجموع 264 نمایندگان حاضر در جلسه با رای‌گیری به صورت علنی برای بررسی CFT مخالفت کردند.  

گفتنی است نمایندگان صبح امروز قبل از آغاز جلسه علنی به مدت یک ساعت و نیم جلسه غیرعلنی داشتند. این جلسه به میزبانی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و با ریاست حشمت‌الله فلاحت پیشه رئیس کمیته امنیت ملی برگزار شد و طی آن با حضور مسئولان مذکور CFT را بررسی کردند.

نطق دهقان در مخالفت با لایحه CFT

محمد دهقان نماینده مردم طرقبه، چناران و شاندیز در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جهت بررسی لایحه که در مخالفت با تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) اظهار داشت: صحبت من با موافقین CFT است، از آنها می‌پرسیم در شرایط جنگی ما باید اطلاعات خود را دراختیار دشمن قرار دهیم؟  

وی افزود: عده‌ای می‌گویند بحث حزب‌الله در این میان مطرح ا ست اما باید به آنها بگوییم تا جمهوری اسلامی نباشد حزب‌اللهی هم نخواهد بود و هدف دشمن هدف قرار دادن جمهوری اسلامی است.  

دهقان ادامه داد:‌ هدف دشمن این است که جمهوری اسلامی را در تنگنای اقتصادی قرار دهد و یکی از این همین راه‌ها تصویب CFT است.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که ما ملزم به اجرای FATF شدیم، دلار از ۳ هزار و ۵۰۰ به ۱۵ هزار تومان افزایش یافت.

نماینده مردم طرقبه، چناران و شاندیز در مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: بخشی از کسانی که در تحریم هستند اجرای FATF تهدید شدند در واقع به نهادهای داخل کشور اعلام شد بانک‌ها دیگر نباید حسابی داشته باشند، در واقع برخی بانکها را تهدید کرده بودند که اگر حساب خود را نبندند آنها را تحریم خواهند کرد.  

دهقان تصریح کرد: در شرایط جنگی باید تحریم‌ها را دور زد، طی دو سال است که الزامات FATF اجرا می‌شود و پس از آن اقتصاد کشور قفل شده است، قطعا با تصویب آن وضعیت اقتصادی کشور برطرف خواهد شد.  

وی خاطرنشان کرد: پنج سال طرح قصه برجام کشور را قفل کردید، گفتند با برجام بالامره تمام تحریم‌ها لغو شده و مشکلات اقتصادی لغو می‌شود اما دیدیم چگونه شد.  

وی افزود: FATF هم ۴۱ الزام برای کشور ایجاد کرد، اما در آن زمان وزیر اقتصاد وقت آن راامضا کرد و اکنون وزیر امور خارجه باید توضیح دهد ۳۷ مورد از مجموع الزامات در دولت تصویب شد و تنها سه مورد آن در مجلس به تصویب رسید، ما تاکنون ۴۰ الزام را قبول کردیم که ۳۷ مورد به عهده بوده است و ۳ مورد را هم مجلس تصویب کرده است.  

نماینده مردم طرقبه، چناران و شاندیز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:‌دولتمردان باید بدانند مذاکره این نیست که هر چه طرف مقابل گفت ما اجرا کنیم، ‌مذاکره یعنی به معاون خزانه‌داری آمریکا بگوییم ما ۴۰ مورد از این الزامات را اجرا کرده و به تعهد خود پایبند بودیم. حال آن یک ماده را در صورت خروج از لیست سیاه اجرا خواهیم کرد.  

دهقان بر همین اساس اضافه کرد: چرا اطلاعات غلط به مردم می‌دهید، کدام پیوستن، عده‌ای حرف از پیوستن کشورهای دیگر به AFTF می‌زنند اصلا پیوستنی در کار نیست، هیچ کشوری به AFTF نپیوسته است.  

نطق نعمتی در موافقت با لایحه CFT

بهروز نعمتی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون مستقلین مجلس در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) و در موافقت با این لایحه، با بیان اینکه باید بهانه ها را از دشمن بگیریم، اظهارداشت: ما تاکنون ۴۰ مورد از الزامات گروه اقدام مالی FATF را اجرا کرده‌ایم و اگر عضو این کنوانسیون نشویم، یعنی عملا به هیچ کدام از این الزامات پایبند نبوده‌ایم.

وی افزود: خیلی از کسانی که در سال های تحریم در دور زدن تحریم ها به ما کمک کرده اند، امروز به رئیس کل بانک مرکزی و مسئولان نظام می‌گویند که اگر ایران عضویت در CFT را نپذیرد، ما نمی‌توانیم حتی یک سنت مبادله ارزی داشته باشیم.

نطق نقوی‌حسینی در مخالفت با لایحه CFT

سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در نشست بررسی لایحه CFT در صحن علنی مجلس و در مخالفت با این تصویب این لایحه اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی امروز در آستانه تصمیم مهمی است، تصمیمی است که مربوط به منافع ملی کشور و سرنوشت جمهوری اسلامی است و به آینده این کشور مربوط می‌شود.  

وی با بیان اینکه مجلس باید امروز تصمیم مهمی بگیرد خاطرنشان کرد: همه این بحث‌های روزها و ماه‌های گذشته نشان می‌دهد که امروز بحث مهمی مطرح است و باید تصمیم مهمی گرفته شود و بحث عضویت در کنوانسیونی است که مقام معظم رهبری مختصات آن را فرموده‌اند.  

نقوی حسینی ضمن اشاره به بیانات رهبر انقلاب پیرامون پیوستن ایران به کنوانسیون‌های بین‌المللی تصریح کرد: ایشان فرموده‌اند «این کنوانسیون‌ها در اتاق فکر استکبار جهانی پخت و پز و بر ما تحمیل می‌شوند و ما نمی‌دانیم سر و ته این کنوانسیون‌ها دست کیست». اکنون مجلس باید تصمیم بگیرد که عضو چنین کنوانسیونی بشود یا نشود.  

وی خطاب به نمایندگان مجلس اظهار داشت: وزیر امور خارجه و تیم دیپلماسی امروز حضور دارند. من مباحثی را محضرشان عرض می‌کنم و به طور منطقی و آرام مطرح می‌کنم چون بحث ما منافع ملی کشور است و هیچ دعوای جناحی و گروهی نداریم. آروزیمان هم موفقیت دولت است و دوست داریم دولت جمهوری اسلامی موفق شود اما باید به شبهاتی پاسخ داده شود و نباید فریب‌کاری باشد و نباید اتفاقات گذشته تکرار شود.  

وی با بیان اینکه باید منطقی و آرام جلو رفته و بحث‌ها را با هم شفاف کنیم، تصریح کرد: باید بدانیم که از عضویت در این کنوانسیون چه می‌خواهیم و چه مشکلی اکنون وجود دارد که با عضویت در این کنوانسیون حل می‌شود.  

نماینده مردم ورامین در مجلس خطاب به مردم و نمایندگان مجلس اظهار داشت: موسسات مالی و پولی غرب با ما کار نکرده‌اند و کار نمی‌کنند، راه‌های زیادی برای حل این مشکل رفتیم ولی حل نشد.  

نقوی حسینی خطاب به نمایندگان مجلسی که به عنوان موافق تصویب CFT صحبت کردند تصریح کرد: نمایندگانی که در اینجا موافق صحبت کردید؛ مردم را می‌ترسانید. چرا مردم را می‌ترسانید؟ چرا می‌گویید اگر عضو کنوانسیون نشویم پروژه‌های شما در شهرستان‌ها اجرا نمی‌شود و چرا دروغ می‌گویید؟ چرا پشت میکروفن می‌گویید اگر عضو این کنوانسیون نشویم مشکل پولی و مالی ما حل نمی‌شود و کالاهای اساسی وارد کشور نمی‌شود و مردم گرسنه می‌مانند؟ چرا دروغ می‌گویید با مردم روراست باشید.  

وی در همین راستا با بیان اینکه یادتان هست پشت همین میکروفن آقایان گفتند برجام را تصویب کنید تا آب آشامیدنی،   اشتغال جوانان و مشکل مالی و پولی حل می‌شود و همه گرفتاری‌ها به خاطر برجام است؟ اظهار داشت: مگر این مجلس برجام را بیست دقیقه‌ای تصویب نکرد؟ مگر هنوز مورد اتهام ملت ایران نیستید؟  

وی خطاب به نمایندگان مجلس با بیان اینکه شما در ملاقات با مقام معظم رهبری دیدید که ایشان صریح و روشن فرمودند این کنوانسیون‌هایی که در اتاق استکبار جهانی پخت و پز می‌شود و سر و ته‌اش معلوم نیست دست کیست تصویب نکنید، ‌اظهار داشت: مگر این روزها کنوانسیون دیگری در مجلس مطرح است و مگر سخنان رهبری نیاز به تفسیر دارد.  

نماینده مردم ورامین در مجلس افزود: اخطار من به آقای لاریجانی این است که جنابعالی در این سه هفته جلسات متعددی را برای تصویب FATF تشکیل  داده‌اید چرا بعد از بیانات رهبر انقلاب حتی یک جلسه تشکیل نداده‌اید تا بگویید این مطالبه رهبری از مجلس است. ما چه کار کنیم که کنوانسیون‌های پخت و پز شده در اتاق‌های فکر استکبار در مجلس تصویب نشود چرا جلسه تشکیل ندادید؟ چطور روسای کمیسیون‌ها را دعوت کردید و می‌گویند باید FATF تصویب شود؟ چطور فراکسیون‌ها را دعوت کرده و می‌گویید باید FATF تصویب شود چرا حتی یک جلسه تشکیل ندادید و بگویید این مطالبه آقا از نمایندگان ملت است و چگونه باید عملیاتی‌اش کنیم. اخطار من به جنابعالی (رئیس مجلس) اصل 110 قانون اساسی است.  

نقوی حسینی در همین راستا افزود: فراکسیون نمایندگان ولایی در جلسه‌ دعوتی آقای لاریجانی شرکت نکرد چون می‌دانست هدفش چیست. ایشان مجددا فراکسیون را دعوت کرد و مجددا جلسه گذاشت تا ما را برای تصویب FATF توجیه کند. چرا یک جلسه برای مطالبه مقام معظم رهبری تشکیل ندادید؟ چرا یک جلسه با روسای کمیسیون‌ها نگذاشتید که بگویید این مطالبه حضرت آقا برای امسال است و بیایید فکری برایش بکنید.  

وی خطاب به جواد ظریف وزیر امور خارجه که در جلسه حاضر بود تصریح کرد: ما برجام را تصویب کردیم، شرط هم گذاشتیم چه دستاوردی برای ملت ایران داشت؟ مشکل پولی و مالی را حل نکرد، ‌ آقای طبیب‌نیا در سال 94، 40 توصیه FATF را پذیرفت و امضا کرد و ما عضو FATF شدیم، ‌ چرا همکاری مالی و پولی نشد؟ مجلس شورای اسلامی سه لایحه دولت را تصویب کرد هم پالرمو، هم لایحه پولشویی و هم لایحه مقابله با تروریسم. چه چیزی در کف دست شما گذاشتند و کدام مشکل‌تان را حل کردند.  

وی با طرح این سوال که آیا مشکل کشورها در همکاری پولی و مالی، FATF و CFT است تصریح کرد: چرا به مردم و نمایندگان دروغ می‌گویید؟ اینکه کشورها از ما نفت نمی‌خرند و حتی کشورهای دوست هم حاضر به خرید نفت ما نیستند مشکل‌شان FATF است؟ چرا با مردم روراست نیستید؟ اگر شما عضو CFT هم بشوید و کنوانسیون را هم بپذیرید مشکل پولی و مالی‌تان حل نمی‌شود.  

وی خطاب به رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌جمهور بیا یک خط برای نمایندگان بنویس و در این مجلس تعهد بده که اگر عضو کنوانسیون شدید همه مشکلات پولی و مالی ما حل می‌شود و نظام مالی و پولی دنیا با ما کار می‌کند. در این صورت ما همه رای می‌دهیم.  

نطق فیضی در موافقت با لایحه CFT

محمد فیضی، نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در موافقت با تصویب لوایح 4 گانه FATF در صحن علنی مجلس، طی سخنانی اظهار داشت: چرا برخی نمایندگان دیگران را به دروغگویی متهم می‌کنند و در فضای مجازی با طرح موضوع حق و باطل، موافقان تصویب این قانون را در صف یزیدیان قرار می‌دهند.

وی افزود: پیام مقام معظم رهبری درباره این قانون توسط آقای حجازی به صورت کتبی به آقای لاریجانی رسید و ایشان در جلسه غیرعلنی مجلس متن این نامه را منتشر کردند. پس چرا برخی نمایندگان مجلس را به دروغگویی متهم می‌کنند، مگر سایر کشورها عضو این کنوانسیون نیستند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان اینکه نباید کسی به نمایندگان مجلس تهمت و افترا بزند، گفت: همه کشورها قوانین خود را با استانداردهای بین المللی تطبیق می‌دهند. ما اگر این کار را نکنیم در مسائل بانکی با مشکل مواجه می‌شویم. ما نیاز داریم تا قوانینی مطابق با استانداردهای بین‌المللی را تصویب کنیم. ما امروز در شرایط سختی هستیم و نباید شرایط را برای خود سخت‌تر کنیم.

فیضی تأکید کرد: سایر کشورها نیز این استانداردها را رعایت می‌کنند اما برخی می‌خواهند ما خودمان کانال‌های بانکی را مسدود کنیم. بسیاری از کشورها قوانینی مانند FATF را خودشان تصویب کردند. پیوستن به چنین کنوانسیونی یعنی پذیرفتن حداقل استانداردها. بانک‌های جهانی می‌خواهند این استانداردها را رعایت کنیم و در صورت عدم پذیرش آن با محدودیت روبرو می‌شویم.

وی با بیان اینکه ما امروز در مقام انتخاب قرار نداریم، تصریح کرد: مقدمه ایجاد روابط بین‌المللی پیوستن به FATF است و اگر این لوایح 4 گانه تصویب نشود، شاهد اقدامات تقابلی خواهیم بود. پیامدهای پیوستن به (اف. ای. تی. اف) خوب تشریح نشده و ما نگفته‌ایم که در صورت نپیوستن به این کنوانسیون روابط بانک‌های جهانی با ما قطع خواهد شد و حتی بانکهای روسیه و چین و سوریه نیز نمی‌توانند با ما کار کنند. اگر یک مشتری ایرانی به بانکهای دنیا مراجعه کنند برای افتتاح حساب به مشکل برمی‌خورد و مجبور است راستی آزمایی شود. نپیوستن به این کنوانسیون موجب بسته شدن کانالهای بانکی برای تجار و شرکتهای ما می‌شود و آنها دچار تهدید می‌شوند، حتی رانندگان کامیون‌ها با مشکل مواجه خواهند شد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس ادامه داد: ایران با عدم عضویت در FATF قادر نخواهد بود حق عضویت خود در نهادهای بین‌المللی را بپردازد. ما ضمائم این کنوانسیون را نپذیرفته‌ایم و قرار است تروریسم را خودمان تعریف کنیم. در تعریف ما مبارزه با استعمار کشورهای استکباری مصداق تروریسم نیست. مسائل داوری بین المللی را نپذیرفته‌ایم و در این مورد ملاک ما قوانین کشور خواهد بود. اگر تحت فشار قرار بگیریم، ترتیبات خروج از این کنوانسیون در مجلس پیش بینی شده و اگر شرایط ما را قبول نکنند، عضو این کنوانسیون نمی‌شویم.

فیضی با بیان اینکه نمی‌بایست شرایط کشور را دوقطبی کنیم، گفت: زمانی که جمعی از پاسداران به لبنان رفتند حضرت امام(ره) با این اقدام آنها مخالفت کردند. راه استقلال کشور از طریق تأمین معیشت مردم فراهم می‌شود. FATF برای مبارزه با گروه‌های مقاومت نیست و در خود کشور لبنان هم این گروه‌ها با مشکلی مواجه نشدند، چگونه ایران با پذیرش این استاندارد دچار مشکل می‌شود؟

وی در پایان خاطرنشان کرد: ایران بیشترین هزینه را در مبارزه با تروریسم داده است و همه این شهدا توسط مدیریت نظامی کشورهایی شهید شده‌اند که خود خالق تروریسم بودند.

ظریف:تضمین نمی‌دهم که با پیوستن به CFT مشکلاتمان حل شود

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه صبح امروز در جلسه علنی مجلس که مربوط به بررسی پیوستن به کنوانسیون CFT بود، گفت: ما توانسته‌ایم همان‌طور که مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیرشان فرمودند با شکست دادن تحریم‌ها، آمریکا را شکست دهیم.

وی‌ ادامه داد: ما بارها با مقاومت مردم و تدبیر آمریکایی‌ها را شکست داده‌ایم، این‌بار هم با درایت، همراهی و همدلی آمریکا را شکست خواهیم داد. تحریم‌های آمریکا علیه مردم بزرگ ایران حتماً شکست خواهد خورد.

وزیر امور خارجه با تأکید بر اینکه شکست تحریم‌ها نیازمند همدلی و همراهی همه مردم و نیازمند رعایت مصالح ملی خارج از نگرانی‌های سیاسی است گفت: در دو هفته گذشته انزوای ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد به نمایش گذاشته شد. رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی نتوانست جامعه بین‌المللی را علیه جمهوری اسلامی بسیج کند. رئیس‌جمهور آمریکا با سوءاستفاده از ریاستش بر شورای امنیت که بحمدالله تمام شد نه‌تنها نتوانست شورای امنیت را به ابزاری برای اعمال بر جمهوری اسلامی ایران تبدیل کند، بلکه جلسه شورای امنیت تبدیل به یک جلسه محاکمه سیاست‌های یکجانبه‌گرایانه آمریکا شد.

وی اضافه کرد: اینها همه از برکت درایت مردم، مقام معظم رهبری و تصمیم مجلس شورای اسلامی و پیگیری برجام بود.

ظریف در مورد برجام خاطرنشان کرد: برجام توانست سیاست‌های آمریکا را در دنیا منزوی کند، برجام توانست حقانیت مردم ایران را به دنیا نشان دهد، برجام توانست رژیم جنایتکار صهیونیستی و نتانیاهو را در دنیا رسوا کند در حدی که اتهامات نتانیاهو در جلسات مختلف به استهزاء کشیده شد. اینها همه از توفیقات مردم بزرگ ایران و از توفیقات شما نمایندگان مجلس برای رسیدگی به خواست‌های مردم است. 

وزیر امور خارجه اظهار داشت: امروز هم مجلس در برابر یک تصمیم تاریخی قرار گرفته است. ما با برجام توانستیم یک رشته از بهانه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را از آنها بگیریم، اگر برجام به نفع ایران نبود، آمریکا از آن خارج نمی‌شد. اگر برجام به نفع ایران نبود نتانیاهو از روز اول اعلام نمی‌کرد که من یک تنه و تنها در برابر برجام ایستاده‌ام. برجام توفیق این ملت بود. توفیق ملت را تبدیل به ضعف ملت نکنیم. 

وی در مورد لوایح چهارگانه خاطرنشان کرد: لوایحی که در برابر مجلس قرار گرفته و مجلس با درایت آنها را تصویب کرده و امروز هم ان‌شاءالله در برابر وجدان عمومی جامعه بر اساس مصالح ملی تصمیم خواهد گرفت، لوایحی است که بهانه‌های بعدی را از آمریکا می‌گیرد و لوایحی است که تاکنون آمریکا به همین بهانه‌ها مانع معاملات ما شده است. نکاتی است که به خاطر اینها و به همین بهانه‌ها آمریکایی‌ها توانستند فشار بیاورند و اجازه معاملات مالی را ندهند. 

ظریف افزود: از قول من برخی دوستان مطلبی را مطرح کردند، نه بنده و نه آقای رئیس‌جمهور نمی‌توانیم تضمین دهیم که با پیوستن به لایحه حمایت مالی از تروریسم مشکلاتمان حل خواهد شد، اما می‌توانیم تضمین بدهیم که با نپیوستن به این لایحه آمریکا بهانه مهمی را برای افزایش مشکلات ما پیدا خواهد کرد.

تصویب لایحه در مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از بررسی اظهارات مخالفان و موافقان لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم CFT، این لایحه را به تصویب رساندند.

نمایندگان با ۱۴۳ رای موافق، ۱۲۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۷۶ نماینده حاضر در صحن به عضویت ایران در این کنوانسیون رای مثبت دادند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 131
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 63
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  خخخخخخخخع به بهانه شفافیت دارند سی اف تی رو بررسی میکنند! بعد خودشن با یک شفافیت ساده مثل معلوم بودن رایهایشان مخالفند!!!!!!!!!!
  • رحيم IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   اين پيروزي را به ملت بزرگ ايران تبريك و اين شكست را هم به عربستان وهابي و اسرائيل و ترامپ احمق تسليت عرض مي كنم زنده باد ايران اخ جون پوشك و رب ارزونتر ميشه و دل ما كارگران شاد ميشه
  • حح IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   11 9
   به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در جلسه امروز یکشنبه مجلس در پاسخ به اخطار نقوی حسینی نماینده ورامین متن نامه‌ای را که دفتر مقام معظم رهبری درباره‌ی لایحه FATF فرستاده بود را به شرح زیر قرائت کرد. «جناب آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با سلام و تحنیت در پی استفسار تلفنی جنابعالی نسبت به مخالفت و عدم مخالفت مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) با بررسی لوایح چهارگانه به کنوانسیون‌ها در مجلس شورای اسلامی به دنبال فرمایشات معظم له در دیدار نمایندگان، مقام معظم رهبری فرمودند: آنچه که من در دیدار با نمایندگان راجع به لوایح چهارگانه و کنوانسیون‌ها گفته‌ام مربوط به اصل کنوانسیون‌ها بود و نه کنوانسیون خاص. لذا با بررسی این لوایح در مجلس مخالفتی ندارم. تا مسیر قانونی خود را طی کند. تدبیر فوق قبلا در زمان استفسار به طور شفاهی به جنابعالی ابلاغ شده بود.» رئیس مجلس در پایان قرائت این نامه گفت که آقای حجازی این نامه را ابلاغ کرده است.
  • IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   77 5
   رحیم ! اول اون سیب وگلابی برجامی که هروز تاخیر در امضاش به گفته خود این بانیان ننگ نامه امروز ، 100میلیون دلار به اقتصاد ضرر میزد ،رو نوش جان کن ! ببینم برای پوشک ورب وسیب زمینی این جدیده ،هنوز جا داری یانه !
  • مهدی س IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   تسلیت به مردم شریف ایران زمین به خاطر این تصمیم خیانت بار مجلس.لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم
  • مرتضیsk IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   82 9
   بسلامتی رقص خیابانی برجامیان هم کامل شد مبارک سعودیآ و اسراییل و امریکاجون اینا
  • نظر رهبری چیست؟ DE ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   47 8
   با بررسی آن در مجلس مخالفتی ندارند، بدان معنی است که با آن موافق اند؟
  • IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   75 7
   پاسخ من به رحیم. شماها همان هایی هستید که وقتی برجام تصویب شد یک دلاری رو کنار هزار تومان قرار دادید و آخ جون آخ جون کردید و رقصیدید ولی دلار شد 20 هزار تومان. انا لله و انا الیه راجعون. ای مردم بنده بنا بر تجربه در برجام بهتون میگم که فاتحه اقتصاد ایران با تصویب اف ای تی اف خوانده شد.
  • GB ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   24 2
   بهت چند تا نوشابه کوکا کولا دادن تا بیای اینجا فقط از طرف خودت تبریک بگی و وانمود کنی مردم تبریک می گن . دروغگوها به جهنم می رن یادت نره . نوشابه خور
  • نسیم IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   7 1
   سلام به همه دوستان . ببخشید ممکنه بی ربط باشه به بحثمون . اما من یه سوال دارم . پاسخ جمهوری اسلامی در مقابل زرادخانه اتمی اسرائیل چیست ؟ با تشکر
  • IR ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   3 0
   خاک بر سرت رحیم
 • احمد IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  64 7
  مراقب این شخص باشید که دوباره با یک چشمک ما را بدبخت نکند
  • حسین PL ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   25 0
   مجلس لایحه شفافیت آرا نمایندگان را تصویب نکرد. کار مجلس معناش این هست که شفافیت برای آمریکا و انگلیس آری ولی شفافیت برای مردم ایران نه ! خود مردم مقصرند که به این راحتی گول میخورند.
 • NL ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  96 6
  مجلسی که رایهاشو برا مردم نمیتونه علنی کنه صلاحیت تصمیمگیری در علنی سازی هیچی نداره
 • IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  84 7
  خطاب به رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌جمهور بیا یک خط برای نمایندگان بنویس و در این مجلس تعهد بده که اگر عضو کنوانسیون شدید همه مشکلات پولی و مالی ما حل می‌شود و نظام مالی و پولی دنیا با ما کار می‌کند. در این صورت ما همه رای می‌دهیم. . گل گفته.ظریف ولاریجانی وروحانی کتبا امضا بدن ،اگه ریگی به کفش کسی نیست!
  • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   18 0
   ولی ظربف گفته من تعهدی نمیدم که مشکلات حل بشه
  • محسن IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   2 13
   جواب این حرفو آقای ظریف به روشنی داد. گفت ما تضمین نمی دیم که با این پیوستن تمومِ مشکلات حل میشه، اما اگه نپیوندیم مشکلاتِ تازه ایجاد میشه...
  • IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   2 0
   ظریف البته تضمین داد حساب آقازاده های خارج نشین باز خواهد شد!
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  70 14
  یعنی سطح استدلال نعمتی در حد پلانکتونه!!!
  • IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   64 8
   پلانکتون هم اگه نتایج برجام رو میدید ،عبرت میگرفت !اینا از اونم...............
  • ناصر IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   10 1
   عزیزمن و دوست من شما پلانگتونها را با اعضای لیست امید هم نامه کردی بیچاره پلانگتونها را هم بدنام کردی اخرین کلام اینکه خود کرده را تدبیر نیست . فقط یادت باشد .دور بعد اگر خدای نکرد،زبانم لال خواستی در انتخاباتی در این کشور شرکت کنی با شعار تکرار می کنیم سرت کلاه نگذارند.
 • US ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  تندروها باز هم ضایع شدند. افرین به مجلس که گوش به هوچی گری ها نداد.
  • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   81 15
   خاک تو سرت! تند رو کند رو پیر و جوان و زن و مرد و چپ و راست بدبخت شدیم!! باز هم مانند برجام خیانت کردند!!
  • IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   60 8
   زیر پرچم امریکا، بایدم بیرق بر باد دادن منافع ملی ایران رو جشن بگیره !
  • IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   44 6
   عوض شما دلار را 17 هزار توامن کردید و از رو نمی روید!
  • عادل IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   45 9
   بدبخت بیچاره وقتی فهمیدی چه کلاه گشادی سرت رفته سلامت می کنم !!!
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  8 29
  الله و اکبر
  • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   51 5
   الله اکبر ،بر اینکه ایران با این همه واداده نفوذی ،هنوزم خار چشم کدخداست وبه فضل الهی خواهد بود.
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  78 12
  منافقان اکنون سر کار هستند خدا خودش رحم کنه
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  65 16
  تسلیت
 • Morteza IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  67 9
  متاسفم لاریجانی با چه هیجانی تصویب میلیمتری لایحه را اعلام کرد مجلس لابی باز ........
 • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  36 9
  تمام شد. تصویب
  • IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   65 6
   ان شاالله باعث رسوایی خیانت کاران به ملت شود
 • US ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  53 8
  این یعنی مجلس بر خلاف نظر حوزه های علمیه و مراجع تقلید عمل کرد.
 • احسان IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  50 7
  متاسفانه تفکر حامی آمریکا رژیم صهیونیستی توی مجلس موفق شد cft رو تصویب کنه امیدوارم شورای نگهبان این لایحه ننگین رو خلاف شرع بدونه و رد کنه
 • IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  58 12
  فاتحه کل کشور رو بخونید!!
  • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   47 4
   این کشور رو خدا خودش نگه داشته.ما فاتحه وادادگانی که در کمند مکر الهی قرار گرفته وارام ارام همه باطنشون برای مردم اشکار میشه رو ،میخونیم.
 • بنده IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  45 10
  خون شهدا پایمال نخواهد شد و دامن گیر است. ننگ نامه.
 • محسن AE ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  15 65
  تمام شد امریکا همه اطلاعاتمون روبرد حزب الله بدبخت شد خخخختتتت درود برمجلسی که اسیر هوچی بازی نشد اگرم شورای نگهبان مخالفت کرد مسولیت وضع کشور رو ناچارا باید بپذیرد
  • IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   47 9
   بدبخت توئی نه حزب الله.بدبخت توئی که زیر پرچم بیگانه کامنت میزاری .
  • محمد ک IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   15 2
   صنار بده آش،به همین خیال باش شما هنوز تو هوچی بازی های دلار و انتخاباتتون قفلید. هنوز رقص و پایکوبیتون رو از انتخاب روحانی یادمون نرفته. عامل بدبختی وضع موجود کشور و مردم ایران، شما و امثال شما و نمایندگان شما هستند که با انتخاب بد کشور رو در چاله انداختید و اونی رو هم که قراره از چاله در بیاره، هوچی گر و عامل بدبختی میدونید.
  • داوود IR ۲۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   0 0
   نظر دادن زیر پرچم امارات
  • داوود IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   1 0
   بدبخت تویی جیره خوار زیر پرچم امارات
  • IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   0 0
   نه خیلی شما مسئولیت دلار 19 تومانی رو پذیرفتی
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  37 9
  ما انتظاری جز این از وکیل الدوله های حسن روحانی در محلس نداریم
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  10 13
  درسته تصویب شد، ولی شما می توانید به جای آن که به آن بتازید به احمدی نژاد توهین کنید. این خوبه!
 • IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  45 5
  تصویب این لایحه جای تاسف دارد در صورت تصویب به همه ی ایران دوستان و ایرانیان باید تسلیت گفت زیرا عزت و شرف و ناموس کشور را فروختند آن هم با بهایی اندک!!حالا تاریخ و زمان اثبات میکند که این لایجه گره ای از مشکلات کشور باز نمیکند که هیچ بلکه خود عامل مشکلات و خسارات بسیاری برای کشور میشود.تصویب این لایحه خلاف قانون اساسی کشور و استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی است. امیدوارم کسانی که به این لایحه رای مثبت داده اند در محضر مردم شریف ایران پاسخگو باشند.بر آن باش پیوسته تا میهنت / سرافراز گردد بر دشمنت
 • ایرونی IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  35 7
  منتظر جهش نجومی تر دلار و تحریمهای بیشتر باشید. منتظر روزی باشید که بیان و بگن این کنوانسیون مد نظر رهبری تصویب شده.
 • IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  18 28
  چطوری مشرق
  • IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   30 5
   منافقین بزودی رسوا می شوند این رسم تاریخ است
 • ایران من IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  49 5
  دقیقا بلایی که پروتوکل الحاقی بر سر برنامه هسته ای ایران آورد cft هم خواهد اورد آنوقت دیگه کسی پاسخگو نیست کی میخواید بفهمید که قرار نیست بانکهای بین المللی با ایران کار کنن چه با cft و چه بدون آن....تبریک میگم بابت دادن چنین اهرم فشاری به غرب
 • جواد کاشان IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  6 2
  117 رأی موافق، 111 رأی موافق !!! این یعنی چه؟!!!!!
 • IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  18 55
  از بالا دستور رسیده تصویب بشه اگر مخالفتی بود شورای نگهبان و مجمع تشخیص هست زیاد جوش نزنید
  • IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   36 7
   حقه کثیف ونخ نما شده رو به کار نبر.
 • نیرنگ بعدی: Special Purpose Vehicle DE ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  28 5
  سوال این است: برای تفاهم روی مکانیسمی که اساسا معلوم نیست چیست و شانس بسیار اندکی برای مقابله موثر با تحریم های امریکا دارد، چرا باید هزینه ای به بزرگی FATF را پرداخت؟ مذاکره کننده هوشمند آیا چنین امتیازی را جز در ازای یک امتیاز نقد و بزرگ، واگذار می کند؟
 • AE ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  58 8
  خاک تو سرشون نشستن اونجا چه غلطی بکنند به خاطر مردم نبود که تصویب شد باز هم پای منافع خودشون و حامیان مالی در کار بود . موگرینی پرستها
  • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   26 4
   حیف اون خاک
 • علیرضا NL ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  35 4
  اینا همه چیرو همینطوری 30 ثانیه ای تصویب میکنن.
 • IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  19 3
  من ساده هم میگم مجلس خودش تنهایی تصویبش کرده
 • علی IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  47 4
  من موندم چرا نمایندگان وجود ندارن علنی رای بدن!. شجاعت ندارید یعنی هیچی نیستید برید جلو بوق بزنید. خجالت بکشید از خون شهدا
 • IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  42 6
  باید با ادمهای توش در مجلس رو گل گرفت
  • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   4 0
   ميگم برادر اگه مجلس رو به توپ ببندن راضي ميشي؟
 • ناصر IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  23 3
  خدایا شکرت که نمایش اصولگرا و اصلاح طلب رو هر روز داریم میبینیم و به حقایق زیادی از ترکیب مبارزه با فساد نزدیک شدیم . دولت و مجلس - اصول گرا و اصلاح طلب همه و همه با نقش بازی کردن خودشون منافع ملت و بدبختی رو برای همه رقم زدن و هر روز از این باغ صداهایی جالبی شنیده میشه . باید دنبال حرف رهبری و کنار کذاشتین پیر مردها باشیم . من دیگه به این چنین افرادی رای نخواهم داد و نقش هر دو گروه در بدبختی های امروز نمایان شده است . وسلام
  • DE ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   1 0
   این شگرد شما اصلاحاتچی ها نخ نما شده و پوسیده است.چون اصلاحاتچی ها از حالت غرق شدن به حالت فرو رفتن ابدی در منجلاب رسیده اند سعی میکنند همه را منجمله اصولگرایان را خراب کنند و با خود به لجن بکشانند.کور خوانده اید همه جا را اصلاحاتمالی کردید بوی تعفن آن به هواست.باید قبل از نابودی همیشه گی جواب پس بدهید.
 • مهدی س IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  47 9
  تسلیت به مردم شریف ایران زمین به خاطر این تصمیم خیانت بار مجلس.لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم
 • IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  44 5
  ننگ مجلسه اصلاح طلب بعد از تصویب برجام دوگانه شد
  • IR ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   1 0
   برا شما ننگه وگرنه برای اصلاخات افتخاره و با همین حربه دوباره رای میارن
 • بنده IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  8 3
  خون شهدا پایمال نخواهد شد و دامن گیر است. ننگ نامه.
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  7 0
  احمد‌ توکلی کجایی روز شمار ولایت مداری بذاری؟ خیلی وقته واژه ولایتمداری رو کسی استفاده نمیکنه.
 • saeed IR ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  11 11
  تو دهني به دلواپسان ها ها ها
  • محمد IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   14 3
   احمقی یا منافق؟!
 • IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  8 1
  لاریجانی مرتب میگفت کمیسیون موافق دولت موافق رای بدهید از نامه رهبری هم تفسیر به رای خود کرد
 • SE ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  2 2
  خاک بر سر هرچه اسهالیته
 • SE ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  6 3
  بیچاره امیرکبیر از این مجلس تنش تو گور میلرزه
 • محمد IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  5 3
  مجلس شایسته توپ بسته شدن این است اف بر وطن فروشان
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  4 8
  به رای مردم احترام بگذارید اصول گرایان محترم تمام مشکل این مملکت همین هست که یه عده حق به خودشون میدن همه چی باید بر مبنای رای مردم باشه اون میشه دمکراسی
  • IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   12 2
   این چه جور دموکراسیه که نماینده مردم ،یواشکی رای میده ونمیزاره رای دهندگان بهش نه از رائیش خبر داشته باشند نه از فیش حقوقش ؟؟؟؟؟؟!
  • IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   10 2
   اتفاقا فتنه گران 88 بیشترین سینه زنان برای تصویب این ننگ نامه بودند وبرای درجه دموکراسی پرستیشون از سطل اشغالهای سال 88 سوال شود!
 • بیسیمچی IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  15 0
  ظریف افزود: از قول من برخی دوستان مطلبی را مطرح کردند، نه بنده و نه آقای رئیس‌جمهور نمی‌توانیم تضمین دهیم که با پیوستن به لایحه حمایت مالی از تروریسم مشکلاتمان حل خواهد شد، اما می‌توانیم تضمین بدهیم که با نپیوستن به این لایحه آمریکا بهانه مهمی را برای افزایش مشکلات ما پیدا خواهد کرد. ((آقای ظریف :واقعا لقب امیر کبیر رو هم لکه دار کرد، امیدوارم ...که به جهان اسلام و تشیع کردی با بلای آسمانی ریشه ات
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  6 10
  امشب در شبکه افق چه معرکه ای بگیرن و سینه زنی راه بندازن
  • IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   18 2
   عوضش کدخداتون وعربستان واسرائیل جشن گرفتن !
 • امین IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  14 4
  منتظر سیلی دیگری مثل برجام باشید. خدا برما رحم کنه. مجلس کمر به نابودی ما بسته .
 • محمدرضا برزگران IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  6 4
  انا لله و انا الیه راجعون، کجایند امثال مدرس ها دیالمه ها آیت ها ...
 • محمد IR ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  8 2
  یکی از نمایندگان موافق گفته اگر عضو fatf نشویم،مسیر بانکی ما بسته میشه. مردک مگر الان بازه؟ این حرف برای رمانی است که مسیر باز است و هیچ مشکلی وجود ندارد.ببینید به چه کسانی رای میدهیم؟
 • رحیم US ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  4 2
  نماینده های مجلس تو این چند ماه اصلا این لایحه رو مطالعه کردن در حد 20 دقیقه
 • IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  10 4
  خیانت بود و با حماقت کامل شد.ای احمق ها زمان مشخص می کند که کشور را در چه چاه بی پایانی انداختید.باز گلی به جمال پادشاهان قاجار
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  8 2
  تمام این بازی های افزایش نرخ دلار زیر سر دولت جهت تصویب FATF بود....
 • علی IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  4 9
  التماس تفکرررر تند روهای عزیز فقط یه دقیقه فک کنید و ببینید که چرا همه جهان عضو آن هستن و ما و کره شمالی بدبخت نیستیم؟؟؟؟
  • IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   10 2
   تو لاک پشت جان گرامی ،برو اول اطلاعاتت رو درست کن که فقط 35کشور عضو رسمی هستند بعد بیا التماس کن !
  • علی IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   7 2
   اول برو اطلاعاتت رو تکمیل کن بعد افاضه بده!. فقط 35 کشور این طرح رو قبول کردن!. بازم میخوای بیشتر بدونی برو وضعیت پاکستان رو ببین بعد از پیوستن به این طرح!. مثب نماینده های بی سواد، همینطور کور کورانه و جناحی حرف مفت نزن!!!!!
 • آب فقط آب IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  4 4
  دماغ سوخته میخریم فقط آب
  • IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   8 2
   دماغ سوخت های برجام=خرجامتون رو اول اب وجارو کن ! بعد دوباره پیش بند ببند برای جاروکشی!
 • ساسان IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  7 0
  ما برای آنکه ایران گوهری تابان شود خون دلها خورده ایم خون دلها خورده ایم ما برای آنکه ایران خانه خوبان شود رنج دوران برده ایم رنج دوران برده ایم
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  10 3
  کاری که اینهادارندبامملکت میکننددولت های قاجاروپهلوی بامملکت نکردند
  • عبدالله IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   3 0
   زنده باد
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  6 17
  خدا را شکر ، سمپاشی های کیهان و مشرق کار ساز نشد. نهایتا رو سیاهی به ذغال خواهد ماند.
  • IR ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   7 2
   اره جون خودت !مثل برجام با ابشار 160میلیارد دلار پول بلوکه شدن رو ازاد میکنیم ،شروع میکنید وبعد از امضا= میرسید به دستاورد تقریبا هیچ !روسیاه وعده دهندگان دروغین هستند .
  • محمد IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   6 2
   رو سیاه تر از کاسه لیسان برجام نداریم بزودی دوباره به خاطر خیانت رسوا میشید
  • IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   5 1
   با این حرف که :عاقبت روسیاهیش به منافقان و وطن فروشان میرسد که مشکلی نداری یا نه که خودت .......
 • عباس IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  13 5
  تف به گور پدر خائنین
 • امیرمسعود IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  13 4
  خدا رحمت کنه حضرت امام را در مقابل تصویب قانون کاپیتالاسیون گفتند «انا لله و انا الیه راجعون». اگر حضرت امام زنده بودند در برابر خیانت این تصویب دوباره همین آیه ی استرجاع را می خوانندند. باید به ناراحتی تمام زحمات وطن دوستان و مومنین و شهدا خون گریه کرد.
 • حجت IR ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  13 3
  در صورت عدم کاهش قیمت دلار و رفع تحریم ها همینارو باید جلو مجلس به جرم خیانت دار زد و اونقدر نگه داشت که بپوسن
  • NL ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   3 1
   خخخ دقیقا کیا رو ؟ رای شون هم شفاف نیس مثل فامیلاشون
  • IR ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   3 0
   اگر ارزون شد کیو دار بزنن ؟
  • IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   2 1
   استقلال و امنیت با تمام دلارهای دنیا قابل معاوضه نیست. اگر خیلی عاشق دلار هستید رسما ایران را مستعمره آمریکا بکنید.
 • AU ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  5 2
  از ماست که بر ماست. در رای دادن های مجلس و ریاست جمهوری و شورای شهر دقت کنیم خائنین و طیفشون رای نیارن. طبق فرمایش رهبر در استادیوم آزادی "کسانی که ترویج می‌کنند راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم خیانت می‌کنند." به خائنین و خطشون رای ندیم!
 • IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  5 1
  انوشیروان از بزرگمهر پرسید ملک ایران چگونه ویران میشود گفت کارهای بزرگرا به دست ادمهای خرد بسپار وادمهای بزرگ را خوار بشمار ویران شود
 • IR ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  8 2
  پیشنهاد میکنم 120 نماینده عزیزی که رای منفی به کلاه گشاد دادن اسامیشون رو اعلام کنن تا تکلیف 143 نماینده دولت که رای مثبت دادن در پیشگاه مردم مشخص بشه قطعا این 143 نفر همون کسایی هستند که به شفافیت آرا رای منفی دادن
 • IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  4 2
  و باز هم اعتماد به دشمن جانی!. امروز فزذاست که امریکا این طرح رو نحریم کنه! آی بخندیم
 • سیف IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  2 1
  ان شاالله که با تصویب این طرح مشکلات مردم حل بشه!. کور بشه هرکس نتونه ببینه!. ولی آدمی که از یه سوراخ دوبار گزیده بشه سزاش فقط ذلت و مرگ هست و بس...!
 • IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  5 0
  ضمن عرض مرگ بر امرییییکا خواستم یه سوال از خدمتتون بپرسم اون چند نفری که رای ممتنع دادن دقیقا با شلغم فرق دارن یا نه
 • AE ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  8 2
  همانند برجام, گرچه این معاهده هم هزینه زیادی بر ما تحمیل خواهد کرد ولی ارزش افزایش تجربه و آگاهی ملت ایران را دارد. خدا می داند تا کی باید هزینه بدهیم تا روشن شویم. عیب نداره برید جلو تا به چشم خودتون ببینید که این هم , سرابی بیش نیست.
 • سیدعلی طباطبائی آشنانی IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  4 4
  با سلام؛ یک طرف ابن زیاد واشعث است اینطرف مسلم به همراه سپاهی کوفی است یک طرف مجلس مطیع ... است اینطرف حلقوم اصغر تشنه دینداری است.
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  11 5
  تسلیت به همه شهدای عزیز و خانواده معزز آنها
 • IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  1 2
  به اقا زاده ها تبریک و خسته نباشید می گویم ترامپ به زودی میلیاردها دلار پول بلوکه شده تان را پس خواهد داد خیلی خوب تونستید طرح را به تصویب نمایندگانتان برسانید
 • AE ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  2 5
  مشرق جان حرص نخور cftتصویب شد تا قیمت سکه ۳ونیم میلیون بشه
  • داوود IR ۲۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
   0 0
   صاحب نظر زیر پرچم امارات
  • IR ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
   0 0
   خیر. سکه را خودشان بالا برد تا FATF تصویب بشود!
 • IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  1 0
  هیهات منا الذله...
 • NL ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  0 0
  با پس گردنی می شوید گام به گام عقب نشینی کنید
 • IR ۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  1 0
  دهقان: زمانی که ما ملزم به اجرای FATF شدیم، دلار از ۳ هزار و ۵۰۰ به ۱۵ هزار تومان افزایش یافت(پرتقال فروش را پیدا کنید)
 • DE ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  2 1
  جمهوری اسلامی برای چند صباحی بیشتر باقی ماندن به مرحله رسمیت شناختن کشور اسرائیل و از بین بردن حزب الله و سایر گروه های دیگر هم تن خواهد داد، این ابتدای راه است
 • DE ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  2 1
  مشرق ، جام زهر نیمه شد . بقیه اش را هم سر میکشد !
 • teramp IR ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  1 0
  آقا همتون سرکارید اینا همش بازی هستش اینا مملکتو به گا دادن الان دارن سیاه بازی میکنن
 • IR ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
  0 1
  یک نواب صفوی دیگر و یک مجاهدین اسلام دیگر نیاز است....زهدان ایران را آبستن قهرمان تفنگ به دست هایی کردید به خون خائنین تشنه اند به مرگ طبیعی نخواهید مرد و کسی هم زیر تابوتتان را نخواهد گرفت خائنین پست....
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
  1 0
  انا لله و انا الیه راجعون
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
  1 0
  لاریجانی مساوی با روحانی
 • عاطی US ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  0 0
  باید همه ی موارد را بررسی کرد تا بتوان نظر موافق یا مخالف داد .اگه درباره ی موضوعی انطور که باید نمیدانیم نباید جو سازی کنیم و فضای جامعه را مختوش کرد
 • IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  0 0
  این لایحه هم هیچ غلطی نمی تواند بکند همانطوری گه امام (ره) فرمودنند امریکا هیچ غلطی نمی تواند بگند
 • احمد IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  0 0
  افسوس و هزاران افسوس در اوج اقتدار و این همه ذلت البته از یک ادم حرام لقمه بیش از این نباید انتظار داشت در جای سر امام می برد در جای دیگر خیانت میکند
 • صبور IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  0 0
  متاسفم از این نطقهای آبکی و خیال پردازی نماینده اردبیل خاک بر سر اینجور نمایندهای ساده لو و بیسواد و خوشخیال .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس