ولایتی نمایه

رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای پیشرفت در تکنولوژی و عبور از تحریم‌های کشورهای غربی علیه کشورمان توسعه روابط علمی و فناوری دو کشور در دستور کار است.

به گزارش مشرق، علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه دیدار با هیأت چینی که در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: امروز میزبان هیأتی از دانشگاه پکن که بزرگترین دانشگاه چین است، بودیم. این هیأت در چند روز گذشته میهمان دانشگاه آزاد اسلامی بوده و ملاقات‌های مختلفی را با محمد مهدی طهرانچی و علیرضا شیخ‌عطار رئیس و معاون امور بین‌الملل این دانشگاه داشته‌اند.

وی هدف اصلی دیدار با هیأت چینی و سفر آنان به تهران را توسعه ارتباطات علمی، تکنولوژی و روش‌های آموزشی بین دانشگاه‌ها آزاد اسلامی به نیابت از دانشگاه‌های ایران و دانشگاه چین اعلام کرد.

وی تصریح کرد: قرار است با راه‌اندازی مرکز مطالعات مشترکی که در تهران و پکن اجرایی می‌شود تبادل نظر دو طرف انجام شده و به ویژه در خصوص تبادل دانشجو و استاد بین تهران پکن به منظور پیشرفت در تکنولوژی و بهره‌برداری از تکنولوژی‌های نوین اقداماتی صورت گیرد.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: باید با اتکا به نیروهای ارزشمند و هوشمند خود در خصوص توسعه تکنولوژی‌های نوین در کشورمان اقداماتی را انجام دهیم.

ولایتی افزود: محدودیت‌ها و مشکلاتی که کشورهای غربی با ایران ایجاد می‌کنند با ملاقات‌های علمی و آموزشی که بین ایران، چین و روسیه صورت می‌گیرد و توسعه روابط علمی و فناوری بین دانشگاه‌های ایرانی و خارجی این محدودیت‌ها را رفع کنیم.

ولایتی تصریح کرد: قرار شد که هیأت ایرانی ظرف یک ماه آینده به پکن سفر کرده و مرکز مطالعاتی که مد نظر است را تشکیل دهیم.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: چین جزء پیشرفته‌ترین کشورها در حوزه علم و تکنولوژی دنیا محسوب می‌شود که روابط استراتژیکی هم با ایران دارد به همین جهت می‌کوشیم در دیپلماسی نگاه به شرق پیشرفت خود را با سرعت بیشتری ادامه دهیم و محدودیت‌ها و تحریم‌های در این حوزه را از بین ببریم لذا تبادلات و مذاکرات علمی و فناوری و آموزشی در این بخش بسیار مهم است.

وی در پاسخ به سوالی درباره تاکید طرف ایرانی و چینی بر دشمنی آمریکا با ملت و دولت‌های دو طرف گفت: دشمن مشترک ایران و چین قطعاً آمریکاست ضمن اینکه آمریکا به دلیل زیاده‌خواهی خود هر کشوری که مخالفش باشد را با توسل به رئیس جمهور بی‌عقلش یعنی ترامپ، تحریم می‌کند در حالیکه این تحریم‌ها منجر به منزوی شدن واشنگتن خواهد شد به همین جهت است که در سازمان ملل همه کشورها به اظهارات رئیس جمهور آمریکا خندیدند.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: آمریکا نمی‌خواهد در غرب آسیا کشوری به نام ایران و در شرق آسیا کشور قدرتمندی مانند چین حضور داشته باشد در حالیکه تهران و پکن براساس توانمندی‌های خود مانع از تخریب استقلالشان می‌شوند.

وی در توضیح بیشتر این موضوع افزود: در حالیکه آمریکایی‌ تحریم‌ها و اقداماتی را علیه ایران انجام می‌دهد و چند برابر آن را علیه چین.

مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری در پاسخ به اظهارات نتانیاهو در سازمان ملل و اعلام «تورقوزآباد» که محل فعالیت‌های سرّی هسته‌ای ایران است، گفت: نتانیاهو فردی مجنون و حاکم در کشوری غاصب است البته نفرین فلسطینی‌ها باعث شده که چنین فردی در آنجا حاکم باشد و وقتی او در سازمان ملل حرف‌هایی مانند حرف اخیر و همچنین نقاشی‌هایی را نشان می‌دهد همه دنیا به حرف‌های وی می‌خندند لذا این اظهارات وی نامأنوس بوده که کسی به آن توجهی نمی‌کند و ارزش پاسخ دادن هم ندارد.

ولایتی درباره زمان صدور حکم ریاست محمد مهدی طهرانچی سرپرست فعلی دانشگاه آزاد اسلامی هم گفت: این حکم به زودی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه و از طریق آنجا ابلاغ خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس