کد خبر 895987
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
کولاکوویچ

ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: نگران آینده والیبال ایران نیستم چون می‌دانم که در سطح بالای جهانی باقی خواهد ماند.

به گزارش مشرق، ایگور کولاکوویچ در مورد شکست 3 بر صفر شاگردانش مقابل آمریکا در آخرین مسابقه ایران در مسابقات قهرمانی 2018 گفت: انتظار داشتم بازیکنان برای هر امتیاز بجنگند. مسابقات قهرمانی جهان را با چند پیروزی خوب در وارنا شروع کردیم ولی در صوفیه نتایج بدی گرفتیم. انتظار داشتم که بازیکنانم به مبارزه ادامه دهند و همین کار را هم کردند ولی در کسب نتیجه موفق نبودند.

او در مورد نقاط ضعف تیمش گفت: در بازی مرحله با بلغارستان، یک توپ سرنوشت ساز را در ست دوم از دست دادیم که نتیجه بازی را به سود این تیم رقم زد. بازیکنان من بعد از شکست در ست دوم این بازی مقابل بلغارستان و واگذاری این بازی به میزبان، اعتماد به نفس خود را از دست دادند. ما مشکلاتی در دریافت در مرحله دوم مسابقات داشتیم. این مشکل در تیم ما برطرف نشد و بازی به کانادا و آمریکا را نیز باختیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران عنوان کرد: قصد بهانه تراشی ندارم ولی فصل بسیار سخت و سنگینی را پشت سر گذاشتیم که پر از سفر و بازی های مختلف بود. علاوه بر این در طول مسابقات فرصتی برای تمرین نداشتیم در حالی که بایکنان من به تمرین زیاد نیاز دارند. آنها می توانند نمایشی به مراتب بهتر از دیروز و امروز داشته باشند.

کولاکوویچ تصریح کرد: بازیکنان جوان تیم، شانس بازی در یک تورنمنت مهم را به دست آوردند. آنها سختی های زیادی را تجربه کردند و پشت سر گذاشتند که به پیشرفت آنها کمک می کند. ما با 2 پیروزی راهی مرحله سوم می شدیم.

وی در مورد آینده والیبال ایران گفت: زمانی که من سرمربی تیم ملی ایران شدم، داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال ایران بود. ما نشست های مفصلی در مورد آینده والیبال ایران و توقعات او برگزار کردیم. او می خواست که نسل والیبال ایران را عوض کند چون برخی بازیکنان، پا به سن گذاشته بودند و برای آینده والیبال ایران مفید نبودند. من برای نسل گذشته والیبال ایران، احترام زیادی قائل هستم ولی تا 3 ماه قبل، هیچ کس نام مرتضی شریفی، توخته، صابر کاظمی و رضا حضرت پور را نشنیده بود. شاید خیلی از کارشناسان والیبال ایران از دعوت شدن آنها به تیم ملی تعجب کردند. وکیلی، تیم نوجوانان ایران را به مقام قهرمانی جهان رسانده بود و ما باید از ستاره های این تیم استفاده می کردیم تا کسب تجربه کنند تا در کنار بازیکنان با تجربه تیم، آبدیده شوند.

کولاکوویچ ادامه داد: من نگران آینده والیبال ایران نیستم چون می دانم که در سطح بالای جهانی باقی خواهد ماند. می دانم که کسب برخی نتایج برای هواداران والیبال ایران، دردآور است و من در این مورد با داورزنی صحبت کرده بودم. هواداران توقع دارند که تیم ایران در جهان، اول باشد. رسیدن به چنین سطحی نیاز به زمان دارد و نمی شود که در مسابقات قهرمانی جهان، ناگهان به مدال طلا رسید. من 9 سال سرمربی تیم ملی صربستان بودم و در 3 دوره مسابقات انتخابی المپیک حضور داشتم. به همین خاطر تجربه چنین کار را دارم. بازیکنانی که من در سال 2011 به تیم ملی صربستان معرفی کردم در حال حاضر و پس از 7 سال همراه تیم ملی صربستان در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی جهان حاضر هستند. خوشحالم که بازیکنان با تجربه تیم ملی ایران به خوبی از بازیکنان جوان حمایت می کنند.

کولاکوویچ در مورد قرارداد خود عنوان کرد: من تا سال 2020 با ایران قرارداد دارم ولی ادامه همکاری ما بستگی به نظر فدراسیون والیبال ایران دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس