ایگور کوناشینکوف

المیادین با اشاره به اعلام نتایج تحقیق درباره سقوط هواپیمای روسی در سوریه از سوی سخنگوی وزارت دفاع روسیه به اقدامات آتی پوتین پس از آن پرداخته است.

به گزارش مشرق، خبرنگار المیادین در مسکو با اشاره به موضع گیری روسیه درباره سقوط هواپیمای روسی در سوریه که طی آن ایگور کوناشینکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه رژیم صهیونیستی را مسئول کامل آن دانست، آورده است: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اقداماتی ضد اسرائیل پس از اینکه وزارت دفاع روسیه نتایج تحقیق درباره سقوط هواپیمای روسی را اعلام کرد، انجام خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

روسیه: جنگنده اسرائیلی به عمد هواپیمای ما را سپر کرد

فیلم/ نحوه ساقط‌شدن هواپیمای روسی در سوریه

اولین واکنش پوتین به حمله جنگنده اسرائیل به هواپیما روسیه

المیادین اعلام کرد: اظهارات سخنگوی وزارت دفاع روسیه به احتمال بازنگری در قواعد درگیری و مقاومت اشاره دارد.

خبرنگار المیادین بیان کرد:  موضع گیری آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه به حملات به سوریه ادامه می دهند نمایانگر عجز اسرائیل در آینده برای به کارگیری نیروی هوایی اش ضد سوریه است.

شایان ذکر است که وزارت دفاع روسیه امروز یکشنبه با انتشار بیانیه ای درباره سقوط هواپیمای این کشور در سوریه اعلام کرد: اسرائیل توافق خود با روسیه در خصوص پرهیز از برخورد هوایی در سوریه را نقض کرده است.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع روسیه، اسرائیل در این حادثه مقصر است و ارتباط لحظه به لحظه هواپیمای روسی سقوط کره در سوریه حکایت از کم کاری اسرائیل در این رابطه دارد.

در هفته گذشته یک هواپیمای روسی در سوریه به اشتباه از سوی پدافند ارتش سوریه هدف قرار گرفت و بعد از آن وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای درباره سقوط هواپیمای Il-۲۰ این کشور در سوریه اعلام کرد: حملات جنگنده های اسرائیلی به سوریه موجب زنجیره ای از حوادث شده که هدف قرار گرفتن هواپیمای روسی بخشی از این حوادث است. روسیه پاسخگویی به این حادثه را برای خود محفوظ می داند.

گویا جنگنده های اسرائیلی از هواپیمای روسی به عنوان پوششی برای حمله به سوریه استفاده کرده اند و همین امر موجب هدف قرار گرفتن آن از سوی سامانه دفاعی سوریه شده است.

بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، هواپیمای آی ال ۲۰ این کشور در زمان حمله جنگنده های اسرائیلی به سوریه، توسط سامانه دفاعی S۲۰۰ سوریه هدف قرار گرفته است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس