کد خبر 894263
تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
گریزمان

مهاجم اتلتیکو مادرید معتقد است به سطح دو ستاره آرژانتینی و پرتغالی بارسلونا و یوونتوس رسیده است.

به‌ گزارش ‌مشرق، آنتوان گریزمان در یک مصاحبه تفصیلی با آس، درباره موضوعات مختلفی همچون جایزه The Best، توپ طلا، جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، وضعیت خود در اتلتیکو مادرید و ... صحبت کرد.

* به نظر می‌رسد پس از قهرمانی در جام جهانی به همراه تیم‌ ‌ملی فرانسه و فتح دو عنوان مهم با اتلتیکو مادرید در فصل گذشته اکنون در بهترین دوران ورزشی خود به سر می‌بری.

بله. این حقیقت دارد. من در حال‌ حاضر از فوتبال خود و فوتبال هم تیمی‌هایم لذت می‌برم. از داشتن چنین سرمربیانی در تیم‌ ‌ملی و اتلتیکو خرسند هستم. من خوش‌شانس بودم و امیدوارم این روند ادامه‌ داشته باشد.

* تصور می‌کردی زمانی که تنها ۱۳ سال داشتی و کشور خود را ترک کردی چنین اتفاقاتی در دوران ورزشی‌ات رخ دهد؟

رویای من همیشه فتح عناوین بود. جام جهانی از کودکی به رویای من تبدیل شده بود. جام جهانی ۹۸ فرانسه را به یاد دارم و دوست داشتم فوتبالیست شوم تا بتوانم برای تیم‌ ‌ملی بازی کنم و قهرمان جهان شوم. زمانی که من با اتلتیکو قرارداد امضا کردم، هدفم فتح یک جام بود و توانستم به آن دست یابم. ابتدا قهرمان لیگ اروپا شدیم و سپس فاتح سوپر جام اروپا شدیم.

* در روزهای اخیر اتفاقی جنجالی رخ داد و نام تو در  میان سه نامزد نهایی  The Best قرار نداشت. افراد زیادی معتقد بودند که یک بی عدالتی در رابطه با تو رخ داده است. این روزها را چگونه گذراندی؟

اکنون دیگر نمی‌توانم کاری انجام دهم . این جوایز فیفاست و یک اتفاق ناخوشایند است که هیچ نامزدی از بین قهرمان جهان وجود ندارد. ما در جام جهانی روسیه فوق‌العاده‌ ظاهر شدیم و همه بازیکنان شایسته یک عنوان هستند. کیلیان ام‌باپه، رافائل واران، انگولو کانته و من می‌توانستیم عنوانی را به دست بیاوریم  ولی در حال‌ حاضر شرایط این چنین است. به نظرم توپ طلا عنوان بهتری است چون این جایزه سابقه بیشتری دارد و من نیز آن را در سر دارم. سه ماه فرصت دارم تا با تمام وجود بازی کنم و سپس باید منتظر بمانم.

* از نبودت در میان سه نامزد نهایی The Best شگفت زده شدی؟

همان طور که گفتم من در میان سه نامزد حضور ندارم اما هیچ بازیکن فرانسوی نیز در این فهرست دیده نمی‌شوند. ما جام جهانی فوق‌العاده‌ای را در روسیه پشت سر گذاشتیم ولی فیفا این اتفاقات را داشت. به نظرم اکنون نباید به گذشته فکر کنیم و تنها باید به آینده نگاه کنیم.

* با فرانسه قهرمان جهان شدی و همچنین به همراه اتلتیکو فاتح لیگ اروپا و سوپر جام اروپا شدی اما این اتفاقات در حالی رخ داد که شروع خوبی در سال گذشته نداشتی. نظرت در این رابطه چیست؟

روزهای خیلی بدی را پشت سر گذاشتم. همه چیز بد پیش می‌رفت. تصور می‌کردم مقصر دیگران هستند و احساس خوبی نداشتم. زمانی که بیرون از زمین در وضعیت خوبی قرار ندارم، در زمین شرایطم بدتر می‌شود اما با کمک دیگو پابلو سیمئونه، هم تیمی‌هایم، دیگو گودین و همسرم توانستم به شرایط آرمانی خودم بازگردم و سپس دیگو کاستا به تیم پیوست و در زمین به من خیلی کمک کرد و توانستم در ژانویه شرایط را بهتر کنم.

* زوج کاستا ــ گریزمان، زوج رویایی برای اغلب هواداران اتلتیکو مادرید محسوب می‌شود و در نهایت هواداران توانستند این دو بازیکن را در کنار هم در زمین ببینند. نظرت راجع‌ به این موضوع چیست؟

حضور کاستا باعث شد من در زمین راحت‌تر حرکت کنم و شرایط برای من بهتر شود. این اتفاق باعث نشد در گلزنی او یا من خللی به وجود بیاید. شرایط من پس از حضور کاستا خیلی بهتر شد. من توانستم به سطح آرمانی خودم دست یابم. کاستا به من کمک زیادی کرد.

* برخی از منتقدان و کارشناسان معتقد هستند شما بهترین بازیکن جهان هستید. آیا شما این چنین فکر می کنید؟

می‌توان فوتبال را از زوایای مختلفی ارزیابی کرد. کاملا واضح است که من بازیکن متفاوتی در مقایسه با کریستیانو رونالدو، لیونل مسی یا ام‌باپه هستم. من در بهترین شرایط خود قرار دارم ولی می‌توانم بهتر از این نیز شوم. به دنبال این هستم که تا بالاترین حد ممکن خود را به تکامل برسانم. نمی‌خواهم  ۵۰ گل در یک فصل به ثمر برسانم اما دوست دارم در کارهای تهاجمی به تیم کمک کنم.

* نام گریزمان در تمام آمار اتلتیکو مادرید دیده می‌شود، او بیش از همه نفوذ کرده است. بیش از همه در میان هافبک‌ها حضور داشته و در کناره‌ها دیده شده است، به دفاع کمک کرده است و ... سیمئونه از تو چه می‌خواهد؟

او از من می‌خواهد در میان خطوط بازی کنم و به عقب بازنگردم اما گاهی اوقات تیم نیاز پیدا می‌کند و من به خط دفاعی کمک می‌کنم. اگر شرایط به نحوی پیش رود که تیم به یک پاس یا یک حرکت خاص نیاز داشته باشد تمام تلاش خود را خواهم کرد. زمانی که می‌بینم همه هم تیمی‌هایم در حال دفاع کردن هستند، متوقف نمی‌شوم و در زمین حریف نمی‌مانم. می‌خواهم به بهترین شکل ممکن به تیم کمک کنم.

* تو پیش از این گفته بودی دوست دارم سر میزی بنشینم که مسی و رونالدو در آن غذا می‌خورند. اکنون احساس می‌کنی سر این میز هستی؟

بله. چنین احساسی دارم. قضیه میز تصوراتی است که من به آن دارم و از بودن در این سطح لذت می‌برم. با این حال می‌دانم که بهتر می‌شوم. می‌خواهم بهتر شوم و عناوین بیشتری را به دست بیاورم.

* بخشی از هواداران بر این باور هستند که تنها به خاطر پول در اتلتیکو مادرید ماندی. آیا دلیل اصلی‌ات بر ماندن در این تیم پول بود؟

به این دلیل اتلتیکو مادرید را ترک نکردم چون پول برای من مهم‌ترین چیز نیست. من در جایی ماندم که من را دوست بیشتر دوست داشته باشد. بیشتر به من عشق بورزند. از اتفاقاتی که در آخرین بازی فصل گذشته در واندا متروپولیتانو رخ داد، ناراحتم (فصل گذشته اتلتیکو برابر ایبار قرار گرفت و تعدادی از تماشاگران روخی بلانکو، گریزمان را هو کردند چون تصور می‌کردند این بازیکن مادرید را ترک خواهد کرد و به بارسلونا خواهد پیوست). هواداران را درک می‌کنم. شایعات زیادی وجود داشت. من در این رابطه صحبتی نکردم چون می‌خواستم تمرکزم روی بازی‌ها باشد و در نهایت اتفاقاتی رخ داد که کسی دوست نداشت شاهدش باشد. با این حال از این قبیل مسائل چیزهای زیادی یاد گرفتیم. من هرگز به خاطر پول در اتلتیکو مادرید نماندم. اگر می‌خواستم به خاطر پول در این تیم بمانم، به چین می‌رفتم و دستمزد بیشتری دریافت می‌کردم. از بودن در این تیم خشنودم. با سرمربی‌ای کار می‌کنم که من را دوست دارد و به من اعتماد به نفس می‌دهد. هم تیمی‌هایی دارم که من را باور دارند و پشت سر همه اینها هوادارانی هستند که من را دوست دارند و این علاقه را در نخستین بازی‌ام در واندا متروپولیتانو در این فصل دیدم.

* نحوه اعلام ماندن تو در اتلتیکو کاملا متفاوت بود. از طریق یک ویدیوی مستند در دو بخش به این موضوع اشاره کردی. پشیمان نیستی؟

نه. پشیمان نیستم. می‌دانم که واکنش‌های متفاوتی نسبت به این قضیه شد چون روش جدیدی بود ولی این چیزی است که دوست داشتم به دیگران یاد دهم و نشان دهم که انتخاب کردن خیلی برایم آسان نبود. این قضیه برای من خیلی اهمیت داشت چون به آینده‌ام وابسته بود. تنها به یک سال نگاه نکنید. باید به چهار یا پنج سال آینده نیز فکر کنید . آینده را بسنجید و به همین خاطر این قضیه برای من خیلی اهمیت داشت.

* در نهایت به بارسلونا نه گفتی و نخواستی در کنار مسی بازی کنی؛ فرصتی که کمتر بازیکنی به دست می‌آورد. چرا چنین تصمیمی گرفتی؟

می‌توان از جهت دیگر نیز این قضیه بررسی کرد. این تصمیم باعث بزرگی باشگاه، سرمربی و هم تیمی‌هایم شد. اگر آنها بد بودند من اتلتیکو را ترک می‌کردم اما به سرمربی باشگاه و هم تیمی‌هایم اعتماد دارم و می‌خواهم به آنها کمک کنم تا پیشرفت کنند و اطمینان دارم آنها نیز به من کمک خواهند کرد تا رشد کنم.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس