اتحادیه اروپا

موضع دوگانه اتحادیه اروپا، برای معطل نگه داشتن ایران است و این درحالی است که اروپا در موضوع تحریم‌ها با آمریکا همراهی می‌کند.

به گزارش مشرق، وبسایت الف با اشاره به بسته کمک ۱۸ میلیون یورویی اروپا به ایران در زمینه محیط زیست نوشت: اروپا مدعی مقابله با بازگشت تحریم‌هاست اما در طول ۳ ماه و نیم گذشته عملا هیچ کاری انجام نداده است.


سیاستی که اروپا در پیش گرفته به زعم سران آن، مزایایی نیز دارد. مثلا آنها می‌توانند با بسته ۱۸ میلیون یورویی مذکور، این‌گونه مخالفت خود را با سیاست‌های ترامپ بیان کنند، ژست حمایت از سازمان‌ها، نهادها و توافقات بین‌المللی بگیرند و ایران را نیز بر سر یک دوراهی قرار دهند؛ دوراهی که یک طرف آن وعده تقویت بسته پیشنهادی در ازای تغییر سیاست‌های منطقه‌ای و برنامه‌های دفاعی است که دقیقا هدف ترامپ نیز همین می‌باشد و طرف دیگر آن پذیرش بسته‌ پیشنهادی ضعیف از سوی ایران برای حفظ برجام و مقابله با تحریم‌ها است. درصورت تحقق هرکدام از این سناریوها برنده واقعی آمریکا و اروپا خواهند بود.


در این باره می‌توان به خروج شرکت‌های خصوصی و دولتی کشورهای اروپایی اشاره کرد. به اذعان آمارها از زمان کناره‌گیری آمریکا از برجام، حدود ۵۳ شرکت از ایران خارج شده‌اند که سهم بزرگی از این شرکت‌ها به کشورهای اروپایی تعلق دارد و در این بین آلمان و فرانسه در صدر می‌باشند. اما طنز ماجرا این‌جاست همزمان همین کشورها در پی حفظ برجام و مقابله با بازگشت تحریم‌های آمریکا می‌باشند و مقارن با ارائه بسته ۱۸ میلیون یورویی، پرواز شرکت‌های هواپیمایی اروپایی مانند بریتیش ایرویز، ایرفرانس و کی‌ال‌ام به ایران متوقف می‌شوند. این مسائل نشان‌دهنده این است عزمی جدی برای مقابله با موج بازگشت تحریم‌ها از سوی کشورهای اروپایی وجود ندارد.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • رحمن IR ۰۵:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
  5 1
  حالا ما هرچه بگیم تو مخ دولتی ها نمیرود اینها تا آبان لفتش میدهند اگر ایران بزانو در آمد که وام بی وام و کلک دولت و ملت را میکنند.آقای روحانی آدم اینقدر ساده لوح؟
 • ناشناس FR ۰۷:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
  6 0
  مگه ميخواستين عزمى وجودداشته باشه كه دنبال جدى ياغير جدى آن هستيد؟
 • علی صفاری IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
  4 0
  انشالله به مرحله نرسیم که دوباره گفته بشه ما فکر نمیکردی انان قول همکاری داده بودن براستی چرا طرح مقابله با تحریح امریکا طرح اروپا در شورای اروپا ( پارلمان اروپا )تصویب نمیشود
 • سید IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
  9 0
  انفعال دولت پخیمه ما در قبال دسیسه های اروپا!
 • فریدون IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
  6 0
  ازقدیم گفتند سگ زرد برادر شغال است .
 • IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
  5 0
  18 میلیون یورو به درد خودشون می خوره !!! آب نبات می خوان بدن تا بچه ساکت شه ؟؟؟؟؟؟ یعنی ایران معطل 18 میلیون یورو هستش ؟؟؟ دولت ما در چه فکریه ؟؟؟ دلتمردان ما ثروت خودشان از این مبلغ بیشتر هستش !!! مثل وزیر بهداشت و ... !!!! دولتمردان ما یا خودشان را زده اند به خواب یا خیانت می کنند
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
  0 5
  توهمات مزدور نیوز
 • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
  2 0
  نتیجه نخواندن تاریخ همیناس 100 سال روابط ایران و غرب همه چیز را واضح گفته از قبل از امضای برجام همه چیز قابل پیش بینی بود اتفاق غیرطبیعی نیافتاده .
 • IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
  3 0
  18 میلیون اندازه یه اختلاس معمولیه پیش خودشون چی فکر کردن؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس