جهرمی نمایه

وزیر ارتباطات گفت: این وزارتخانه آماده است برای بالا بردن سواد لازم برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های فضای مجازی آموزش‌های عمومی مورد نیاز را برای شهروندان ارائه کند.

به گزارش مشرق، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در شورای اداری شهرستان خوی که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: خیابان‌های خوی بیانگر تمدن بالای این شهر است و ظرفیت‌های بسیاری در این شهرستان از بعد صنایع دستی، معادن و گردشگری وجود دارد اما در استان شاخص ICT آن از متوسط کشوری کمتر است.

بیشتر بخوانید:

تدوین ۹ معیار حقوق شهروندی در وزارت ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دلیل عدم توسعه شاخص ICT در استان بی‌سوادی است و نیز آمار پایین سوادآموزی در استان باید بررسی شود.

آذری‌جهرمی تصریح کرد: امام خمینی (ره) نهضت سوادآموزی را به دلیل از بین رفتن بی‌سوادی و سرعت گرفتن توسعه کشور تأسیس کردند.

وی بیان داشت: سواد آموزی از زیرساخت‌های فناوری و اطلاعات است و به همین خاطر این وزارت خانه آمادگی خود را برای آموزش مردم استان در زمینه فضای مجازی و فناوری اطلاعات اعلام می‌کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: توسعه شاخص ارتباطات می‌تواند این استان را در سایر شاخص‌ها توسعه دهد و نیز خدمات بیشتر به دلیل مقابله مردم استان از اهداف دشمنان استکباری و پشتیبانی از نظام، صورت بپذیرد.

آذری جهرمی با اشاره به ظرفیت اقتصادی مرز رازی خوی افزود: این مرز شریان اقتصادی منطقه است بنابراین مشکلات ارتباطی این مرز باید حل شود.

وی تصریح کرد: در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تفاهم‌نامه برای توسعه تجارت الکترونیک منعقد شده و با استفاده از ظرفیت دیپلماتیک، صدور مجوز تجارت الکترونیک بین ایران و ترکیه نیز از نظر این وزارت خانه با هیچ مشکلی مواجه نیست.

وی اظهار داشت: امروزه در جهان، فناوری اطلاعات نسخه حل بسیاری از مشکلات بوده و یک هدف نیست بلکه ابزاری برای رسیدن به توسعه است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از منابع آب موجود در کشور، ۹۰ درصد آن در بخش کشاورزی استفاده می‌شود و بخش عمده این آبیاری به شکل سنتی است اما در کشورهای توسعه یافته آبیاری سنتی به همراه آبیاری‌های قطره‌ای، تحت فشار و بارانی کنار گذاشته شده و نیز در این کشورها از آبیاری هوشمند استفاده می‌شود و به همین سبب، سنسور تعبیه شده بر حسب میزان آب مورد نیاز محصول کشاورزی، آب را به آن محصول تزریق می‌کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس