کد خبر 891479
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۸
ترامپ نمایه

رئیس جمهور آمریکا از وزیر دادگستری این کشور خواسته است که درباره مقاله‌ اخیر نیویورک تایمز که بدون نام و نشان و توسط یک مقام دولت دونالد ترامپ نوشته شده است، تحقیق و نویسنده را شناسایی کند.

به گزارش مشرق، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از "جف سشنز"، دادستان کل این کشور خواسته تا یک بررسی قضایی برای یافتن نویسنده مقاله انتقادی اخیر نیویورک تایمز انجام دهد. 

بیشتر بخوانید:

ایجاد جبهه‌ای در دولت ترامپ برای مقابله با او

این مقاله را یک مقام دولت ترامپ اما بدون ذکر نام و نشان نوشته و در آن صلاحیت ترامپ برای ریاست جمهوری را زیر سوال برده و نوشته است که مشاوران و دستیاران رئیس جمهور مانع این می‌شوند که ترامپ کارهای خطرناک‌تر از کارهای فعلی‌اش را انجام ندهد.

ترامپ روز جمعه به خبرنگاران گفت: من به جف خواهم گفت که بررسی کند تا ببیند چه کسی نویسنده آن مقاله بوده است. چون من واقعا فکر می‌کنم که این یک موضوع امنیت ملی است.

رسانه‌های آمریکایی معتقد هستند که نوشتن مقاله جرم نبوده و این اقدام ترامپ مبنای قانونی ندارد. آتلانتیک در این خصوص نوشت: فقط یک مشکل وجود دارد؛ هیچ جرم محرزی اتفاق نیفتاده است که منجر به تحقیق وزارت دادگستری شود.

دیوید لافمن، مقام سابق وزارت دادگستری آمریکا هم در این زمینه گفت: من در ظاهر، در این مقاله چیزی نمی بینم که به عنوان مبنایی برای تحقیق کیفری قرار بگیرد. این مقاله شامل اطلاعات محرمانه نیست.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس