کد خبر 891446
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶
جیمی آکسون

یک روزنامه انگلیسی نوشت که یکی از سیاستمداران راست‌گرای سوئدی در آستانه انتخابات سراسری در این کشور با نامه‌ای که علامت گروه تروریستی داعش را داشته، تهدید به مرگ شده است.

به گزارش مشرق، «جیمی آکسون» رئیس حزب دموکرات سوئد (SD) گفت که نامه‌ای دریافت کرده و تهدید به مرگ شده است.

روزنامه انگلیسی دیلی‌میل با انتشار این خبر نوشت که این حزب دارای گرایش‌های راست‌گرایانه است و به اتحادیه اروپا خوشبین نیست با این حال در انتخابات پیش رو در سوئد از حمایت قابل‌توجهی برخوردار است. توجه به حساسیت‌های مردم در زمینه حضور پناهجویان در خاک سوئد و مشکلات موجود در زمینه مسایل بهداشتی از جمله مواردی هستند که باعث شده تا این حزب از حمایت زیادی برخوردار شود.

در این نامه پرچم گروه تروریستی داعش در بالای صفحه به چشم می‌خورد و علاوه بر آکسون، پسر چهارساله وی هم تهدید شده است. همچنین از وی خواسته شده تا هر چه زودتر از انتخابات کناره‌گیری کند. در این نامه آمده است: «اگر تا پایان این هفته از انتخابات کناره‌گیری نکنی، ما سر تو را خواهیم برید.» و جمله‌ای مشابه درباره پسر آکسون هم به چشم می‌خورد.

سرویس امنیتی سوئد (SAPO) در حال بررسی ابعاد مختلف این واقعه است.

انتخابات سراسری سوئد فردا ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) برگزار خواهد شد. در  انتخابات، اعضای پارلمان «ریکسداگ» که عالی‌ترین مجلس قانونگذاری سوئد است، انتخاب می‌شوند این انتخابات همچنین زمینه تعیین نخست‌وزیر سوئد را فراهم می‌کند. انتخابات‌های محلی و شهرداری‌ها هم در همین روز برگزار می‌شوند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس