کد خبر 891372
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
داروگر

حدود ۴۰۰ کارگر داروگر برای بار سوم به تعطیلات اجباری رفتند. این کارگران به مدت ۲ماه معوق حقوق دارند و از ۲۹ مرداد ماه تا کنون به بهانه های مختلف از سوی کارفرما به محل کار نرفته و بیکار بوده اند.

به گزارش مشرق، حدود 400 کارگر قراردادی و رسمی شاغل در کارخانه داروگر برای سومین بار به تعطیلات اجباری رفتند.

 این کارگران که تعداد آنها حدود 400 نفر است و محل کار آنها  جاده قدیم کرج قرارداد گفتند که کارفرمای آنها از روز دوشنبه (29 مرداد ماه 97) تمامی کارگران شاغل را به تعطیلات تابستانی فرستاده و تا 5مهر ماه 97 در سه نوبت آن را تمدید کرده است.

به گفته ی این  کارگران، سال گذشته نیز فعالیت محل کارشان در چندین نوبت متوقف شده بود و بابت این ایام کارفرما از مرخصی کارگران کسر کرده بوده است.  این کارگران مدعی این هستند که 2ماه معوق حقوق دارند و از شرایط بیمه خود بی اطلاع هستند.

بیشتر بخوانید:

تیغ دلالان بر گلوی برندهای ایرانی

طبق آخرین اظهارات این کارگران  یک هفته بعد از 29 مرداد ماه، از سوی کارفرما  پیامکی برای کارگران مبنی بر اینکه تعطیلات تا یک هفته دیگر ادامه دارد ارسال شد و اکنون امروز که به صورت حضوری به کارخانه مراجعه کردیم مشاهده کردیم که سردر کارخانه بنری نصب شده و روی آن نوشته که به منظور تعمیرات و افزایش راندمان تولید این مجموعه تا 2هفته کاری دیگر تعطیل است.

 این درحالی است که حدود 450 کارگر قراردادی و رسمی شاغل در دو کارخانه تولی پرس و بسته‌بندی البرز نیز برای سومین بار به مرخصی اجباری رفتند.از قرار معلوم محل استقرار دو کارخانه تولی‌پرس و بسته بندی البرز در مجاورت یکدیگر است و هر دو کارخانه توسط مالک و مدیری یکسان اداره می‌شوند. که این دو کارخانه نیز زیر مجموعه شرکت داروگر هستند.

محمدرضا فرزعلیان، عضو هیات مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران درباره مشکلات این کارگران گفت: پیگیری موضوعات  این کارگران هستیم. کارفرما تا این لحظه مدعی این است که شرکت تعطیل نشده است، فقط تعطیلات تابستانی به منظور افزایش راندمان تولید و تعمیرات افزایش یافته است.

رئیس شوراهای اسلامی کار غرب تهران با بیان اینکه متاسفانه روزانه شاهد تعطیلی مجموعه‌ها و شرکت‌های معتبر تولیدی در کشور هستیم ادامه داد: از دولت ومسئولان درخواست داریم با جدیت به این موضوعات ورود کنند تا راهکاریی برای خروج از وضعیت بحرانی بنگاه‌های تولیدی بیاندیشند چراکه با تداوم وضع موجود شاهد تعطیلی کارخانجات داخلی یکی پس از دیگری و رونق مصرف محصولات چینی و وارداتی در کشور خواهیم بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha