کد خبر 891284
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
فیلم/خشم معلمان تونسی از درج عبارت «کشور اسرائیل» در کتاب‌های درسی

مراسم اختتامیه اولین جشنواره بین المللی «ساعت شنی» با موضوع مرگ بر اسرائیل برگزار شد.

به گزارش مشرق، مراسم اختتامیه اولین جشنواره بین المللی «ساعت شنی» با موضوع مرگ بر اسرائیل شب گذشته(پنجشنبه 15 مرداد97) با حضور سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی، سردار اسماعیل قاآنی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه، سید عبدالله صفی الدین نماینده حزب الله در ایران، صلاح زواوی سفیر فلسطین در ایران، احمد قدومی نماینده جنبش حماس و ابوشریف نماینده جنبش جهاد فلسطین در ایران و جمعی از شخصیت های داخلی و خارجی در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سید عبدالله صفی الدین نماینده حزب الله در ایران  و دبیر جشنواره در سخنانی گفت که در زمان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی صحبت از نابودی اسرائیل محدود بود اما امام خمینی(ره) با همین ایده نابودی اسرائیل خط مشی مسیر انقلاب اسلامی را ترسیم کرد.

نماینده حزب الله در ایران: آغاز جنگ توسط اسرائیل نابودی کل رژیم صهیونیستی را در پی دارد

وی در ادامه با بیان اینکه اسلام و مسلمانان با وجود اسرائیل زندگی ناقص و بی معنایی دارند، گفت: اصل وجود رژیم اسرائیل بعد از جنگ جهانی دوم بود و عده ای که قصد مبارزه با اسلام داشتند این رژیم را تاسیس کردند و اعتقاد داشتند که اگر این پادگان تشکیل نشود، اسلام گسترش پیدا می کند و به اروپا کشیده می شود.از جمله آنکه در ایران بهاییت و در منطقه وهابیت را ایجاد کردند تا جلوی گسترش اسلام واقعی را بگیرند.

صفی الدین گفت: بعد از آن آمریکا در صدد محافظت از این پادگان برآمد و در ایران زمان شاه و ترکیه و عربستان حضور یافت و این کشورها را به پایگاه حمایت از این پادگان و رژیم تبدیل کرد اما مقاومت اسلامی در لبنان ایجاد شد و با تجربه فلسطینی ها و خط امام شروع به مبارزه با اسرائیلیها کردند که نمونه بارز آن در سال 2006 در جنگ تمام عیاری که بر علیه لبنان ایجاد کردند و شکست خوردند. مقاومت لبنان و فلسطین به اصل مبارزه و نابودی با وجود استعمار یعنی اسرائیل رفت. ترک ها در آن دوره از آمریکا و اسرائیل حمایت میکردند که الان دارند کنار می روند و اکنون فقط عربستان مانده است.

نماینده حزب الله در ایران تصریح کرد: هر ظلمی که به مسلمانان می‌شود و هر اتفاقی بر علیه مسلمانان می‌افتد، مسؤلیتش به گردن عربستان است. در قصیه یمن هم دارند شکست خوردند و بزودی آخرین پایگاه آمریکا یعنی کشور عربستان شکست میخورد.

وی در ادامه سخنانش گفت که چرا ترامپ می گوید می خواهم با ایران گفتگو کنم؟ چون منطقه در دست آنها نیست و مقاومت فلسطین و لبنان به این مرحله رسیده اند که موجودیت رژیم زیر سوال رفته است و خودشان هم به این موضوع اذعان دارند و اگر جنگی را شروع کنند زودتر عمرشان تمام می شود و رژیمش نابود خواهد شد.

صفی الدین عنوان کرد: شهدا و رزمندگان در فلسطین و لبنان و سوریه که مقاومت کردند، زحمت زیادی کشیدند اما ما در حوزه تبلیغاتی و فرهنگی و این تفکر و ایده فروپاشی اسرائیل چکار کردیم؟ معتقدم یک حق بزرگ بر گردن ما است که این کار را باید کنیم و باید این فرهنگ و موضوع را به جامعه تزریق کنیم و هرچه در جامعه امید بیشتر پخش کنیم رژیم صهیونیستی زودتر پایان عمرش فرا می رسد.این جشنواره هدفش این است که برای تعادل و حضور فرهنگی و برای اینکه اسرائیل رفتنی است و نابود شدنی است،  سوالی مطرح کند.

سفیر فلسطین در ایران : تا روزی که هر وجب از خاک فلسطین را آزاد نکردیم از پای نمی‌نشینیم

صلاح زواوی سفیر فلسطین در ایران به عنوان دومین سخنران پشت تریبون حاضر شد و در سخنانی گفت که هدف اول  همه ما اسلام عزیز و وحدت امت اسلامی و جهان اسلام است، بنابراین امام اولین شعارش وحدت اسلام و فلسطین بود. فلسطینی که استکبار آن را تسخیر کرد تا خنجری در قلب اسلام بکارد.

وی ادامه داد: اهمیت فلسطین آن است که  مدفن 10 هزار صحابه پیامبر و انبیای خدا بوده و انقلاب های متعددی در آن رخ داده و خدا ملتی را انتخاب کرده که تا روز قیامت بجنگند. هر وجب خاک فلسطین مانند قدس مقدس است و ما از یک وجب خاک فلسطین چشم پوشی نمیکنیم.

سفیر فلسطین در ایران بیان کرد: سفارت فلسطین متعلق به کل گروه ها و مردم فلسطین است. ما تا روزی که هر وجب از خاک فلسطین را آزاد نکردیم از پای نمی‌نشینیم.

زواوی در بخش دیگر از سخنانش گفت: ترامپ نه تنها یک رئیس جمهور دیوانه است، بلکه مهره صهیونیست ها است و هر چه  به او بگویند اجرا می کند.

وی گفت: رهبر انقلاب اسلامی فردی وفادار نسبت به مردم و انقلاب است و شما برای تمام امت اسلام پایگاه و سنگر هستید و همینطور حزب الله لبنان یک حالتی در جهان ایجاد کرد و یک رهبری دارد که رهبر عظیمی است و امیدوارم این حالت در تمامی کشورها تسری پیدا کند.

سفیر فلسطین بیان کرد: کسی که عزت و کرامت برای اسلامی می خواهد باید هزینه بدهد، همچنان که پیامبر برای عزت و کرامت مسلمانان هزینه های زیادی را داد. بنا به گفته حضرت امام خامنه ای که فرمودند صبر کنید، باید صبر کنیم تا  براین دشمن پیروز شویم.

سردار وحیدی: رژیم صهیونیستی از نظر نظامی یک رژیم محاصره شده است

سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی نیز به عنوان آخرین سخنران پشت تریبون حاضر شد و در سخنانی گفت که  بنا به فرمایش قرآن کریم معلوم است که دشمن ما کیست و وظیفه ما بر علیه آن دشمن چیست و همچنین انتهای کار برای ما در قضیه فلسطین روشن است و این وظیفه برگرفته از آموزه های اسلامی و قرآنی بوده و مسیر مبارزه دائمی با رژیم صهیونیستی پایان نمی پذیرد الا به نابودی این رژیم، جهان اسلام جهان اسلام نمی شود الا به اضمحلال این رژیم و تا زمانی که مردم فلسطین بر کشور خودشان تسلط نیافتد، مسیر ما ادامه دار خواهد بود.

وی ادامه داد: گام هایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در این مسیر برداشته شده، موجب شده تا این رژیم ضعیف تر و محدود تر و منزوی تر و منفورتر بشود و هیچ پیروزی در صفحه تاریخ رژیم صهیونیستی نمی بینید و این رژیم گام به گام به سمت نابودی حرکت کرده است.

سردار وحیدی عنوان کرد: برخی گمان می‌کنند که نابودی اسرائیل یک آرزوست اما این چنین نیست. زمانی که می‌خواهیم یک کشور را تحلیل کنیم باید بر مبنای قدرت های آن تحلیلش کنیم. یکی از مولفه های قدرت هر کشوری قدرت امنیتی و نظامی است. روزگاری رژیم صهیونیستی خود را ارتش چهارم دنیا می دانست و در پس موضوع می‌خواست بگوید این رژیم رفتنی نیست. اما اکنون وضعیت نظامی اش به چه صورت است؟ در شمال خودش با مقاومت حزب الله مواجه است که به تایید آنها این مقاومت از بسیاری از ارتش های عرب قوی تر است که همین رژیم در عملیات های متعددی از جمله سال 2006 از حزب الله شکست خورد و اگر بخواهد اقدامی کند شکستی مفتضحانه تر خواهد خورد.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی افزود: یک جبهه دیگر نیز به این جبهه اضافه شده که و آن جبهه جولان است. در جبهه جنوبی یعنی در غزه به شدت از درگیری پرهیز می کنند و وقتی بحث از جنگ هست حرف صریح خودشان می گویند توان مبارزه نداریم و همچنین در کرانه باختری جبهه جدیدی پیش رو دارند و این وضعیت رژیمی است که به گفته خودش چهارمین ارتش جهان است.

وی ادامه داد: آنها در هر سه بعد هوایی، زمینی و دریایی و همچنین در عملیات سایبری هم همینطور هستند و نگرانند که خود فلسطینی ها بر علیه آنها حمله سایبری کنند. البته آنها فضا را به گونه ای درست می کنند که خود را قدرتمند نشان می دهند اما از نظر نظامی یک رژیم محاصره شده است و نگران این هستند در رویارویی با ایران آمریکا آنها را تنها بگذراد.آنها سعی کردند ارتش سوریه را از بین ببرند اما ارتش سوریه و نیروهای مردمی با روحیه بالاتر در مقابل آنها هستند. تصور می‌کنند ارتش عراق از بین رفت اما با وجود جوانه های ارتش و حشد الشعبی خطر بزرگی برای آینده خودشان احساس میکنند.

سردار وحیدی بیان کرد: آنها همچنین فشارهای زیادی آوردند که مردم بر علیه گروهای مقاومت در غزه به پا خیزند اما نتیجه آن راهپیمایی جمعه های بازگشت شد که هزاران نفر از مردم در اوج سختی در این راهپیمایی ها شرکت می‌کنند. همچنین آنها امروز در حوزه سیاست های داخلی شان نیز شکست خورده اند.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی  تصریح کرد: امروز جوانان و نوجوانان فلسطینی انقلابی تر و پرشور تر در میدان مبارزه هستند و نسل جدید دست کمی از نسل قدیم ندارند و رژیم صهیونیستی هرکاری که می کنند بر علیه خودشان است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
    0 4
    اکنون استراتژی را باید عوض کنیم.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس