کد خبر 890454
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷
پرچم نمایه دانمارک

دانمارک در تدارک قانونی است که بر طبق آن دست دادن با جنس مخالف به منظور دریافت شهروندی این کشور ضروری خواهد بود.

به گزارش مشرق، وزارت مهاجرت دانمارک اعلام کرد که کسانی که از دست دادن با جنس مخالف خودداری کنند، در این کشور حق شهروندی دریافت نخواهند کرد.

روزنامه محلی «جیلاندپست» نوشت که دولت دانمارک در پیش نویس قانون جدید شهروندی این کشور آورده است که در جریان مراسم شهروندی در شهرداری  افراد باید با شهرداران دست بدهند.

«اینگر استویبرگ» وزیر مهاجرت دانمارک در این مورد گفت: «دست‌دادن راهی مقبول در جهت احترام به افراد در دانمارک محسوب می‌شود. این شیوه‌ای است که ما در این کشور احترام به یکدیگر را نشان می دهیم. به همین دلیل است که موضوعی طبیعی در جریان این مراسم محسوب می‌شود.»

«مارتین هنریکسن» سخنگوی وزارت مهاجرت دانمارک در این مورد گفت: «اگر شما می‌خواهید که شهروند دانمارک باشد شما باید بتوانید با دیگران مودبانه ودلسوزانه رفتار کنید و این کار در دانمارک به معنای دست دادن است.»

همچنین سوسیال‌دموکرات‌ها و محافظه‌کاران معتقدند که دست دادن باید یک اجبار قانونی باشد.

چندی پیش هم مقامات شهر «لوزان» واقع در جنوب غربی سوئیس پس از اینکه یک زوج مسلمان از دست دادن با جنس مخالف خودداری کردند، به آنها شهروندی سوئیس را ندادند.طرف سوئیسی متشکل از کمیسیونی با ۳ عضو اعلام کرد که به دلیل اقدام این زوج در احترام نگذاشتن به برابری جنسیتی به آنها حق شهروندی داده نمی شود. «گریگور یونود» شهردار لوزان هم این خبر را تائید کرد. این زوج همچنین در پاسخ به پرسش‌هایی که جنس مخالف مطرح می کرد هم مشکل داشتند.

دو سال پیش در موردی مشابه، اقدام دو برادر سوری مبنی بر خودداری  از دست دادن با معلم خود واکنش‌های فراوانی را در سوئیس به دنبال داشت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس