عتبات

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: افزایش قیمت‌های سفر به عتبات از فردا اعمال می‌شود و از این پس، کاوران‌ها با قیمت‌های جدید به این سفر معنوی مشرف خواهند شد.

به گزارش مشرق، با توجه به نوسانات قیمت ارز و افزایش قیمت بلیت هواپیما، سفر به عتبات نیز گران شد، به طوری که نه تنها سفرهای هوایی بلکه سفرهای زمینی به عتبات نیز افزایش چشمگیری داشت و سفر به عتبات به صورت زمینی با ۴۰ درصد افزایش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و به صورت هوایی با ۶۰ درصد افزایش از ۳ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان شد.

بیشتر بخوانید:

افزایش ۶۰ درصدی هزینه سفر به عتبات

مرتضی آقایی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه افزایش قیمت سفر به عتبات از فردا ۱۱ شهریورماه اعمال می‌شود، اظهار داشت: تلاش‌های بسیاری صورت گرفت تا هزینه سفر به عتبات افزایش قابل توجهی نداشته باشند، اما متأسفانه به دلیل اینکه هزینه‌های سفر به عتبات با دلار و یا دینار محاسبه می‌شود، شاهد افزایش قیمت این سفر معنوی هستیم.

وی با بیان اینکه دینار عراق هم‌پای دلار افزایش یافته است، گفت: با توجه به کاهش ارزش پول ملی، هزینه سفر به عتبات نیز افزایش یافته و ممکن است همین امر موجب سودجویی برخی افراد و تخلفاتی در زمینه اعزام زائران به عتبات شود.

آقایی با اشاره به لزوم اعزام به عتبات با کاروان‌های مجاز، خاطر نشان کرد: به زائران توصیه می‌کنیم برای تشرف به عتبات تنها از کاروان‌های مجاز که در سایت سازمان حج و زیارت اسامی آن‌ها درج شده است، اقدام کنند تا دچار مشکل نشوند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت به نزدیک شدن به ایام محرم اشاره کرد و افزود: خیلی عظیم عاشقان حسینی در محرم و صفر به عتبا مشرف می‌شوند که علاقه‌مندان به سفر به عتبات در نیمه اول محرم و به ویژه عاشورا و تاسوعا باید از ساعت 9 صبح فردا ۱۱ شهریورماه اقدام کنند که روند اعزام زائران نیز از ۲۰ تا ۳۱ شهریورماه صورت می‌گیرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس