کد خبر 889050
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
سعید آذری

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با بیان اینکه این باشگاه چوب اصفهانی بودنش را می‌خورد، گفت: عده‌ای از اینکه سپاهان و ذوب‌آهن به حق‌شان برسند, می‌ترسند.

به گزارش مشرق، سعید آذری درباره دیدار دیروز (پنجشنبه) تیم‌های ذوب‌آهن و پدیده که با شکست 2 بر یک تیم اصفهانی به اتمام رسید، اظهار داشت: فکر می‌کنم در این بازی بچه‌ها مقداری در باد پیروزی خارج از خانه مقابل ماشین‌سازی خوابیده بودند و فکر کردند چون موفق شدند ماشین‌سازی را شکست دهند در این بازی هم می‌توانند به پیروزی برسند. به جز اشتباه فاحشی که پیام حیدری (داور مسابقه) داشت, پدیده در این بازی بیشتر دوید و فکر می‌کنم آنها برای پیروز شدن بیشتر تلاش کردند.

حیدری گفت ما هم آدم هستیم و اشتباه می‌کنیم
وی درباره نحوه قضاوت داور دیدار ذوب‌آهن اصفهان - پدیده خراسان نیز خاطر نشان کرد: با حیدری صحبت کردم و او به من گفت آقای آذری ما هم آدم هستیم و اشتباه می‌کنیم حالا می‌گویم ما که آدم نیستیم تا کی باید جور بکشیم؟! نمی‌خواهم پیروزی پدیده را کمرنگ کنم. یحیی گل‌محمدی برای این تیم زحمت زیادی کشیده است و بازیکنانش با انگیزه کار می‌کنند. بازیکنانی مثل خلعتبری برای این تیم بسیار خوب کار می‌کنند. همچنین ما در خط دفاع اشتباهات وحشتناکی داریم و در ارسال از کناره‌ها بسیار ضعیف هستیم, فکر می‌کنم خط دفاع ما تمرکز کافی ندارد که این عیب را نمازی باید برطرف کند.

زور خط نفوذی ذوب‌آهن کم شده است
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با بیان اینکه از محمدرضا حسینی انتظار بیشتری می‌رود و فکر می‌کنم این بازیکن دچار اُفت شدید شده است درباره مصدومیت محسن مسلمان گفت: مسلمان دچار آسیب‌دیدگی شده است و در این بازی حضور نداشت. فکر می‌کنم بعد از تعطیلات بتواند خودش را برساند. در بازی مقابل پدیده ماریون سیلوا بهترین بازیکن ما بود که برای تیم تلاش ویژه‌ای داشت و خوب مبارزه کرد. امیدوارم با بازگشت مسلمان و حبیب‌زاده مقداری از مشکلات تیم حل شود. در خط نفوذی‌ با توجه به مصدومیت‌هایی که وجود دارد، زور تیم کم شده است که امیدواریم مصدومیت‌ها برطرف شود.

اشتباهات داوری ضربات مهلکی به تیم‌های اصفهانی می‌زند
آذری درباره اینکه نمازی گفته بود با این شرایط حتی نمی‌توانیم به قهرمانی نزدیک شویم و چه برسد به اینکه بخواهیم قهرمان شویم، تصریح کرد: در مورد اظهارنظر هر کسی باید از خودش سؤال کنید. من آدمی هستم که دیر ناامید می‌شوم و فکر می‌کنم هنوز برای ناامیدی زود است. باید اصلاحات داشته باشیم. هنوز اتفاق خاصی رخ نداده است. من فکر می‌کنم یک اراده نامحسوس برای نتیجه نگرفتن دو تیم اصفهانی دارد تلاش می‌کند. در بازی سپاهان مقابل پارس جنوبی جم داور گل صددرصد سپاهان را نگرفت ما هم در سه چهار بازی گذشته و به جز بازی برابر نساجی در بقیه بازی‌ها با این مسائل روبه‌رو بوده‌ایم. اشتباهات داوری ضربات مهلکی به تیم‌های اصفهانی می‌زند.

وقتی حرف حق می‌زنیم برای نشر اکاذیب از ما شکایت می‌شود!
وی با بیان اینکه «اصفهانی بودن‌مان دارد به ما چوب می‌زند»، گفت: وقتی هم حرف حق می‌زنیم از ما شکایت می‌شود که نشر اکاذیب می‌کنید و باید به کمیته انضباطی بیایید و توضیح دهید! من آدمی نیستم که با این کارها حرف‌هایم خاموش شود. همیشه حرفم را خواهم زد. اصفهانیان برای اشتباهات داوری از من عذرخواهی کرد، اما متأسفانه اگر در دو هفته قبل پشت کاظمی (داور بازی ذوب‌آهن و سپاهان) در نمی‌آمد این هفته این‌طور نمی‌شد.

داریم چوب اصفهانی بودن‌مان را می‌خوریم
آذری درباره بحث کمیته انضباطی اشاره کرد: من در تاریخ 28 مرداد در یکی از روزنامه‌ها مصاحبه‌ای کرده بودم و درباره داوری صحبت کردم به همین دلیل کمیته انضباطی به من اعلام کرد که در آن مصاحبه نشر اکاذیب کرده‌ام و باید برای آنها دفاعیه بفرستیم. می‌خواهم بدانم کدام صحبت من مصداق نشر اکاذیب بوده؟ از کی تا حالا حقیقت گفتن شده نشر اکاذیب؟ اینکه از حقوق تیمم دفاع می‌کنم نشر اکاذیب است؟ نشر اکاذیب این است که از کار اشتباه دفاع کنید. من از حق مردم اصفهان نمی‌گذرم و همیشه دفاع خواهم کرد. متأسفانه داریم چوب اصفهانی بودن‌مان را می‌خوریم.

شبکه ورزش بازی‌های یک تیم خاص را پخش می‌کند
وی مطرح کرد: البته ذوب‌آهن در بخش رسانه‌ای هم مظلوم واقع شده است، شبکه ورزش بازی‌های یک تیم خاص را پخش می‌کند و بازی‌های تیم ما را پخش نمی‌کند!

یک باشگاه تمام استانداردهای سازمان لیگ را به‌هم ریخته است
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود باشگاهی برای اینکه بازی‌هایش از تلویزیون پخش سراسری شود حاضر شده پول پرداخت کند، گفت: این باشگاه تمام استانداردهای سازمان لیگ را به‌هم ریخته است، چون ما به دنبال این بودیم که برای پخش بازی‌ها از صداوسیما پول بگیریم، نه اینکه به آنها پول بدهیم. اگر این‌طور باشد که البته بعید می‌دانم، این باشگاه مرتکب اشتباه بزرگی شده است و همه تلاش‌هایی که برای دریافت حق پخش تلویزیونی صورت گرفته بود را نابود کرده است.

با این وضعیت که اشتباهات داوری علیه ماست، باید چه کار کنیم؟!
آذری گفت: با یکی از مقامات مهم فدراسیون درباره داوری صحبت کردم و به او گفتم با این وضعیت که اشتباهات داوری علیه ماست، باید چه کار کنیم؟! او گفت در کدام بازی؟ گفتم بازی استقلال و ذوب‌آهن. گفت، کدام داور؟ گفتم بیژن حیدری، گفت کدام صحنه؟ گفتم صحنه‌ای که فک بازیکن ما از چهار ناحیه شکست، پرسید کی؟ کجا؟ کدام فک؟!

آقایان! اگر نمی‌توانید لیگ را اداره کنید کنار برود و اجازه دهید یک اتحادیه گردن‌کلفت ایجاد شود
وی افزود: با این وضعیت آن وقت شما انتظار دارید در فدراسیون اتفاق خاصی برای فوتبال رخ بدهد؟ اینها که اصلاً مسابقات لیگ را نگاه نمی‌کنند, چطور می‌خواهند قوانین را اجرا کنند و چطور آدم‌ها را صدا می‌زنند و حق و باطل را بین آنها بررسی می‌کنند؟! تا زمانی که سازمان لیگ مستقل نشود و داوری‌ها زیر نظر کمیته داوران اداره می‌شود و خبری از اتحادیه قدرتمندی نیست، وضعیت همین خواهد بود. مصداق این نمونه داستان فرد کوری بود که به دکتر رفت و دکتر به او گفت آن جمله را بخوان. فرد کور گفت کدام جمله؟! دکتر گفت جمله‌ای که روی تابلوست. فرد کور گفت کدام تابلو؟! دکتر گفت تابلویی که روی دیوار است و فرد کور گفت کدام دیوار؟! آقایان! اگر نمی‌توانید لیگ را اداره کنید کنار برود و اجازه دهید یک اتحادیه گردن‌کلفت ایجاد شود و زیر نظر باشگاه‌ها اداره شود.

تکرار سلسله اشتباهات علیه ذوب‌آهن اذیت‌مان می‌کند
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن خاطر نشان کرد: زمانی که سلسله اشتباهات علیه ما تکرار می‌شود این اذیت‌مان می‌کند در بازی سپاهان و ذوب‌آهن یک خطا گرفته نمی‌شود و توپ به گل می‌رود. در بازی برابر استقلال، وریا غفوری باید اخراج می‌شد در بازی دیروز هم که یک پنالتی برای ما گرفته نشد. ما دیگر نمی‌توانیم با مسائل پیش‌بینی نشده مثل اشتباهات داوری مبارزه کنیم. ما باید روی مسائل فنی کار کنیم که باید بگویم در بازی دیروز خیلی خوب نبودیم.

بی‌جنبه بودن برخی بازیکنان دارد به تیم ضربه می‌زند
آذری با انتقاد از عملکرد تیمش گفت: عملکردمان در بازی با پدیده اصلاً خوب نبود، مخصوصاً از سوی برخی از بازیکنانی که مقداری معروف شده‌اند و کمی پول در جیب‌های‌شان آمده است و در رسانه‌ها چهار تا عکس دارند. بازیکنانی که در برخی برنامه‌های محتوایی از آنها آمار و ارقامی ارائه می‌شود. متأسفانه بی‌جنبه بودن این بازیکنان دارد به تیم ضربه می‌زند. بازیکنانی که در گذشته میانگین دوندگی‌شان 11 کیلومتر بود الان به هفت هشت کیلومتر رسیده است. این مسائل باید در ابعاد فنی حل شود. دیروز با وجود اشتباه داور ما خوب نبودیم هر چند که گرفته شدن این پنالتی می‌توانست از لحاظ روانی به تیم کمک کند. امیدوارم از هفته آینده دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم. هنوز فرصت داریم و باید از تعطیلات پیش رو استفاده کنیم و به یک ریکاوری روحی و بدنی برسیم.

ابایی نداریم که بازیکنان را کنار بگذاریم
وی افزود: هیچ ابایی نداریم که بازیکنانی که از استانداردهای خودشان دور شده‌اند را کنار بگذاریم. ما بازیکنان جوان زیادی داریم که می‌توانیم با آنها به مبارزه‌مان ادامه دهیم. تاکنون نه به کسی قول قهرمانی داده‌ام و نه تا به حال کسی بابت فعالیت‌های گذشته از من تشکر کرده است.

نمی‌دانم چرا باید حق‌مان خورده شود, کاش ما هم تهرانی بودیم
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن در رابطه با ناملایمتی‌هایی که علیه تیم‌های اصفهانی می‌شود، تصریح کرد: ما فقط داریم چوب اصفهانی بودن‌مان را می‌خوریم. کاش ما هم تهرانی بودیم! کاش سپاهان و ذوب‌آهن هم در تهران بازی می‌کردند. نمی‌دانم چرا باید حق‌مان خورده شود؟! یک عده از اینکه حق سپاهان و ذوب‌آهن را بدهند، می‌ترسند. ما چرا باید قربانی شویم؟ ما باشگاه‌هایی هستیم که در 15 سال گذشته جزو تأثیرگذارترین باشگاه‌ها بوده‌ایم و همه باشگاه‌ها از بازیکنان ما بهره‌مند شده‌اند. همین تیم پدیده چند بازیکنش ذوب‌آهنی بوده‌اند؟ خلعتبری کجا پیشرفت کرد و به تیم ملی رفت؟ مسلمان، پیام صادقیان، سینا عشوری و سپهر حیدری کجا بزرگ شدند؟ مگر این باشگاه به جز خدمت به فوتبال کار دیگری کرده است که الان باید چوب اصفهانی بودن به سرش بخورد؟

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  0 0
  فدراسیون که اسانسوراشم اصفهانی صحبت می کنن که
 • US ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
  0 0
  پول یکی از بزرگترین صنایع کشور به فوتبالتون مفت مفت تزریق می شه. استقلال و پرسپولیس هم امکانات سپاهان و ذوب آهن رو ندارند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس