سوریه

با آغاز شمارش معکوس برای شروع عملیات پاکسازی شمال سوریه، حامیان گروه‌های تروریستی به صورت جدی وارد عمل شدند تا آخرین پایگاه خود در سوریه را حفظ کنند.

به گزارش مشرق، با آغاز شمارش معکوس برای شروع عملیات پاکسازی مناطق اشغالی شمال سوریه، حامیان منطقه ای و فرا منطقه ای گروه های تروریستی به صورت جدی وارد عمل شدند تا آخرین پایگاه خود را در سوریه حفظ کنند.

جبهه غربی - عربی - صهیونیستی برای جلوگیری از آغاز عملیات نیروهای سوری، از دو هفته قبل اجرای سناریوی دروغین و شکست خورده حمله شیمیایی به مناطق اشغالی شمال سوریه را در دستور کار قرار داد.

به گفته منابع میدانی، حامیان تروریست ها در گام نخست، مواد شیمیایی را به نزدیکی خطوط تماس نیروهای سوری انتقال داده اند تا بتوانند حملات را به دولت مرکزی سوریه و نیروهای روسی نسبت دهند.

به گزارش مشرق، همزمان شمار زیادی از عناصر جنایت کار رسانه ای - تروریستی موسوم به کلاه سفیدها برای ایجاد جنگ روانی به شهر ادلب منتقل شدند تا با مهارت خود در مظلوم نمایی این حملات را به دولت سوریه نسبت دهند و مقدمه دخالت نظامی حامیان خارجی گروه های تروریستی را در مناطق شمالی فراهم کنند.

گزارش ۲۰ مردادماه مشرق درباره جزئیات سناریوی حملات شیمیایی گروه های تروریستی در شمال سوریه:

دروغی که تروریست‌های کلاه سفید در آینده نزدیک منتشر می‌کنند: سناریوی تکراری حمله شیمیایی برای جلوگیری از عملیات در شمال سوریه

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، در روزهای گذشته شماری از نیروهای متخصص خارجی که در انجام حملات شیمیایی تبحر دارند وارد مناطق اشغالی شمال سوریه شدند و در حال آماده کردن خمپاره های آلوده به گاز کلر هستند تا آنان را علیه مردم مظلوم در مناطق اشغالی استفاده کنند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: عملیات انتقال مواد شیمیایی از طریق مرزهای مشترک ترکیه (گذرگاه باب الهوی) به شهر جسر الشغور در جنوب غرب استان ادلب همچنان ادامه دارد.

وی گفت: دو کامیون دیگر حامل مواد شیمیایی با همکاری و همراهی عناصر موسوم به کلاه سفیدها به شهرک «سراقب» در استان ادلب منتقل شده اند؛ این شهرک در اشغال گروه تروریستی احرارالشام است.

این منبع میدانی با بیان این که تلاش حامیان خارجی تروریست ها برای انجام حملات شیمیایی چند برابر شده است، افرود: ۲۶۰ تن از عناصر تروریستی موسوم به  «کلاه سفیدها» در منطقه حاضر شده اند و آماده عملیات جنگ روانی علیه دولت سوریه هستند.

همزمان با این تحرکات، ساکنان مناطق اشغالی شمال سوریه اعلام کردند حدود ۶۵ کودک توسط گروه های تروریستی ربوده شده اند و این احتمال وجود دارد که آنان قربانی حملات شیمیایی شوند تا تروریست ها یک جنگ رسانه ای گسترده به راه بیندازند و این جنایت را به نیروهای سوری نسبت دهند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، بیشتر کودکان از شهرک های «الزربه، خان طومان، خان العسل، ترمانین و الاتارب» در غرب و جنوب غرب استان حلب، شهرک های «قاح، اطمه، صلوه، جوزف، بسماس، مرعیان و الرامی» در شمال غرب و جنوب استان ادلب ربوده شده اند که تحت اشغال گروه تروریستی هیات تحریر الشام هستند.  

به گفته منابع میدانی، تحرکات نیروهای اطلاعات آمریکا، فرانسه و انگلیس در مناطق شمال سوریه به خصوص در استان ادلب به شکلی ویژه ای افزایش یافته و آنان درصدد هستند با همکاری عناصر موسوم به کلاه سفید در سریع ترین زمام ممکن حملات شیمیایی را انجام دهند و با قربانی کردن کودکان این جنایت را پر رنگ تر جلوه دهند.

به گزارش مشرق، گروه های تروریستی در روزهای گذشته حدود هزار و ۲۰۰ تن از شهروندان را در مناطق اشغالی شمال به بهانه همکاری با دولت سوریه دستگیر کرده اند و به زندان انتقال داده اند.

آخرین خبرها در خصوص آمادگی ارتش سوریه برای انجام عملیات در محور شمالی حاکیست، چند کاروان نظامی شامل یگان های زرهی و توپخانه به حومه روستای «الجید» در شمال استان حماه رسیدند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 2
 • ناشناس IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  6 10
  اللهم کن لولیک الفرج
 • حسین PL ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  6 8
  بهتره تیتر بزنید آمریکا و انگلیس ۶۵ کودک را برای قربانی‌کردن در حملات شیمیایی ربودند . رسانه های آمریکایی و انگلیسی یک ماه هست این جنجال را شروع کردند. تروریستها عمله آمریکا انگلیس هستند و از دلار گرفته تا پشتیبانی اطلاعاتی تا سلاح و تجهیزات و پشتیبانی سیاسی همه از آمریکا و انگلیس و مقداری از فرانسه میاد , در یک گروه جنایتکار سردسته ها مهم هستند نه پادو ها و اینجا سردسته ها آمریکا و انگلیسند.
 • طاهری IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  7 7
  لعنت به این سیاست کثیف وسیاستمداران رذل خدابچه هاتون جلوی چشمتون زجرکش بکنه
 • US ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  10 12
  ترکیه فاحشه زاده همه آتیش ها از گور او بلند میشه
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  7 6
  الهي به روز تاج گذاري اميرالمومنين شر تروريستها وحاميانشون از سر مسلمين كم كن
 • قاصدک IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  4 7
  خدا بحق شش ماهه آقا اباعبدالله به این بچه ها رحم کنه . یا زهرا:(
 • IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  4 3
  اللهم عجل لولیک الفرج
 • وطندوست IR ۱۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  3 9
  سلام اینجاست که برای ناکام گذاشتن جنایتکاران و حامیانشان عملیات کماندوئی حساب شده بکار میاید تا بعد انتقام سخت توسط رزمندگان از آنها گرفته شود چنانچه اتفاق افتد معادلات بنفع سوریه بهم خواهد ریخت.
 • US ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  4 10
  مرگ بر آل سعود حرام زاده، و آمریکا و سازندگان سلاح های شیمیایی
 • IR ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  5 3
  لطفا اگر چنین احتمالی هست اینو از تمام رسانه های ایرانی و عربی اعلام کنید.
 • IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
  15 6
  شما اگر کل جهان را متقاعد کنید این اصلاح طلبان را در این شرایط گند اقتصادی دیگر به هیچ وجه نمی توانید راضی کنید چرا ؟؟؟ چون رسانه هایشان نمی پذیرند که هوادارانشان دراین برهه با این گندی که زده اند در این خصوص کوچکترین فکری بکنند !!!!!!!!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس