کد خبر 888727
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳
ابراهیم خدایی

رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه سهم تولیدات علمی ایران در دنیا ۱.۸۸ درصد است اما رشد کیفی آن ۲.۸۸ درصد بوده است، از دانشگاه‌ها خواست که این تولیدات را به سمت رفع مشکلات جامعه سوق دهند.

به گزارش مشرق، ابراهیم خدایی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در آیین بزرگداشت هفتادمین سال تأسیس دانشگاه تبریز گفت: رشد و توسعه علمی کشور مدیون دانشگاه و حوزه آموزش عالی و به ویژه قطب‌های علمی کشور است.

وی افزود: دانشگاه تبریز نقش فعالی در توسعه همکاری‌های علمی و فناوری‌ و همچنین نقش ویژه‌ای در منطقه و عرصه بین‌الملل دارد که دانشگاه‌های متعددی از بطن این دانشگاه بیرون آمده و توانسته‌اند به حوزه آموزش عالی کشور کمک کنند.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور اظهار داشت: بستر آذربایجان همواره بستر مهد، فرهنگ و علم بوده که دانشگاه تبریز در این زمینه نقش موثری داشته است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سهم جمعیت جمهوری اسلامی ایران از کل دنیا یک درصد است و تولیدات علمی ما ۱.۸۸ درصد است. رتبه ما در سال‌های گذشته توانسته روند صعودی داشته باشد به طوری که در سال ۲۰۱۷ توانسته‌ایم رتبه پانزدهم دنیا را به دست آوریم.

وی با بیان اینکه رشد کیفی علم در ایران ۲.۸۸ درصد دنیا است، گفت: باید تولیدات علمی کشور به سمت توسعه و رفع مشکلات جامعه منتهی شود که این امر همتی مضاعف از سوی دانشگاهیان را می‌طلبد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس