اخلالگران اقتصادی

دومین جلسه محاکمه واردکنندگان موبایل با ارز دولتی آغاز شد.

به گزارش مشرق، دومین جلسه محاکمه سه متهم واردکننده موبایل با ارز دولتی از دقایقی پیش در شعبه اول ویژه دادگاه انقلاب به ریاست قاضی موحد آغاز شد.

حسن تردست و سیامک مدیرخراسانی، از قضات باسابقه دادگستری استان تهران که سال‌ها در دادگاه کیفری استان تهران مشغول به قضاوت بودند، پس از بازنشستگی وارد عرصه وکالت شدند و در جلسه امروز، به همراه متهمان وارد دادگاه شدند. این دو هرکدام وکالت یکی از متهمان را برعهده دارند.

بیشتر بخوانید:

همه چیز درباره خنده متهمان در دادگاه!

سرنوشت نامعلوم ارزهایی که متهمان خریده‌اند

به‌گفته نماینده دادستان، اخلال در نظام اقتصادی به‌وسیله اختلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی مردم از طریق گرانفروشی کلان، اتهام این سه متهم است.

متهم ردیف اول این پرونده، محمد قالب علمداری فرزند نادر است که در هفدهم مرداد ماه سال 1397، با قرار بازداشت موقت، بازداشت شده است. وی مدیرعامل شرکت خصوصی داکیست امرتات است که 69 میلیارد و 449 میلیون و 710 هزار و 340 ریال ارز دولتی به‌قیمت ارز دولتی دریافت کرده است. علمداری متولد 1365 است.

متهم ردیف دوم، علیرضا سنجری است که در تاریخ 16 مرداد ماه 1397 با قرار بازداشت موقت بازداشت شده و متولد 1356 تهران است. وی مدیرعامل شرکت خصوصی اسپیناس تجارت نیکان است که 42 میلیارد و 784 میلیون و 925 هزار و 608 ریال ارز دولتی با نرخ ارز دولتی دریافت کرده است.

متهم ردیف سوم، سناباد سفرها متولد سال 1361 است که در تاریخ 14 مرداد 1397، با قرار بازداشت موقت بازداشت شده است. وی مدیرعامل شرکت پارس سامتل قشم است و 31 میلیارد و 607 میلیون و 425 هزار و 140 ریال ارز با نرخ دولتی را دریافت کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس