العبادی نمایه

نخست‌وزیر عراق می‌گوید که دولتش در نظر دارد هیأتی جهت گفت‌وگو با آمریکا در جهت تعاملات مالی با ایران، به واشنگتن اعزام کند.

به گزارش مشرق، نخست‌وزیر عراق در کنفرانس خبری هفتگی خود، گفت که در نظر دارد جهت معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، هیأتی را به واشنگتن اعزام کند.

به گزارش شبکه السومریه، او افزود: با تحریم‌های اقتصادی علیه هیچ کشوری موافق نیستیم و این موضع استراتژیک ماست.

خبرگزاری رویترز نیز پیش از این از تصمیم عراق برای درخواست از آمریکا جهت معافیت از تحریم‌های این کشور علیه ایران، خبر داده بود.

العبادی در کنفرانس خبری خود همچنین از تشکیل کمیته عالی با ریاست بانک مرکزی جهت بررسی چگونگی تعامل با تحریم‌های آمریکا علیه ایران خبر داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، در خصوص لازمه حفظ وحدت و یکپارچگی کشور گفت: مبارزه با فساد و فرقه‌گرایی و جلوگیری از تجزیه کشور از اولویت‌های مرجعیت دینی در سال ۲۰۱۴ بود که بخش اصلی این مطالبات تحقق یافته است.

العبادی ادامه داد: امیدوارم فراکسیون اکثریت که مسئول تشکیل دولت خواهد بود و باید خواسته شهروندان و منافع کشور را در نظر بگیرد، به زودی تشکیل شود.

او همچنین خواستار عدم استفاده از ابزارهای غیر قانونی و غیر اخلاقی جهت فشار بر کاندیدها از قبیل تهدید و تطمیع شد و در خصوص بحران‌های جاری در عراق گفت که این بحران‌ها محصول امروز نیست و همگی باید برای حل آن‌ها همکاری کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس