کد خبر 888413
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
اَلن وایزلبرگ و ترامپ

«اَلن وایزلبرگ» حسابدار قدیمی رئیس‌جمهور آمریکا، بعد از دریافت مصونیت از هیات ژوری دادگاه نیویورک، با بازپرس‌های پرونده شکایت بازیگر فیلم‌های مستهجن از دونالد ترامپ همکاری کرده است.

به گزارش مشرق، به موازات پیگیری روند قضایی پرونده‌ شکایت از وکیل شخصی سابق رئیس‌جمهور آمریکا در پرونده پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن، گزارش‌ها از باز شدن پای حسابدار قدیمی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به این پرونده حکایت دارد.

به نوشته روزنامه «وال استریت ژورنال»، «اَلن وایزلبرگ» از مقام‌های ارشد امور مالی «سازمان ترامپ» مستقر در برج ۵۸ طبقه‌ ترامپ در نیویورک، بعد از اطمینان از دریافت مصونیت قضایی، با بازپرس‌های یک پرونده جنجالی شکایت از آقای رئیس‌جمهور همکاری کرده است.

بنا بر این گزارش، وی به سوالات بازپرس‌های پرونده شکایت «استورمی دنیلز» بازیگر فیلم‌های مستهجن از ترامپ و «مایکل کوهن» وکیل شخصی او جواب داده است. در این پرونده، ترامپ و وکیلش متهم هستند که برای ساکت کردن دنیلز، به رسانه‌ای که حق انتشار مصاحبه وی را خریداری کرده بود، حق‌السکوت پرداخت کرده‌اند.

وایزلبرگ ۷۱ ساله ابتدا برای «فِرِد ترامپ» پدر رئیس‌جمهور آمریکا کار می‌کرده و به تدریج در دهه ۱۹۸۰ به مناصب عالی در «سازمان ترامپ» رسیده و حتی نائب رئیس این سازمان هم شده است.


 

گفته می‌شود او حتی کار نظارت بر دارایی‌های شخصی و درآمدهای مالیاتی دونالد ترامپ را تا سال ۲۰۱۶ انجام می‌داده و بعد از ریاست جمهوری ترامپ کارش گسترده‌تر هم شده است.

دلیل گسترش کار وایزلبرگ آن بوده که ترامپ بعد از ریاست جمهوری، مسئولیت کنترل منافع مالی سازمان تحت امرش را به دو پسر ارشدش و آقای وایزلبرگ داده است.

وال استریت ژورنال نوشت: «نزدیکی چند دهه‌ای آقای وایزلبرگ به آقای ترامپ و تبادلات مالی او می‌تواند راهنمای بازپرس‌ها در بررسی تعاملات تجاری پیچیده ترامپ و شناسایی کردن طرف‌های دریافت کننده و پرداخت کننده مالی باشد».

گفته می‌شود در فایل صوتی مکالمه سپتامبر ۲۰۱۶ کوهن با ترامپ درباره پرداخت حق السکوت به بازیگر فیلم‌های مستهجن و «کارن مک دوگال» مدل نشریه «پلی بوی»، به نام اَلن وایزلبرگ اشاره شده است.

۳۱ مرداد ماه بود که اعلام شد کوهن در پرونده جنجالی پرداخت حق السکوت ترامپ، با دادگاهی در نیویورک به توافق رسیده در ازای اعتراف به جرایمش، تخفیف مجازات دریافت کند. بر اساس این توافق، او به ارتکاب دستکم ۸ فقره جرم اعتراف کرده است.

تخلف مالیاتی، جمع‌آوری فراتر از سقف قانونی کمک‌های مالی انتخاباتی، ارائه اظهارنامه نادرست به یک موسسه مالی و دریافت منابع غیرقانونی برای ستاد انتخاباتی از جمله جرایمی است که کوهن به آن‌ها اعتراف کرده است. از بین این جرایم، دستکم دو مورد مستقیما به شخص ترامپ مرتبط هستند.

کوهن هرچند از ترامپ نام نبرده، اما اعتراف کرده که به «دستور نامزد یک سمت فدرال» تلاش کرده تا به بازیگر فیلم‌های مستهجن و مدل نشریه «پلی بوی» حق‌السکوت بدهد تا آن‌ها درباره روابط نامشروعشان با ترامپ، به رسانه‌ها چیزی نگویند. به گفته کوهن، این اقدام با هدف جلوگیری از اثرگذاری منفی این اخبار بر نتیجه انتخابات، صورت گرفته است.

دادستان‌های فدرال سابق درباره دلیل اعطای مصونیت قضایی دادستان‌ها به وایزلبرگ به وال استریت ژورنال گفتند که اعطای این مصونیت نشانگر اهمیت بالای حسابدار قدیمی ترامپ در پرونده مذکور است.

به گفته آنها، اعطای مصونیت روند ساده‌ای ندارد و باید در سطوح بالای وزارت دادگستری آمریکا مورد تایید قرار گیرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس