کد خبر 888336
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
امیر دادرس

امیر دادرس گفت: ما توانستیم جنگنده کاملا بومی بسازیم که در دست تولید انبوه قرار گرفته و این اقدام تاکنون در جهان اسلام رخ نداده و بی‌سابقه است.

به گزارش مشرق، امیرمحمد حسین دادرس، جانشین فرمانده کل ارتش، در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه فرماندهی و ستاد  آجا گفت: در نظام اخلاق و رابط موحود نیست اما در نظام دینی معتقد هستیم که قادر مطلق خداوند متعال است.

وی ادامه داد: اگر انسان  به این اعتقاد برسد که منشا قدرت خداست نظام الهی شکل می‌گیرد اما اگر فکر کند خودش منشا قدرت است، وضعیتی پیش می‌آید که امروز در سطح جهان شاهد آن هستیم.

امیر دادرس گفت: آمریکا هزاران کودک را از پدر و مادرشان جدا کرده درحالی که اگر کشور دیگری این عمل را انجام می‌داد شدیدترین برخورد را با آنها می‌داشتند.

وی با اشاره به حادثه خیابان پاسداران و شهادت چند کارمند نیروی انتظامی توسط یک نفر گفت: اگر ما یک نفر که با اتوبوس چند نفر را به شهادت رسانده مجازات کنیم نقض حقوق بشر است اما جنایات آمریکا و آل سعود در یمن، عراق، سوریه و بمباران بیمارستان در افغانستان ضدبشر نیست!

جانشین فرمانده کل ارتش تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت نظام قانونی و رهبری در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد و با قدرتی که دارد از حقوق خود دفاع می کند.

امیر دادرس با بیان اینکه انقلاب اسلامی هیمنه آمریکا و استکبار جهانی را در هم شکست است، ادامه داد: به همین دلیل با انقلاب اسلامی دشمنی می‌کنند. چیزی که دشمن در حوزه نظامی به خوبی متوجه می‌شود قدرت نظامی است، دشمن زبان قدرت را به خوبی می فهمد.

وی ادامه داد: ایران اسلامی در حوزه نظامی تفاوتی که با دیگر کشورها دارد این است که ما همه تجهیزات مورد نیاز کشور را خودمان تولید می کنیم مطمئن باشید اگر آنها می‌دانستند که ما می‌توانیم به این جایگاه برسیم، تجهیزات را در اختیار ما قرار می داد.

امیر دادرس با اشاره به تولید جنگنده بومی کوثر در صنایع دفاعی تصریح کرد: ما توانستیم جنگنده کاملا بومی بسازیم که در دست تولید انبوه قرار گرفته و این اقدام تاکنون در جهان اسلام رخ نداده و بی‌سابقه است. برخی کشورهای منطقه جنگنده‌هایی خریداری می‌کنند که اگر بخواهند از آنها در خلاف نیات استکبار استفاده کنند از طرف کشور سازنده از کار خواهد افتاد.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به حضور ناوگان نیروی دریایی ارتش در دریا های آزاد و مبارزه با دزدان دریایی افزود: ما توانستیم با حضور در دریا امنیت تجارت جهان را تامین کنیم و کشورهای بسیاری از ما تشکر کرده اند. امنیت منطقه را هم با همکاری کشورهای منطقه می‌توانیم، تامین کنیم و نیازی به حضور بیگانگان نیست. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس