کد خبر 888180
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱
خونه به خونه

از روز پایانی رقابت های یک تا شروع لیگ برتر که حدود سه ماه طول کشید، فوتبال مازندران همواره با دعوا و جنجال همراه بود؛ دعوایی که با وجود گذشت پنج هفته از شروع فصل جدید لیگ برتر هنوز هم ادامه دارد.

به گزارش مشرق، نقطه شروع این دعوا دیدار هفته پایانی دسته اول بین تیم های نساجی مازندران و راه آهن بود که با نتیجه شش بر صفر به سود نساجی به پایان رسید و سند صعود این تیم را به لیگ برتر امضا کرد. سئوالی که ذهن هواداران فوتبال را به خود مشغول می کند، این است که در آن دیدار چه اتفاقاتی رخ داد که مالک تیم خونه به خونه بابل پس از گذشت حدود ۴ ماه، هنوز از اتفاقات پشت پرده آن دیدار صحبت می کند. حسن زاده مالک نماینده بابل در خصوص این دیدار این اظهارات را مطرح کرد:

آن آقا چهل سکه را به تهران می برد و به مدافع تیم حریف می دهد، و به چند بازیکن دیگر این تیم هم پیشنهاد می دهد که اگر در بازی دو خطای پنالتی بدهید، همین مقدار سکه را هم به شما می دهیم. چهار بازیکن راه آهن کتباً نوشتند که این پیشنهادات به ما شده بود که ما آن را قبول نکردیم.

حسن زاده در این گفتگو تأکید کرده بود که فایل صوتی و مدارک و اسناد کافی برای این ادعاها وجود دارد. بحث تبانی چند روز پیش از هفته پایانی لیگ دسته اول مطرح شد و در روز پایانی هم مالک باشگاه خونه به خونه برای هواداران تیمش صحبت کرد و مدعی شد که نتیجه بازی در زمین مشخص نشد و همه دیدند که نتیجه بازی خارج از زمین فوتبال تعیین شد و آنهایی که نمی خواستند این تیم به لیگ برتر صعود کند، امروز خوشحال هستند.

سرمربی وقت راه آهن هم در خصوص بازی جنجالی با نساجی اظهار داشت: بنده فقط از لحاظ فنی نظرم را می گویم؛ با توجه به بازی های قبلی که از بازیکنان دیده بودیم که چقدر خوب بودند، و در این بازی اصلاً در آن حد نبودند، برای ما عجیب بود. خیلی ها به من گفتند که بعضی بازیکنان سکه گرفته اند، اما من شخصاً نه چنین چیزی را دیدم و نه اینکه بازیکنان با شخص خاصی ارتباط داشته باشند. اگر چنین چیزی را می دیدم، اصلاً به آنها بازی نمی دادم.

چند روز پس از هفته پایانی لیگ دسته اول، مالک خونه به خونه اعتراض تندی را نسبت به بازی تیم های نساجی و راه آهن انجام داد و نسبت به برخی مسائل معترض بود. اینها مسائلی هستند که مالک خونه به خونه به آنها اشاره و اعتراض کرده بود:

حضور یک بازیکن صغرسن در تیم نساجی که این مسئله در کمیته انضباطی هم تأیید شد، اما باشگاه نساجی از دخالت در این مسئله تبرئه شد.

عریض شدن زمین ورزشگاه تختی که احتمالاً به منظور بازتر شدن دفاع راه آهن در بازی آخر انجام شده بود.

بزرگتر شدن محوطه جریمه به منظور اینکه احتمال گرفتن پنالتی از تیم حریف بیشتر شود.

تبانی باشگاه نساجی با چند بازیکن راه آهن که به ادعای مالک خونه به خونه، چند نفر از آنها طی روزهای گذشته به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال رفته و به صورت کتبی در خصوص اتفاقات بازی، اعترافاتی را مطرح کرده اند.

البته از بین مدارکی که از طرف باشگاه خونه به خونه ارائه شده، تنها یک نفر به صراحت به وجود تبانی در این بازی اشاره کرده و بقیه اینگونه اظهار داشته اند که حس می کنند که اتفاقاتی در این بازی رخ داده است. همچنین، باشگاه خونه به خونه مدعی شده است که برادر همسر یکی از کمک مربیان تیم نساجی به مدافع راه آهن پیشنهاد پرداخت هفتاد سکه در ازای راه دادن به مهاجمان و بازیکنان نساجی را داده تا این تیم بتواند یک برد پرگل را به دست آورد.

در این رابطه فایل صوتی تماس فرد منتسب به نساجی مازندران با بازیکن راه آهن منتشر شد؛ مسئولان باشگاه نساجی هم در واکنش به انتشار این فایل صوتی اظهار داشتند که این تماس خودسرانه بوده و به صورت قطعی، وجود تبانی در بازی را ثابت نمی کند.

بازیکن مذکور از تیم راه آهن هم در گفتگویی با دوربین برنامه نود، ماجرا را اینگونه شرح می دهد:

تقریباً دو روز قبل از بازی، پس از انجام تمرین با من تماس گرفتند که من این مسئله را به آقایان رشیدی و حسن پور اطلاع دادم که قرار است شب از سوی یکی از اقوام کمک مربی نساجی تماسی با بنده گرفته شود. در نهایت کاری که آنها می خواستند را انجام ندادم؛ ضمن اینکه من هم صدای این فرد را ضبط کردم. آقای رشیدی هم گفتند به خاطر جلوگیری از ایجاد حاشیه، در این بازی از من در ترکیب تیم استفاده نشود. اما دقیقه ۱۱ بود که به خاطر مصدومیت یکی از بازیکنان تیم، مجبور شدم به زمین بروم. فیلم بازی من موجود هست و عملکردم را می توانید مشاهده کنید که هیچ کم کاری از طرف من صورت نگرفت. پیشنهاد آنها این بود که در بازی به آنها راه بدهم و در ازای آن هفتاد سکه بگیرم. همان زمان فایل صوتی را به کمیته اخلاق دادم. پس از مدتی طرف مقابل که نمی دانست از او فایل صوتی دارم، به من گفت که تو خودت با ما تماس گرفته ای و پیشنهاد دادی که این بازی را برای شما در میارم و به من سکه بدهید؛ در صورتی که اطلاع نداشت که از وی فایل صوتی دارم.

البته ابراهیمی سرمربی وقت راه آهن به صراحت تأکید کرد که از سوی آقای رشیدی مدیر باشگاه راه آهن، هیچ مسئله ای در این خصوص مطرح نشد که به خاطر حساسیت های پیش آمده، فلان بازیکن در ترکیب تیم نباشد.

سرانجام پس از سکوت معنادار و طولانی که هر روز به بیشتر شدن شایعات دامن می زد، کمیته اخلاق دو هفته پیش نظر خود را اعلام کرد و باشگاه خونه به خونه را جهت پیگیری های بیشتر به مراجع قضایی ارجاع می دهد. استدلال آنها هم این بود که کمیته اخلاق صلاحیت ارزیابی صحت فایل های صوتی و مدارک ارائه شده از سوی این باشگاه بابلی را ندارد و با مدارک فعلی نمی تواند رقم خوردن تبانی در این بازی را تأیید کند.

صدور این بیانیه از سوی کمیته اخلاق به معنای آن است که همچنان باید در انتظار ماند تا مشخص شود که آیا نساجی با تبانی به لیگ برتر صعود کرده یا تمام این اتفاقات به صورت خودسرانه انجام شده و از طرف باشگاه نساجی صورت نگرفته است؟ و یا اینکه تمام این مباحث پرونده سازی علیه تیم تازه لیگ برتری شده نساجی مازندران است؟

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس