کد خبر 887696
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۰
تسهیلات جبران خسارات زلزله کرمانشاه و کرمان

هیئت دولت در جلسه امروز با افزایش میزان تسهیلات برای جبران خسارات زلزله کرمانشاه و کرمان موافقت کرد.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، هیئت وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری، با افزایش میزان کمک مکمل بلاعوض و تسهیلات بانکی برای جبران خسارت و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از زلزله سال ۱۳۶۹ در دو استان کرمانشاه و کرمان موافقت کرد.

بیشتر بخوانید:

روحانی برای کمک فوری به زلزله زدگان کرمانشاه دستور داد

آخرین خبر رئیس هلال احمر از زلزله امروز کرمانشاه

بر این اساس، مبلغ ۲۵۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار به منظور احداث ۳۵ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در استان کرمانشاه و ۱۵ هزار و ۳۱۲ واحد مسکونی شهری و روستایی در استان کرمان به صورت کمک مکمل بلاعوض به ازای هر واحد ۵۰ میلیون ریال اختصاص یافت.

دولت همچنین مبلغ ۴۰۰۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود و کارمزد ۴ درصد روستایی و ۵ درصد شهری به آسیب‌دیدگان ناشی از زلزله سال ۹۶ در استان‌های یاد شده به منظور تکمیل بازسازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری اختصاص داد.

 این تسهیلات شامل بازسازی ۳۰ هزار و ۴۲۸ واحد مسکونی روستایی در کرمانشاه به ازای هر واحد تا سقف ۵۰ میلیون ریال، بازسازی ۱۳ هزار و ۱۷۷ واحد مسکونی شهری در کرمانشاه به ازای هر واحد تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال و بازسازی ۷ هزار و ۳۱۲ واحد مسکونی روستایی و ۸ هزار واحد مسکونی شهری در کرمان به ترتیب به ازای هر واحد تا سقف ۵۰ و ۱۰۰ میلیون ریال است.

همچنین دولت با اصلاح تصویب‌نامه مربوط به امهال تسهیلات دریافتی خسارت‌دیدگان بخش کشاورزی ناشی از حوادث غیرمترقبه، ضمن بخشودگی سود، کارمزد و جرائم وام‌های سررسید شده خسارت‌دیدگان مذکور، مصوب کرد مدت امهال اصل تسهیلات دریافتی آنان از دو سال به سه سال افزایش یابد.

هیئت وزیران در ادامه، یکی از آیین‌نامه‌های اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور در خصوص نحوه نظارت عملیاتی بر تخصیص اعتبارات در دستگاه‌های اجرایی را به تصویب رساند.

به موجب آیین‌نامه یاد شده، دستگاه‌های اجرایی موظفند اعتبارات ابلاغی سال ۱۳۹۷ خود را در چارچوب دستورالعمل اجرایی بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد هزینه کنند.

دستگاه‌های اجرایی موظفند اعتبارات واحد مجری را براساس مفاد تفاهم‌نامه‌ای که با آن واحد منعقد کرده‌اند، در سیستم حسابداری به‌صورت جداگانه به نحوی نگهداری نمایند که امکان گزارش‌گیری رویدادهای مالی هر یک از واحدهای مجری بطور مجزا وجود داشته باشد.

به دستگاه‌های اجرایی که براساس تفاهم‌نامه عملکردی اداره می‌شوند، اجازه داده می‌شود با موافقت سازمان برنامه و بودجه نسبت به جابجایی اعتبارات فصول هر یک از ردیف‌های هزینه‌ای در سقف اعتبارات همان ردیف اقدام نمایند.

هیئت وزیران با اختصاص مبلغ ۲۵ میلیارد ریال اعتبار به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور تکمیل اقامتگاه پلیس راهور در تهران موافقت کرد.

با تصویب دولت، مبلغ ۵۸۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور ساماندهی زهاب‌های تجمع‌یافته شرکت کشت و صنعت نیشکر در مرز با عراق در استان خوزستان با اجرای عملیات انتقال بخشی از زهاب شرکت یاد شده از طریق سیفون کارون تا خور کویرن (دریا) به طول ۲۴ کیلومتر و ظرفیت ۱۶ مترمکعب در ثانیه، برای اجرا در سال ۹۷ تنفیذ شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس