کد خبر 887528
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
فیلم/ آغاز بازگشت حجاج ایرانی

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه اولین پرواز برگشت حجاج به کشور از ساعت ۲:۳۰ روز آینده در قالب پرواز فوق‌العاده آغاز می‌شود، گفت: عملیات بازگشت حجاج تا روز ۲۵ شهریور ادامه دارد.

به گزارش مشرق، سیدمحمود رضوی، اظهار داشت: ‌امسال از 19 فرودگاه کشور تعداد 85 هزار زائر به سرزمین وحی و زیارت خانه خدا اعزام شدند.

وی با اشاره به آغاز پروازهای برگشت حجاج از ساعات اولیه روز آینده 5 شهریور ماه‌، اظهار داشت: اولین پرواز برگشت ساعت 02:30 بامداد فردا انجام می‌شود که پرواز فوق‌العاده خواهد بود و پرواز بعدی 08:50 صبح فردا خواهد بود.

رضوی ادامه داد: روز آینده 10 پرواز برگشت برای انتقال زائران به کشور انجام خواهد شد که به 5 فرودگاه بوشهر، زنجان، اهواز، شهید هاشمی نژاد مشهد و فرودگاه امام خمینی (ره) است. 

بیشتر بخوانید:

آمار فوتی‌های حج امسال

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه تعداد حجاج در پروازهای برگشت به همان اندازه آمار پروازهای رفت است، گفت: سهم شرکت‌های ایران‌ایر و سعودی در پروازهای برگشت نظیر پروازهای رفت خواهد بود. 

رضوی  با بیان اینکه پروازهای برگشت حجاج در ساعات اولیه روز 25 شهریورماه تمام می‌شود و همه حجاج به کشور برمی‌گردند، گفت: این پروازها تا حدود 3 تا 4 بامداد روز 25 شهریور ماه ادامه دارد. 

بنابراین گزارش در پروازهای رفت 156 پرواز برای انتقال حدود 42 هزار زائر به فرودگاه مدینه انجام شد و همچنین 159 پرواز با حدود 44 هزار زائر به فرودگاه جده رفت؛ از این بین 186 پرواز توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و 129 پرواز توسط شرکت هواپیمایی سعودی انجام شده است.

‌شرکت هواپیمایی سعودی امسال پروازهای فرودگاه‌های مشهد، تبریز، ارومیه، کرمانشاه، گرگان، زاهدان، زنجان، ساری و فرودگاه امام خمینی(ره) را برای اعزام زائران‌ برعهده دارد.

‌ایران‌ایر مسئولیت جابه‌جایی زائران کرمان، اهواز، یزد، بوشهر، رشت، اصفهان، بندرعباس، بیرجند، همدان و فرودگاه شیراز را برعهده دارد و فرودگاه امام خمینی(ره) بین دو ایرلاین مشترک است.

‌سرجمع شرکت‌ هواپیمایی سعودی مسئولیت انجام پروازهای حج از ۸ فرودگاه و ایران‌ایر از ۱۰ فرودگاه را برعهده دارند و فرودگاه امام خمینی(ره) بین دو ایرلاین مشترک است.

بنابراین گزارش پروازهای بازگشت همیشه از پروازهای رفت حساس‎تر است زیرا حجاج پس از یک ماه به وطن باز می‌گردند و خستگی‎هایی دارند و از سویی خانواده‎های آنها نیز چشم انتظارشان هستند و با اشتیاق و تعداد بیشتری برای استقبال آنها به فرودگاه‎ها می‎روند که ضرورت دارد در این حوزه به دلیل جلوگیری از بروز ترافیک و ازدحام، استقبال‌کننده‌های زوار تلاش کنند به جای آنکه اغلب به فرودگاه بروند، در محله و مساجد مجل از زائران خود استقبال کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس