کد خبر 887240
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
جنگنده «اف-۳۵»

دو فروند جنگنده «اف-۳۵» ارتش آمریکا روزهای گذشته با مشکلاتی مواجه شدند به طوری‌که در یک مورد خلبان یکی از این جنگنده‌ها با دماغه بر باند فرودگاه بر زمین نشست.

به گزارش مشرق، دو جنگنده «اف-۳۵» نیروی هوایی آمریکا روزهای گذشته با سانحه مواجه شدند.

 به نوشته وبگاه «میلیتری» مقام‌های نیروی هوایی آمریکا با تایید این خبر اعلام کردند که ابتدا یک فروند جنگنده  اف-۳۵ در پایگاه هوایی «آگلین» چهارشنبه گذشته حدود ساعت یک بعد اظهر به وقت محلی به دلیل اشتباه محاسباتی خلبان با دماغه هواپیما بر باند فرودگاه  فرود می‌آید.

 بر این اساس، یک جنگنده دیگر اف-۳۵ نیروی هوایی آمریکا نیز حین انجام ماموریت آموزشی با پدیده «برخورد پرنده با کابین» مواجه شد.

آنطور که این وبگاه اعلام کرده هیچ‌کدام از خلبانان این دو جنگنده آسیب جدی ندیدند و پرسنل بخش نگهداری بعد از توقف این جنگنده‌ها آزمایش کاملی را بر این جنگنده‌ها انجام دادند .

در بیانیه نیروی هوایی آمریکا آمده که علت حادثه فرود ناموفق جنگنده اف-۳۵ در دست بررسی دقیق قرار گرفته است.

پایگاه هوایی آلگین یکی از چند مقر هوایی آموزشی خلبانان جنگنده‌های اف- ۳۵ در آمریکا است.

ارتش آمریکا پیشتر نیز استفاده از ناوگان هواپیماهای جنگنده اف -۳۵ خود را برای تحقیق در مورد نقض فنی موتور آن‌ها متوقف کرده بود.

یکی از مشکل‌های جدی اف- ۳۵ در سامانه رادار آن است و رادار این جنگنده به طور ناگهانی حین پرواز از کار افتاده و خلبان مجبور به روشن و خاموش کردن سخت افزارهای راداری برای راه اندازی مجدد آن می‌شود.

«جفری هاریگان» از افسران ارشد این پروژه گفت: «رادار این جنگنده توانایی ندارد و این مشکلی بسیار خطرناک برای جنگنده‌ای است که بعضا باید به تنهایی برابر چندین فروند از جنگنده‌های دشمن ایستادگی کند.»

یکی دیگر از مشکل‌های این جنگنده نیز نحوه تنفس خلبان در ارتفاع‌های بسیار بالاست که بارها حوادثی را برای خلبانان این جنگنده گران قیمت ایجاد کرده است.  اف -۳۵، ساخت شرکت «لاکهید مارتین» است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس