کد خبر 887030
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
دارو نمایه

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه قیمت دارو نباید ثابت باشد و مابه تفاوت قیمت باید از شرکت های بیمه گر دریافت شود، گفت:باید موانع را از سر راه داروسازان برداریم.

به گزارش مشرق، حسین‌علی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  در مراسم جشن روز داروساز که در مرکز همایش های رازی برگزار شد، اظهار کرد: مواد اولیه دارو از هند و چین وارد ایران می شود ولی کیفیت داروی ما با بقیه کشورها فرق می‌کند، مواد اولیه ای که به کشورهای اروپایی می رود با ایران به دلیل توانایی مالی فرق می کند.

شهریاری با بیان اینکه من معتقدم که قیمت دارو نباید ثابت باشد و مابه تفاوت قیمت باید از شرکت های بیمه گر دریافت شود، ادامه داد: من هنگامی که این پیشنهاد را دادم همان موقع با واکنش هایی منفی مواجه شدم.

وی اضافه کرد: باید موانع را از سر راه داروسازان برداریم، ولی موضوع مهم این است وقتی ژل تزریقی در لیست دارویی به حساب می آید این مسئله باعث بروز مشکلاتی در دیگر بخش ها می‌شود.

بیشتر بخوانید:

علت فرار مالیاتی پزشکان از زبان آقای وزیر

پیشنهاد طرحی برای نحوه تخصیص ارز دولتی به حوزه واردات دارو

شهریاری تاکید کرد: اوراقی که بابت پرداخت مطالبات داده می شود باعث ضرر داروسازان است و من نامه ای به رئیس مجلس داده تا مطالبات دارویی و بهداشت به ریال پرداخت شود .

وی عنوان کرد: مجلس پیشنهاد داده سهم نه بیست و هفتم در حساب جداگانه ای بیاید و ما درخواست داشتیم که این پول صرف دارو و درمان شود که متاسفانه من متوجه شدم تنها ۸۰ میلیارد تومان به این حساب ریخته شده است.

شهریاری با بیان اینکه قرار شده است هر کمبود پول ریخته شده را به قوه قضائیه معرفی کنیم، افرود: صنعت دارویی ما با مشکلاتی روبه رو است و ما برخی از مشکلات دارویی کشور را نمی توانیم رسانه ای کنیم و به نظرم باید جلسه ای بین انجمن و رئیس مجلس در خصوص وضعیت صنعت دارویی گذاشته شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: من از ذخایر دارویی مطلع هستم و امیدوارم با مدیریت صحیح مشکلات برطرف شود، گمرک قول مساعد داده داروها کمتر از یک هفته ترخیص شود.

شهریاری یاد آوری کرد: در این کشور حقوق به ریال به مردم می دهند ولی هزینه‌ها به دلار از مردم گرفته می شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس