تجدید میثاق رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت با آرمان‌های بلند امام خمینی(ره)

رئیس جمهور گفت: ما به درد و رنج مردم واقف هستیم و همه تلاش ما این است که در برطرف کردن آنها گام های مثبت و رو به جلویی برداریم

به گزارش مشرق، حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در مراسم تجدید بیعت هیأت دولت با آرمان های حضرت امام در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: اولین روز هفته دولت در کنار تربت امام راحل (ره) بار دیگر می خواهیم با آرمان های انقلاب اسلامی سیره و راه امام بزگوارمان بیعت کنیم.

وی افزود: خوشحالیم که امسال هفته دولت بین دو عید بزرگ قربان و غدیر واقع شده است؛ یکی عید ایثار، فداکاری، از خودگذشتن و از جان عزیزتر گذشتن و دیگری، عید ولایت، ولایتی که مولا امیرالمومنین(ع) هیچ‌گاه پیشوایی خلق را بدون خواست مردم و اصرار مردم آغاز نکرد و هیچ گاه از راه حق و ثواب منحرف نشد.  

بیشتر بخوانید

هیئت دولت با آرمان‌های امام خمینی (ره) تجدید میثاق کرد

رئیس قوه مجریه خاطر نشان کرد: در بین این دو عید بزرگ، دومین سال دولت دوازدهم را آغاز می کنیم و امیدواریم بتوانیم رهرو مسیر امام عزیز و بزگوار باشیم.  در شرایط زندگی کشور و منطقه و جهان ضروری است که بار دیگر کلام، راه و سیره امام را بازخوانی کنیم. امام عزیز و بزرگوار، راه و مسیر امید را به همه ما آموخت؛ او سراسر وجود و کلامش، امید به آینده بود و اگر این روحیه امیدوارنه وجود نداشت، نمی توانست با یاران اندکش نهضت عظیم و بزرگی را پیش ببرد.  

روحانی اظهار داشت: اگر او امیدورا نبود نمی توانست ۱۰ ماه حبس و حصر را با کمال نشاط و سرزندگی طی کند، اگر او امیدوار نبود نمی توانست ۱۴ سال تبعید را تحمل کند. اگر او امیدورا نبود، نمی توانست انقلاب را از معبر های بسیار خطرناک بویژه در سال های اولیه عبور دهد وتجاوز متجاوزین را از سرزمین ما دفع کند و بتواند هماهنگونه که انقلاب را رهبری کرد، برای نظام هم معماری بزرگ باشد.

رئیس جمهور گفت: او در سایه حسن ظن به مردم و خداوند توانست امیدوارانه حرکت کند، حسن ظن به رحمت خداوند و به اینکه هیچ گاه نباید از رحمت او مایوس بود. ایمان قوی امام به خداوند، مایه امیدواری در مسیر و راهش بود؛ از طرف دیگر، امام به قدرت مردم و توانمندی ملت بزرگ ایران ایمان و باور داشت. امام در همه مشکلات و سختی ها بعد از خداوند، دستش به سوی ملت خودش دراز بود و از مردم استمداد می خواست.

رئیس قوه مجریه تاکید کرد: امام از مردم می خواست تا بار سنگین ادامه راه انقلاب را بر دوش بِکشند. او می‌دانست که ملت بزرگ ایران با فرهنگ کهن و با ایمان به خداوند و روحیه ایثار به خوبی از همه مشکلات عبور خواهد کرد.

روحانی ادامه داد: او هیچ‌گاه نگفت همه با من بلکه او همیشه می گفت همه با هم. او خواست تا همه اقشار و اقوام و افکار و سلایق در کنار یکدیگر باشند و همه جمعیت ها و نهادها در کنار یکدیگر و همه مردم برای رسیدن به اهداف بلندشان در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: امروز یکی از روزهای مشکل و سخت ایران در برابر توطئه دشمنان است؛ همانطور که تکیه امام بر مردم بود، تکیه خلف صالح ایشان یعنی مقام معظم رهبری هم بر مردم است.

روحانی با بیان اینکه امروز روزی نیست که باری که بر دوش داریم، بر دوش دیگری بیفکنیم و باید یاری برسانیم، اظهار داشت: تنها گذاشتن دولت و به این فکر بودن که کسی می‌تواند حساب خود را از حساب دولت جدا کند، اشتباهی محض و نابخشودنی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه نهاد روحانیت و نهاد دین و دولت در کنار هم هستند، گفت: حاکمیت، دولت و نظام نمی توانند از هم فاصله داشته باشند، فقاهت و ولایت، حوزه های علمیه و روحانیت از آغاز انقلاب در کنار دولت بوده اند و دولت نیز در مسیر ارشادات آن ها حرکت کرده است.

وی تاکید کرد: هیچ کس نمی تواند به دریا قدم بگذارد و انتظار داشته باشد پایش خیس نشود و یا بدتر پایش را در دریا بگذارد و نسبت به خیس شدن پایش منکر شود، همه با هم هستیم و آرمان بزرگ انقلاب هدف همه ماست.

روحانی با بیان اینکه مشکلات جامعه و توطئه بیگانگان و ایستادگی در برابر آن وظیفه همه ماست، تصریح کرد: بی تردید با وحدت به خوبی از این مشکلات عبور خواهیم کرد. در هفته دولت انتظار من از دولتمردان این است که تلاش و زحمات یکسال گذشته را برای مردم تشریح کنند.

روحانی گفت: ما به درد و رنج مردم واقف هستیم و همه تلاش ما این است که در برطرف کردن آنها گام های مثبت و رو به جلویی برداریم و هیچ تردیدی در پیروزی نهایی این ملت نداریم. ما با وحدت و اتحاد با یکدیگر و استقامت توانستیم تلاش لابی های صهیونیستی را در سالن های مجلس سنا و مجلس نمایندگان آن کشور خنثی کنیم، ما توانستیم توطئه های آمریکا را در سالن اجلاس شورای امنیت سازمان ملل خنثی کنیم.

رئیس جمهور افزود: ما توانستیم اتهامات آنها علیه ایران را در قبال افکار عمومی بزدائیم و توطئه های آنها در دل آژانس بین المللی خنثی کردیم. این ملت به خوبی توانست از همه مشکلات سرفرازانه عبور کند. امروز ما با امام خود عهد می بندیم، امامی که مردم سالاری دینی را به ما یاد داد و به ما گفت که در برابر مردم که ولی نعمت شما هستند باید خدمتگزار باشید؛ ما بار دیگر با امام و آرمان هایش عهد می بندیم که برای خدمت به مردم تلاش می کنیم و مطمئن هستیم که خداوند هم در این مسیر یار این ملت بزرگ خواهد بود.

روحانی اظهار داشت: در اینجا یاد می کنیم از شهدای خود، شهیدان رجایی، باهنر، آیت الله بهشتی، شهید مطهری و مرحوم آیت الله هاشمی. یاد همه این بزرگان را گرامی می داریم هرچند که آنها نیستند اما فرزندانشان حاضرند.

رئیس جمهور در خاتمه تصریح کرد: سلام و درود فراوان ما به روان پاک امام بزرگوار و فرزندان ایشان، خاندانشان و آرزوی توفیق برای شاگردان، یاران و یادگار امام حجت الاسلام سید حسن خمینی داریم و از خداوند می خواهیم که یاری دهد تا بتوانیم راه امام را به طور مستمر ادامه دهیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 44
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 17
 • IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  37 0
  ما واقفیم ولی...
 • IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  34 0
  بعید می دانم
 • IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  45 1
  مشروع ترین و معتبرترین مسئول حال حاضر کشور که دارای پشتوانه مردمی و رای مردم است آقای روحانی است. مردم او را ناپلئون زمان میدانند که ایران را چنان غرق در رفاه کرده است که مپرس. کمپرس. کمپرس؟
  • IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
   41 0
   اصلا هم کسی به یارانه ها نیازی نداره ..........
  • IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
   30 0
   میفهمم که شوخی میکنی و برعکس حقیقت میگویی ولی برای مردم فقیر و بی پول توان و نیرویی برای شوخی کردن و خندیدن باقی نمانده است /
  • IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
   4 9
   اگر شرافتِ داشتی اینجوری دروغ نمی گفتی
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  28 0
  دولت یعنی چی ؟ تا کی
 • IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  29 0
  حسن ظن به مردم و خدا ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • احمدخواجوند IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  35 0
  داداش روحانی مشکلات کشور را میدونه خوب اگر میدونی پس چرا مشکلات را برطرف نمیکنی
  • IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
   12 23
   ملی گرایی دهن مارو سرویس کرده .
 • فش نیوز IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  28 0
  آره خیلی واقفی
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  35 0
  کسی به درد و رنج مردم واقفه که مثل مردم زندگی کنه. ایشان بفرمایند که شده چند ماه حقوق نگیرند و یا غیر از پراید ماشین دیگه نتونن بخرن و یا ظرف چند ماه کل سرمایشون یک سوم شده باشه و ... در ضمن ایشان که ادعا میکنن درد مردم رو واقفند بفرمایند چند درصد مردم تابعیت دارند؟
 • IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  23 0
  در همه امتحانات میثاق با امام خمینی تجدید شدی آقای رییس جمهور! بیخود دنبال تجدید میثاق نباش. تک ماده هم دیگر فایده ای برایت ندارد!
 • IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  11 1
  آقای روحانی هزینه وزراء و مشاورین و مجلس و قوه قضائیه در سطوح مدیران کل به بالا اندازه تمام بدنه دولت هزینه دارند این قید مزخرف مسؤل و امور مسؤلین را حذف کنید کارمند و نوکری دولت نوکری است کلکم را کلکم مسؤل
 • IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  20 0
  عزیزم زیاد ناراحت اوضاع نباش، ما مردم قول می دهیم مشکلات دولت را حل کنیم و شما را از نگرانی و تشویش در آوریم. ما قول می دهیم کاری کنیم که شما راحت بتوانید برند خارجی بپوشید و خم به ابروی شما نیاید. ما قول می دهیم کاری کنیم که تورم در محله شما همچنان زیر ده درصد بماند و آمارهای شما همچنان بدون تغییر باقی بماند. علی حرکت الله
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  27 0
  فقط حرف ...................
 • IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  2 21
  افرین بر حسن عزیز. چی میشد چهار سال پیش اینوری میبودی
  • IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
   19 0
   حسن روحانی همان است که بوده ساده لوح نباشیم
 • IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  50 0
  تنها گذاشتن دولت اشتباه محض و نابخشودنی است!!!!! جدیدا اینطور شده؟؟! از سال 84 تا 92 ثواب هم داشت
 • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  27 0
  نه بابا بعدش؟؟؟!!!!!!
 • ج د ا IR ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  22 0
  واقف نیستی و به تنها چیزی که اهمیت نمیدهی درد و رنج مردم است و فقر و بی پولی مردم است و تنها چیزی که برات اهمیت دارد جایگاه و مقام ریاست جمهوری است
 • PH ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  26 0
  بعله دیگه تو اون دولت ثواب داشت راست گفتند خدا جای حق نشسته هر چی تو اون دولت بد گفتی همینجا جلوی چشماتون رژه میره یعنی ندیدم یکدونه هم از قلم بیفته. حکمتت را شکر خدا
 • دولت NL ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  34 0
  منو تنها نزار.. رو قلبم پا نزار
  • IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
   22 0
   دمت گرم (:
 • IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  16 6
  هیچ کدوم از مسولین به درد مردم آگاه نیست. اون یکی میگفت بیاید از سر کوچه ما خرید کنید ارزونه این یکی میگه تورم تک رقمی
 • IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  21 0
  تنها نبودی تنها گذاشتی ..........دروغ نگم بجز من کس دیگه داشتی رفتی
  • IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
   4 0
   (: (: (:
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  1 0
  مهم مهم مهم دقت کردید در هیچکدام از مراسمات ارتحال حضرت امام و مراسمی مشابه این خبر .... ، حضور ندارد .!!!! می دانید او مالک و یا سهامدار حدود 70 شرکت خارجی عمدتا در آمریکا است؟ می دانید او از ارکان انجمن حجتیه است و خودش و پدرش از تامین کنندگان مالی انجمن هستند؟ می دانید که واردات اسباب بازی در انحصار ... است؟ می دانید یکی از بندهای محرمانه برجام ، نمایندگی انحصاری شورلت آمریکا...... می دانید آقای سیف اخیرا گفته است که افزایش قیمت دلار به دستور مستقیم ... بوده است؟ می دانید معنای نفوذی که سالها قبل رهبری معظم انقلاب فرمودند کجا آشکار می شود؟
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  8 0
  آقای روحانی اگر به درد مردم واقف بودی اجازه نمی دادی که نهاوندیان به آقای سیف دستور دهد که قیمت دلار را به بالای 80000ریال برسانند آقای روحانی اگه واقف بودی به روسای گمرکات اجازه نمی دادی که از ترخیص کالاهای مانده جلوگیری کنند و به مردم بگویند که رهبری گفت فقط کالی ایرانی آقای روحانی ...
 • مهماندار هواپیما IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  14 0
  البته موقع رنگ کردن ریشتان چون خیلی وقت گیر مشکل است
 • سرنشینان سفینه نور BE ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  4 8
  تا 1400 با روحانی / البته بدون بعضی از دور و بریها / درود بر امام خامنه‌ای
 • وحشت IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  2 0
  عالم بی عمل به که ماند... آیینه بردار ببر به خاطر من دربدر.... اما گیتارمو با خودت نبر
 • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  7 0
  بله که واقفیداصلاقراربودمردم خون بگریند
 • IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  1 0
  گیتارو با خودت نبر ... گیتارو با خودت نبر
 • ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  7 0
  واقفید بله میدونیم ، طبیعیه شما رئیس جمهورید و اطلاعاتتون کامله اما مهم حل کردن این درد و رنجه که بخاری از دولت شما ندیدیم!!!!
 • ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  5 0
  امروز رفتم برا بچه یه ساله ام پسته بخرم اونم فقط ربع کیلو دیدم نوشته کیلویی 120 هزار تومن کلا از تو مغازه زدم بیرون چون کل دارایی من تا پایان ماه 400 تومنه امروزم 3 ام ماهه
 • ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  4 0
  دولت حرف و حرف و حرف!!!!! فقط حرف، به قول مامانم حرفو نمیخواد پول براش بدی!!!!
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  4 0
  آقای روحانی کاشتی که برداشت کنی اگرمیبینی که مردم ترکیه دولت خودرا حمایت میکنندبخاطر این است که کاشته تابرداشت کنه دیگران کاشتندوشما خوردیدولی شما نکاشتیدکه دیگران بخورندپس انتظارهم نداشته باشیدکه دیگران شمارا حمایت کنند
 • IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  6 0
  تنها گذاشتن دولت گناه است ولی تنها گذاشتن ملت صواب است
 • IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  2 0
  این هیئت دولت و آرمانهای امام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  2 0
  شعاری بیش نیست و این ثابت شده ست از سوی تدبیر و امید.. مردم دیگه فهمیدن و خسته شدن از عملکرد قوه مجریه و مقننه و کمی قضاییه.. کمی برخورد قاطع لطفا..
 • IR ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  0 0
  به قول دوستمون تنها گذاشتن ملت ثواب نیست .یعنی نه تنها ثواب نیست بلکه مطلقا صواب هم نیست. نباید دستی دستی کار رو به جایی برسونیم که بگیم چرا هیشکی منو دوست نداره و بعد با همه خرابکاری ها حق به جانب هم باشیم . این خیلی خیلی ناصوابه
 • نخل سوخته انقلاب IR ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  1 0
  تو که با اقتصاد سرمایه داری مثل اربابت تیشه به ریشه مردم ووارثان این انقلاب زدی اره راست میگی حسین فریدون برادر منه یادم رفته بود
 • نخل سوخته انقلاب IR ۲۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
  0 0
  مدیر محترم سایت جرات داشته باش همه نظرات رو بگذار امروز روز سکوت ومماشات نیست همه در مقابل خون شهدا مسیولیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس