فیلم/ آخرین تحولات میدانی در یمن

رزمندگان یمنی با حمله ناگهانی و غافلگیرکننده خود علیه مواضع شورشیان وابسته به ائتلاف، خود را به ورودی شهر «حیس» در استان الحدیده رساندند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله یمن پس از چند روز درگیری سنگین با نیروهای شورشی در حومه جنوب غرب شهرک «تحیتا» موفق شدند مواضع خود را در منطقه «جبلیه» تثبیت کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، حملات گسترده هوایی و دریایی ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی هم به نیروهای شورشی کمکی نکرد و نتوانست در اراده نیروهای یمنی در این عملیات تاثیری بگذارد.

منطقه «جبلیه» در حومه جنوب شرق شهرک «الفازه» در نوار ساحلی استان الحدیده واقع شده و با تسلط نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله بر این منطقه، کار نیروهای شورشی برای انتقال نیرو و تجهیزات به حومه جنوبی فرودگاه الحدیده دشوارتر می شود.

نیروهای یمنی در جریان پیشروی ها در این محور موفق شدند بازار جبلیه را هم به کنترل در بیاورند؛ در جریان پاکسازی بازار جبلیه، حدود ۵۱ تن از نیروهای شورشی به هلاکت رسیدند و ۶۲ تن دیگر مجروح شدند.

نیروهای یمنی در جریان درگیری ها که منجر به آزادسازی بازار جبلیه شد موفق شدند ۹ خودروی نظامی نیروهای شورشی را هدف قرار دهند و منهدم کنند و فاصله خود را از این محور با نوار ساحلی به کمتر از ۶ کیلومتر برسانند.

در حال حاضر، نیروهای یمنی با آتش سنگین یگان های توپخانه و موشکی مواضع نیروهای شورشی را در نوار ساحلی به شدت هدف قرار می دهند تا مسیر انتقال نیرو و تجهیزات آنان در منطقه دچار اختلال شود.

از محور جنوب غرب استان الحدیده خبر می رسد، نیروهای یمنی حملات گسترده ای را با پشتیبانی یگان های موشکی علیه مواضع نیروهای شورشی در شهر «حیس» ترتیب دادند و پس از درگیری های نفس گیر موفق شدند از محور شرق، جنوب شرق و جنوب خود را به نزدیکی دروازه ورودی شهر حیس برسانند.

نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله درصدد هستند عملیاتی دیگری را برای رسیدن به محله های شرقی، جنوب شرق و جنوب شهر حیس آغاز کنند و در نهایت تا مرکز شهر پیشروی کنند؛ در حال حاضر، محله های شرقی شهر حیس در اثر حملات گسترده موشکی انصارالله از نیروهای شورشی تخلیه شده است.

با تسلط نیروهای یمنی بر حومه جنوبی شهر حیس، جاده اصلی «حیس - الخوخه» زیر آتش سنگین قرار گرفته و این مسیر اصلی کمک رسانی نیروهای شورشی تا حدود زیادی قطع شده است.

نیروهای یمنی درصدد هستند با قطع کامل جاده «حیس - الخوخه»، کمک رسانی به نیروهای شورشی را در شهر حیس متوقف کنند و سپس این شهر را به طور کامل تحت کنترل دربیاوردند.

به گزارش مشرق، شهر راهبردی حیس دروازه شرقی ورود به شهر راهبردی الخوخه محسوب می شود و جاده اصلی جنوب به شمال استان الحدیده یعنی «سه راهی المخا - شهر الحدیده» از شهر حیس می گذرد.

**درگیری های سنگین در شمال غرب استان حجه یمن؛ ادامه عملیات نیروهای یمنی برای پاکسازی کامل منطقه راهبردی « حیران »

به گزارش مشرق، سال گذشته، نیروهای شورشی از طریق استان جیزان عربستان وارد صحرای «میدی» در شمال غرب استان حجه یمن شدند و توانستند بخش های معدودی از این استان را به اشغال دربیاورند.

نیروهای شورشی تحت حمایت رژیم سعودی تلاش کردند به پیشروی ها در استان حجه ادامه دهند اما نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله یمن با کمین ها و حملات موشکی دقیق آنان را در بخش مرکزی صحرای «میدی» زمین گیر کردند.

نیروهای شورشی پس از این که از پیشروی بیشتر در صحرای «میدی» نا امید شدند و تحرکات شان در این محور به طور کامل فلج شد، عملیات دیگری را با پشتیبانی یگان های دریایی و هوایی علیه نیروهای یمنی در منطقه «حیران» در استان حجه آغاز کردند.

نیروهای شورشی در جریان این عملیات موفق شدند تا بازار و مرکز منطقه حیران پیشروی کنند اما نیروهای یمنی به سرعت حملات توپخانه‌ای و موشکی را از سه محور علیه آنان در دستور کار قرار دادند و در ادامه یگان های زمینی وارد نبرد شدند.

به گزارش مشرق، نیروهای یمنی پس از ۱۰ ساعت درگیری سنگین و نفس گیر در این محور، حدود ۲۷ خودروی نظامی مجهز به دوشکا و حاوی تجهیزات نظامی را هدف قرار دادند و منهدم کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، در جریان درگیری ها در مرکز منطقه حیران، حدود ۱۱۳ تن از نیروهای شورشی وابسته به رژیم سعودی به هلاکت رسیدند و دهها تن دیگر هم در این محور زخمی شدند.

نیروهای یمنی در نهایت پس از درگیری های سنگین موفق شدند نیروهای شورشی را از مرکز منطقه «حیران» عقب برانند و مواضع خود را در بازار مرکزی به طور کامل تثبیت کنند؛ عملیات برای بازپس گیری مناطق غربی حیران همچنان در جریان است.

چند گروه از نیروهای کمکی یمنی هم به منطقه اعزام شده اند تا تمامی نیروهای شورشی را به سمت صحرای «میدی» عقب برانند چرا که خوب می دانند اگر منطقه حیران به اشغال نیروهای شورشی درآید، رزمندگان در بخش «حرض» در شمال منطقه حیران محاصره می شوند که همین مسئله امنیت استان صعده (مهم ترین پایگاه انصارالله در یمن) را در معرض خطر قرار می دهد.
آخرین وضعیت میدانی استان حجه
به گزارش مشرق، استان حجه در شمال غرب یمن واقع شده که از محور غربی به دریا، از شمال به استان جیزان عربستان، از محور شرقی به استان عمران و از جنوب به استان های «المحویت و الحدیده» متصل می شود؛ این استان دروازه جنوب غرب برای ورود به استان صعده محسوب می شود و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

در حال حاضر حدود ۲ درصد از استان شامل بخش های شمالی و مرکزی صحرای میدی که هم مرز با عربستان و دریا است تحت اشغال نیروهای شورشی است و ۹۸ درصد از استان شامل مناطق شمالی، مرکزی، غربی و جنوبی از جمله «حیران، بکیل المیر، حرض، عبس، کعیدنه، مبین، المغربه و ...» در کنترل انصارالله و ارتش یمن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 1
 • عدنان IR ۰۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  75 12
  الله اکبر خامنه ای رهبر.
  • محمد IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
   12 6
   عربستان به مردم بی دفاع موشک میزنه ااما یمن فقط به پایگاه های نظامی. بنطر من اگر چند موشک بین مردم بزنه انصارالله ، از آنجایی که مردم عربستان ترسو هستن بر علیه حکومت خودشون دست به کار میشن.
 • IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  11 12
  حتما باید عملیات دیگری با پشتیبانی یگان های دریایی و هوایی در منطقه «حیران» در استان حجه آغاز شود در غیر این صورت شورشیان موفق میشوند لذا باید حرکت کنید
 • IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  6 11
  اگر من بودم چنان کاری میکردم که هیچ کس جزات نکنه به یمن حمله کنه
 • میدون IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  17 10
  من بودم عربستان را با خاک یکسان میکردم
 • ب IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  3 12
  دوستان عزیز اغلب نیروهای شورشی از طریق استان جیزان عربستان وارد صحرای «میدی» در شمال غرب استان حجه یمن میشوند و از آنجا فعالیتها را آغاز میکنند
 • IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  12 5
  الحمدلله
 • IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  16 8
  پیروزی لشکریان اسلام ناب محمدی بر اسلام آمریکایی صلوات: اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
 • IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  22 5
  خدا یار و یاور مبارزان مظلوم یمنی باشد. دعا کنید مومنین.
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  16 12
  این درگیریهای یمن از نشانه های آخرزمان والبته ظهر است انشالله که با پیروزی شیعیان یمن بر وهابی های سعودی پایان میآبد.
 • US ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  15 7
  زنده باد رزمندگان اسلام
 • نام فرهاد IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  10 12
  خدا یار و یاور مردم مظلوم یمن باشد انشا الله
 • حسن IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  8 15
  یمن ویران شده ،رسانه های ما دروغ می نویسند -جنگ ،جنگ است میشه یک طرف جنگ همیشه پیشروی کنه وبکشه طرف دیگه اصلا کاری نکنه --خواهشا دروغ به خورد مردم ندید
 • IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
  17 21
  چقدر تحولات یمن و سوریه برای مشرق مهم است و تعداد معتادان و بیکاران و ... برای مشرق بی اهمیت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس