کد خبر 886706
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
اتحادیه اروپا نمایه

یک روزنامه آلمانی با استناد به محافل دولت آلمان از تصمیم مرکل برای معرفی نامزدهایی به منظور کسب سمت ریاست کمیسیون اروپایی که سال آینده یونکر باید آن را به جانشین خود محول کند خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، این روزها این پرسش مطرح است که آیا بعد از "یان کلود یونکر" لوکزامبورگی یک آلمانی سمت ریاست کمیسیون اروپایی را عهده دار خواهد شد؟

به گزارش رسانه های آلمانی، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان اولویت خود برای اشغال سمت های جدید پیش رو در راس اتحادیه اروپا توسط مهره های آلمانی را تغییر داده است.

بیشتر بخوانید

ظریف: اقدامات اروپا بیش از آنکه عملیاتی باشد اعلام موضع است

به گزارش روزنامه "هندلزبلات" آلمان، مرکل می خواهد سمت ریاست کمیسیون اروپایی توسط  یک نامزد آلمانی اشغال شود به جای اینکه رئیس بانک مرکزی آلمان را برای اشغال سمت ریاست بانک مرکزی اروپا به بروکسل بفرستد.

هندلزبلات آلمان این گزارش را با استناد به گفته های محافل دولتی آلمان منتشر کرده است. این روزنامه آلمانی به نقل از یکی از نمایندگان بلند پایه دولتی آلمان نوشت که دیگر اشغال سمت ریاست بانک مرکزی اروپا توسط یک مهره آلمانی بالاترین اولویت مرکل نبوده بلکه وی به دنبال عهده داری سمت ریاست کمیسیون اروپایی از طرف یک نامزد در کشورش است.

"ماریو دراگی"، رئیس بانک مرکزی اروپا اواخر اکتبر سال 2019 بعد از هشت سال ریاست بانک مرکزی اروپایی از این سمت کناره گیری می کند. همچنین یان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی هم باید سال آینده این سمت را به جانشین خود محول کند.

به گزارش روزنامه هندلزبلات آلمان، برلین علت این تغییر اولویت خود را این طور اعلام کرده است که سمت ریاست کمیسیون اروپایی مهم تر از سمت ریاست بانک مرکزی اروپا است.

این روزنامه آلمانی نامزدهای احتمالی برای احراز سمت ریاست کمیسیون اروپایی از طرف برلین را پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد فعلی، "منفرد وبر"، رئیس فراکسیون حزب مردم اروپا از حزب سوسیال مسیحی و "اورزولا فون در لاین"، وزیر دفاع آلمان از حزب دموکرات مسیحی دانست.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس