کد خبر 886300
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
شفر

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: اگر قرار باشد پدر بازیکن یا ایجنت او با رسانه‌ها مصاحبه کند و چیزهایی بگوید هیچ کسی او را نمی‌خواهد.

به گزارش مشرق، وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از بازی با فولاد خوزستان اظهار داشت: یادتان می‌آید در بازی اول به شما گفتم لیگ سال گذشته خوب بود ولی لیگ امسال بهتر خواهد شد؟ وقتی شما نتیجه بازی قبل ما و یا هفته دوم را ببینید خیلی تیم‌ها بهتر از سال گذشته بازی می‌کنند و این برای فوتبال ایران خوب است.

* برخی بازیکنان استقلال 400 فالوور داشتند اما حالا 50 هزار فالوور دارند

شفر افزود: نتیجه بازی آخر پرسپولیس را ببینید صفر بر صفر شد و یا یک بازی یک بر صفر به سختی برد.عملکردی که داشتیم من را غافلگیر نمی‌کند.4 لیدر خود را از دست دادیم و یکسری بازیکن دیگر گرفتیم. برای بازیکنان جوان این شرایط راحت نیست. کسانی که از باشگاه‌های کوچکتر آمده‌اند فشار را روی شانه هایشان احساس می‌کنند.برخی از آنها تا قبل از حضور در استقلال 400 فالوور داشتند اما اکنون 50 هزار فالوور دارند و همه می‌دانند که بازیکنان باید در همان سطح استقلال بازی کنند. برای استقلال خیلی مهم است که با تمرکز باشند. ما روی این مسئله کار می‌کنیم. به بازیکنان اعتماد به نفس می‌دهیم. تمرینات خوبی برایشان در نظر می‌گیریم.

* بازیکنان جدید باید بدانند با چه سبکی می‌خواهیم بازی کنیم

وی  افزود: البته این برای بازیکنان راحت نیست. در آلمان هم وقتی بازیکنی به تیم‌هایی مثل بایرن مونیخ و دورتموند می‌آیند فضا و همه چیز برایش جدید است.ما بازیکنانی داشته‌ایم که دیر به جمع ما اضافه شدند مانند گرو و نویمایر. این بازیکنان باید بدانند با چه سبکی می‌خواهیم بازی کنیم.

* امیدوارم 11 نفر بهترین عملکرد را داشته باشند

شفر در ادامه نشست خبری گفت: الحاجی گرو در بازی قبلی مصدوم بود ولی حالا برگشته و می‌تواند فردا بازی کند. من امروز باید 11 نفربرای بازی فردا انتخاب کنم. امیدوارم این 11 نفر بهترین عملکرد را داشته باشند و بتوانند برای تیم تاکتیک‌های مدنظرمان را در زمین پیاده کنند.

* امروز مشخص می‌شود باقری بازی می کند یا نه 

سرمربی تیم فوتبال استقلال  در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا ممکن است فرشید باقری که به خاطر درگذشت پدرش عزادار بود و یک هفته در تمرینات حضور نداشت در بازی فردا بازی کند یا خیر، گفت: باقری روی گذشته در تمرین حضور داشت و با او در مورد مسائل مختلف صحبت کردیم و به او گفتم تمامی بازیکنان و کادر فنی در این شرایط در کنار او هستند. ما امروز دوباره باقری را امتحان می‌کنیم و او باید خودش به ما پیغام بدهد. الان نمی‌توانم بگویم باقری فردا بازی می‌کند یانه و بعد از تمرین امروز این موضوع مشخص می‌شود. او مقابل تراکتورسازی یکی از بهترین بازیکنان تیم ما بود.

* در بازی با پارس جنوبی در 20 دقیقه اول محکم بازی نکردیم

شفر در  خصوص شناختش از فولاد خوزستان گفت:‌حریف فردای ما تیم بسیار خوبی است که در ضد حملات خطرناک کار می‌کند. ما باید به شرایط قبل‌مان برگردیم. در بازی مقابل پارس جنوبی در 20 دقیقه اول خیلی محکم بازی نکردیم. معتقدم فوتبال ما در آن 20 دقیقه به شکلی بود که از عقب خوب کار نکردیم. وقتی قرار باشد از دروازه‌بان به دفاع، از دفاع به هافبک‌ها و سپس به حمله توپ برسانیم نیاز به بازیکنان میانی با اعتماد به نفسی داریم که فکر می‌کنم در بازی قبل این اتفاق رخ نداد. ما باید بیش از صددرصد توان‌مان را به کار ببریم چون تیم‌هایی که مقابل ما بازی می‌کنند با انگیزه زیادی به مصاف ما می‌آیند در حالی که مقابل تیم‌های دیگر یک بازی معمولی انجام می‌دهند.ما در نیمه دوم در بازی گذشته خوب کار کردیم ولی گل نزدیم. در بازی با تراکتورسازی هم گل اولی که ما زدیم روی اشتباه مدافع حریف به ثمر رسید و در بازی قبل آرمین سهرابیان به اشتباه این کار را کرد. این مسائل در طول بازی‌ها اتفاق می‌افتد ولی مهم آخر فصل است. ما بازی قبل را باختیم اما مهم این است که روی پای خودمان بایستیم و با کار تیمی و تمرین زیاد موفق شویم.

* بازی با السد هفته آینده است و بازی با فولاد برای ما مهم است

وی در مورد اینکه ممکن است به برخی از بازیکنان اصلی خود مقابل فولاد استراحت بدهد زیرا هفته بعد با السد قطر بازی دارند، گفت: نه بازی فردا برای ما مهم است. بازی السد هفته آینده برگزار می‌شود السد یک باخت یک بر صفر داشته اما من امیدوارم در همه بازی‌هایش 6 گل بزند.برای ما بازی با فولاد مهم است. در بازی قبل هم بین دو نیمه دو بازیکن را تعویض کردم و در نیمه دوم بهتر بازی کردیم. بازیکنانی هم که تعویض شدند برای ما بسیار مهم بودند و اینگونه نیست که آنها خارج از ترکیب باشند. این یک تغییر تاکتیکی بود.

* تیموری هنوز آماده نیست

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد وضعیت میثم تیموری گفت: او هنوز آماده نیست. دکتر تیم باید دقیقا به ما بگوید چه زمانی می‌توانیم از آن استفاه کنیم. ما مهرشاد رهبر را به عنوان فیزیوتراپ داریم. یک کادر پزشکی هم داریم. ضمن اینکه فیلیپ مربی بدنساز هم حضور دارد. نه فقط برای بازیکنان اصلی بلکه برای بازیکنانی که مصدوم می‌شوند و می‌خواهند به تیم اصلی برگردند مانند همین گرو که کادر پزشکی هفته قبل به ما گفت که بهتر است او بازی نکند زیرا ممکن است مصدومیتش بدتر شود. هر بازیکنی به خاطر وضعیت جسمانی و مصدومیت بیرون از ترکیب باشد کادر پزشکی و فیلیپ با آنها کار می‌کنند. هفته آینده هم محسن کریمی به جمع ما اضافه خواهد شد که کادر پزشکی و فیلیپ به او کمک می‌کنند تا به تمرینات اصلی بازگردد.

* برانکو دوست نزدیک من نیست اما به او احترام می‌گذارم

شفر در مورد بازیکن عراقی به نام صفاهادی گفت: من در این مورد صحبت نمی‌کنم زیرا اینها گمانه‌زنی است. شفر در مورد اینکه برانکو هفته گذشته گفت استقلال تیم سوم خوبی است‌ (مترجم شفر ابتدا این سؤال را ترجمه نکرد و گفت فقط در مورد بازی سؤال بپرسید که با اصرار خبرنگار این سؤال برای شفر ترجمه شد) و گفت: متوجه نمی‌شوم منظورتان چیست. برانکو دوست قدیمی و نزدیک من نیست اما او را می‌شناسم با او رفاقت دارم.به ایشان احترام می‌گذارم، او صحبتی در مورد 6 ماه پیش کرده است. ما مشکلی با هم نداریم و امیدوارم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا الدحیل قطر را شکست دهد و ما هم السد قطر را ببریم تا در این فصل 4 بار با هم بازی کنیم. می‌دانم هواداران زیادی به ورزشگاه می‌آیند اما در پایان تمام این صحبت‌ها فوتبال ایران است. اگر استقلال و پرسپولیس حریفان آسیایی خود را ببرند برای فوتبال ایران خیلی خوب است.

* به شما خبرنگاران بلیت می‌دهم تا لیگ بلژیک را ببینید

سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه نشست خبری تاکید کرد: کسی نمی‌تواند بگوید فوتبال ایران بد است. من به شما خبرنگاران ایرانی بلیت می‌دهم که بروید بازی لیگ بلژیک را ببینید. شما خبرنگاران ایرانی هستید که باید به حرف‌های من اطمینان داشته باشید. وقتی پرسپولیس می‌برد من خیلی خوشحال می‌شوم و این برای شما رسانه‌ها هم خوب است. اگر دو تیمی ایرانی در فینال لیگ قهرمانان حضور داشته باشند برای فوتبال ایران خوب است و مطمئن باشید برانکو هم چنین نظری دارد.

* برانکو در پرسپولیس کارش را خوب انجام داده است

شفرتاکید کرد: بعد از قهرمانی در جام حذفی ما و پرسپولیسی‌ها در جشنی مشترک حضور داشتیم و دیگر همه می‌دانند استقلال و پرسپولیس دو باشگاه بزرگ ایران هستند و باعث خوشحالی است که در هر دو تیم بازیکنان جوانی مثل صیادمنش، آذری، و آقایی حضور داشته باشند. مهم این است که برانکو ایوانکووویچ کارش را در پرسپولیس خوب انجام داده است.

* هر بازیکنی نمی‌تواند در استقلال کار کند می‌تواند برود

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه شما در برنامه ورزش و مردم اعلام کردید که مهدی رحمتی گلر اول تیم‌تان است و در ادامه حسین حسینی ناراحتی‌هایی به خاطر از دست دادن پیراهن تیم ملی داشت و شما چطور می‌خواهید این موضوع را مدیریت کنید که استقلال دچار چالش نشود، گفت:‌در ابتدا بگویم در مورد شایعه که پیرامون سفر حسینی به شیراز مطرح شده از من سؤال نکنید چون موضوع اصلا درست نیست و من نباید به شایعات جواب بدهم. همکاران شما به من گفته‌اند چرا فصل پیش یکی از تیم‌های خوب ایران بودید. من هم جواب دادم به خاطر کار تیمی و تلاش. ما یک خانواده هستیم و استقلال اسم بسیار بزرگی دارد که من هم به عنوان پدر این خانواده باید همه اعضای خانواده‌ام را به یک چشم ببینم. هر بازیکنی یا عضو کادر فنی بخواهد برای استقلال کار نکند و برای خودش کار کند، می‌تواند پیش من بیاید و موضوع را به من بگوید و من هم به او بگویم می‌توانی بروی. البته باید یک میلیون دلار بدهد.

*ما  یک خانواده هستیم و باید همه را به یک چشم ببینم

شفر تاکید کرد: تیم ما در مقابل الریان قطر که بازی سختی بود ما از  سیدحسین حسینی استفاده کردیم. برای بازی بعد که با الهلال بازی داشتیم چون در خط دفاع چند نفر مشکلاتی داشتند نیاز داشتیم یک گلر باتجربه در زمین باشد. حسینی یکی از بهترین دروازه‌بانان ایران و جوان است اما ما در آن بازی صحبت کردیم که نیاز به گل باتجربه داریم که با  مدافعان‌مان صحبت کنیم. رحمتی در آن روزها هر روز برای پوزیشن خود تلاش کرد و جنگید. من آن زمان گفتم وقتی نباید گلر تیم را عوض کنم چرا این کار را بکنم و رحمتی در همان مسابقه همان کاری را که می‌خواستیم، انجام داد و ما بازی را یک بر صفر بردیم اما دوباره در بازی بعد رحمتی را عوض کردم و حسینی بازی کرد. می‌دانید چرا. چون العین بازیکنان سرعتی داشت و ما می‌خواستیم یک گلر جوان با واکنش‌های سریع آنها را خنثی کند. در حالی که رحمتی آمار بسیار خوبی در آسیا تا قبل از آن مسابقه پیدا کرده بود.اینجاست که می گویم ما یک خانواده هستیم و باید همه را به یک چشم ببینیم. من در باشگاهی کار می‌کنم که 30 میلیون هوادار دارد و از شهرهای دور با فاصله 7-8 ساعته به تهران می‌آیند. خوشحالم که در اینجا هستم و احساس مسئولیت می‌کنم.

* هر بازیکن یا کادر فنی بخواهد مشکل درست کند او را متوقف می‌کنم!

شفر تاکید کرد که خوشحالم که سال گذشته کارهای خوبی انجام دادیم ولی اگر در تیم ما بازیکن یا عضو کادر فنی بخواهد مشکل درست کند من آدم مهربانی هستم اما محکم او را متوقف می‌کنم. ما لباس آبی بر تن داریم و باید خوشحال باشیم این لباس را می‌پوشیم. در نشست‌های قبلی سه بار گفتم شاید کسی از پشت سر بخواهد برای ما مشکل درست کند ولی من 50 سال است در فوتبال هستم و از 18 سالگی کارم را شروع کردم و قبل از اینکه کسی بخواهد مشکلی درست کند من آن را می‌فهمم و حس می‌کنم. تاکید می‌کنم شاید یکی از اعضای کادر فنی یا بازیکنان از بودن در این جا خوشحال نیست ولی او می‌تواند یک میلیون دلار بدهد و برود. این موضوع فقط در باشگاه استقلال نیست و من در باشگاه‌های دیگر هم این موضوع را تجربه کردم. ا لان هم می‌گویم هر دو گلر استقلال کیفیت این را دارند که در اروپا بازی کنند.

* بازیکنی که پدرش در رسانه‌ها مصاحبه کند را هیچ کسی نمی‌خواهد

سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: زمانی که یک بازیکن را می‌پسندم در ابتدا با خبرنگاران شهر محل سکونت بازیکن تماس می‌گیرم و به او می‌گویم شخصیت بازیکن مدنظر ما چگونه است. مثلا شنیده‌ام که خبرنگار گفته هر روز در رسانه‌ها بازیکن مدنظر شما در مورد مربی یا باشگاهش صحبت می‌کند و آیا فکر می‌کنید در آن صورت من آن بازیکن را جذب می‌کنم. هیچ کسی بازیکنی که پدر یا مدیر برنامه‌اش به رسانه‌ها مطلب بدهد را نمی‌خواهد.اگر قرار باشد پدر بازیکن یا ایجنت او با رسانه‌ها مصاحبه کند و چیزهایی بگوید هیچ کسی او را نمی‌خواهد. من در دوره خودم در لمان یک دروازه‌بان داشتم که بسیار جوان بود و به او گفتم می‌توانی در آینده بهترین باشی. او در آینده این بازیکن کسی نبود جز اولیور کان که تبدیل شدبه بهترین گلر جهان و همینطور مهمت شول بازیکنی بود که این شرایط را داشت. استقلال تیمی بزرگ است و اگر بازیکنی بخواهد در آن بازی کند باید افتخار کند. این مسائل که گفتم فقط مربوط به یک بازیکن نیست و در مورد کل تیم صحبت می‌کنم. شما می‌توانید داخل یک برنامه نرم‌افزاری بروید و اسم رونالدو را در آن بزنید. علاوه بر قیمت و کیفیت فنی تمام کاراکتر و شخصیت اومشخص خواهد شد.

*شوخی جالب شفر با خبرنگاران

در اواخر نشست خبری یکی از خبرنگاران به شفر گفت: که ما منتظر دریافت بلیت لیگ بلژیک از طرف شما هستیم که وعده داده بودید که شفر با خنده گفت: من حتما این بلیت را به شما می‌دهم ولی به شرطی که شما با زبان فرانسوی یا آلمانی صحبت کنید.

*هر کسی گفت لیگ ایران خوب نیست شما آن را باور نکنید

وی بعد از گفتن این جمله به خبرنگاران گفت: ما در ایران هستیم و شما هم متعلق به این کشور. اگر کسی می‌گوید لیگ ایران خوب نیست شما آن را باور نکنید.روز گذشته در سوپر کاپ آلمان دورتموند به سختی حریفش را در دقایق پایانی مغلوب کرد و بلژیک هم دارای تیم‌های بسیار خوبی است اما اگر شما به تیم ملی این کشور نگاه کنید 20 بازیکنش در لیگ‌های دیگر بازی می‌کردند. همین شرایط را کرواسی هم داشت. چون بهترین بازیکنش در رئال مادرید بازی می‌کرد و بقیه آن در آلمان و ایتالیا. پس لیگ شما لیگ بسیار خوبی است که بیشترین بازیکنانش در تیم ملی حضور دارند. من از شما می‌خواهم این را بنویسید.

* واکنش شفر به کنایه به کی‌روش

بعد از گفتن این جمله توسط شفر خبرنگاری خطاب به سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: می‌دانیم لیگ خوبی داریم و این مسائلی که شما گفتید نوشته‌ایم و حتی می‌دانیم که این صحبت شما نوعی کنایه به کی‌روش است که سرمربی استقلال پاسخ داد نه. من دارم در مورد لیگ ایران صحبت می‌کنم و نه چیز دیگر.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس