شهیده مرجان نازقلیچی

در آیین رونمایی از مستند «رؤیای مرجان» و کتاب «کعبه بوی بهشت می‌دهد» که با موضوع زندگی شهیده فاجعه منا ساخته شده است، خانواده شهیده فاجعه منا از کم‌کاری دستگاه‌های اجرایی گلایه کرد.

به گزارش مشرق؛ آیین رونمایی از مستند «رؤیای مرجان» و کتاب «کعبه بوی بهشت می‌دهد» که به زندگی شهیده مرجان نازقلیچی فرماندار اسبق بندر ترکمن و از شهدای فاجعه منا می‌پردازد با حضور خانواده شهید، اعظم سادات حسینی نویسنده کتاب و محسن اسلام‌زاده سازنده مستند در مجتمع فرهنگی اسوه برگزار شد.

در ابتدای این برنامه مهینه نازقلیچی خواهر شهیده نازقلیچی با قرائت متنی در ارتباط با شهدای حادثه منا گفت: مشیت الهی بر این قرار گرفت که به دست ظالمان و منحرفان آل‌سعود، در منا و سرزمین ابراهیم (ع) و اسماعیل (ع) در کنار عده زیادی از مسلمانان، خواهر عزیز ما به شهادت برسد و تا همیشه تاریخ الگویی برای مسلمانان جهان و ایران و قوم ترکمن و شهادتش چراغ روشنی در مقابل دیدگاه همه مردم باشد.

وی در ادامه با اشاره به علاقه‌مندی ویژه این شهیده اهل تسنن به خاندان اهل بیت (ع) به ویژه حضرت زهرا (س) گفت: محبت این شهیده به خاندان اهل بیت (ع) به ویژه حضرت زهرا (س) به قدری خالصانه و ماندگار بود که در تشرف خود به حج عمره در سال ۹۲، حج خود را به نیابت از سیدی از سلاله رسول خدا (ص) یعنی رهبر انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای انجام داد. خواهر این شهید در ادامه از فعالیت‌های پرشمار ایشان در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی به ویژه در حوزه بانوان گفت و با گلایه از اینکه هنوز پیکر این شهید بزرگوار پیدا نشده است، اظهار کرد: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری برای تشکیل کمیته حقیقت‌یاب و پیگیری جدی از سوی دستگاه‌های مختلف برای ادای وظایف خود در ارتباط با حادثه عظیم منا، وضعیت این مسئله همچنان در هاله‌ای از ابهام است ولی ما همچنان خواهان پیگیری جدی این موضوع هستیم.

منبع: جوان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha