آیت الله نوری همدانی نمایه

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: دولت ما دولت اسلامی و علوی است و در دولت حق باید کسانی که مسئول‌اند زندگی خود را هم تراز زندگی فقرا قرار دهند تا محرومیت بر آن‌ها سنگینی نکند.

به گزارش مشرق، آیت‌الله نوری‌همدانی امروز در پنجمین همایش «نقش حوزه انقلابی در ماندگاری انقلاب اسلامی» که در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: احادیثی در رابطه با فتنه‌ها وجود دارد و بر ما لازم است به این آیات و روایات توجه کنیم.

وی افزود: این یک بحث قرآنی و روایی و حدیثی، تاریخی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است که باید توجه نماییم و راهی که در پیش داریم راه همواری نیست و فتنه‌هایی در این راه وجود دارد که باید نسبت به آن‌ها وظیفه خود را تشخیص بدهیم.


این مرجع تقلید گفت: این مسئله بسیار مهم است و گذشت زمان تأثیر فراوانی در ایجاد فتنه دارد و حضرت علی (ع) از این گذشت زمان که باعث ایجاد فتنه و مشکلاتی می‌شود شکایت و درد دل می‌کند.


استاد خارج فقه حوزه علمیه قم با بیان اینکه فتنه یعنی به وجود آمدن جریانی که حق و باطل را با هم درگیر می‌کند گفت: اسلام در این خصوص کادر سازی دارد و علما و مجاهدین را از گروه‌های تأثیر گذار در این موضوع می‌داند.

بیشتر بخوانید:

درخواست آیت الله نوری از قوه قضاییه

آیت‌الله نوری همدانی: با اخلالگران اقتصادی به عنوان خائن برخورد شود


آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه علماء باید در علم و فقاهت عمیق باشند و فتنه‌ها را بشناسند و مردم را به حکمت دعوت کنند، افزود: حکمت همان دلیل و برهان است و لذا ما طلبه‌ها باید دقیق باشیم و با استدلال، دلیل و برهان فتنه‌ها را بشناسیم و پاسخگو باشیم.


وی با بیان اینکه اسلام عالمی می‌خواهد که صد درصد در مواضع اسلام گام بردارد و دنیا گرایی کم تری داشته باشد ادامه داد: از ابتدا علما باید خود را با این ویژگی‌ها بسازند تا بتوانند مؤثر باشند.


در کادر سازی اسلامی در برابر فتنه‌ها ابتدا طلاب و روحانیون قرار دارند

این مرجع تقلید ابراز داشت: علما باید همان راهی که پیامبر (ص) رفته را بروند تا بتوانند فتنه‌ها را بشناسند و با آن مقابله کنند، لذا در کادر سازی اسلامی در برابر فتنه‌ها اول طلبه‌ها و علما قرار دارند.

معظم له با بیان اینکه در دنیا روز به روز این فتنه‌ها افزایش می‌یابد مطرح کرد: شناخت این فتنه‌ها و پاسخ گویی آن‌ها کار مهمی است که وظیفه آن بر دوش روحانیت است.


آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه وظیفه مجاهدین نیز در این کادرسازی بسیار مهم است گفت: علمای بزرگ و مدیران در حوزه برای ساختن این افراد تلاش می‌کنند، همانطور که فرماندهان نظامی برای تربیت سربازان تلاش می‌کنند.


وی با اشاره به سردمداران گمراه افزود: علمای بزرگ ما در برابر این سردمداران هیچ گاه ساکت نبودند و همیشه در کنار مردم گام برداشته اند.


این مرجع تقلید با بیان اینکه مجاهدین نیز باید ابتدا به جهاد اکبر بپردازند و خود را بسازند و تقویت نمایند گفت: ابتدا ساختن خود افراد مهم است و ما در انقلاب باید به گونه‌ای گام برداریم که مردم همان روش انبیا را در روش ما ببینند.


وی با بیان اینکه حوزه‌ها باید سعی کنند، طلابی پروش دهند که از نظر فقه و فقاهت عمیق باشند ادامه داد: چرا باید به گونه‌ای باشد که علمایی که سال‌ها قبل از دنیا رفتند دیگر جایگزینی ندارند و چرا در تهران با آن جمعیت، هیچ مجتهد شاخصی دیگر وجود ندارد.


آیت الله نوری همدانی گفت: در نظر امام راحل مردم بسیارمهم بود و لذا باید قدر مردم را دانست و به آن‌ها خدمت کرد؛ امروز همین مردم در مضیقه معیشت اند و باید در کنار آن‌ها باشیم.
 

مسئولین باید زندگی خود را همتراز زندگی مردم و مستضعفین قرار دهند


طبق گزارش حوزه وی افزود: دولت ما دولت اسلامی و علوی است و در دولت حق باید کسانی که مسئول اند زندگی خود را هم تراز زندگی فقرا قرار دهند تا محرومیت بر آن‌ها سنگینی نکند.


این مرجع تقلید توضیح داد: امام راحل و مقام معظم رهبری انقلاب را مقدمه ظهور امام عصر (عج) می‌دانند و لذا فتنه‌های بسیاری در این انقلاب ایجاد می‌شود که باید با آن‌ها مقابله کرد.


معظم له با بیان اینک حوزه‌ها باید انقلابی باشند گفت: شاخص‌های انقلاب باید گفته شود و مدیران حوزه‌ها نیز به این مسئله توجه داشته باشند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 8
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
    5 0
    موافقم اما شدنی نیست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس