پلیس اندونزی

سازمان عفو بین‌الملل پلیس اندونزی را به کشتن ده‌ها مجرم خرده‌پا پیش از شروع بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و در روند آماده شدن برای میزبانی این مسابقات متهم کرده است.

به گزارش مشرق، سازمان عفو بین‌الملل مدعی شده که در فاصله ماه‌های ژانویه تا اوت سال جاری میلادی ۳۱ مجرم خرده پا در شهرهای میزبان بازی‌های آسیایی به دست پلیس اندونزی کشته شده‌اند.

همچنین در این گزارش آمده است: پلیس اندونزی در این بازه زمانی در سراسر این کشور دستکم ۷۷ نفر از مجرمان خرده پا را از پا در آورده که نسبت به سال ۲۰۱۷، افزایش ۶۴ درصدی داشته است.

سازمان عفو بین‌الملل این اقدام پلیس اندونزی را غیر ضروری و افراطی خوانده است. مقامات اندونزیایی در ماه‌های منتهی به شروع بازی‌های آسیایی متعهد شده بودند که امنیت را برای همه و در تمامی شهرهای میزبان این بازی‌ها برقرار کنند. هر چند طبق اعلام سازمان عفو بین‌الملل پلیس اندونزی به تیراندازی و کشتن مجرمانی اقدام کرده که مجازات آنان مرگ نبوده است.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، گفته شده بسیاری از این مجرمان از افرادی بودند که به اسلحه و تجهیزات تیز و برنده مجهز بوده و سوار بر موتورسیکلت اقدام به سرقت می‌کردند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس