کد خبر 884724
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵
جان برنان مدیر سایق سیا

رئیس پیشین سازمان سیا در دوران اوباما می‌گوید که اقدامات اخیر ترامپ نشان می‌دهد که وی برای حفاظت از خود و نزدیکانش دچار ناامیدی شده است.

به گزارش مشرق، رئیس پیشین سازمان سیا که شب گذشته دسترسی‌اش به اطلاعات طبقه‌بندی‌شده آمریکا از سوی ترامپ سلب شد، در یادداشتی در نشریه نیویورک تایمز به این اقدام رئیس جمهوری آمریکا واکنش سختی نشان داد.

جان برنان، رئیس پیشین سازمان سیا در دوران ریاست جمهوری اوباما در یادداشت خود آورد: «آقای ترامپ آشکارا برای حفاظت از خود و آن‌هایی که به او نزدیک هستند ناامیدتر شده است، که نشان دهنده چرایی تصمیم سیاسی‌اش برای لغو گواهی عدم سوءپیشینه امنیتی من [دسترسی من به اسناد طبقه‌بندی‌شده] و تلاش او برای ترساندن و به سکوت واداشتن ‌دیگرانی است که ممکن است جرأت به چالش کشیدن وی را داشته باشند.»

رئیس پیشین سازمان سیا، می‌گوید که «ادعای ترامپ مبنی بر اینکه هیچ تبانی وجود ندارد، بی‌معنی است.»

ترامپ شب گذشته با انتشار بیانیه‌ای از تصمیم خود برای سلب «گواهی عدم سوءپیشینه امنیتی»‌ جان برنان که به معنای لغو دسترسی‌اش به اسناد طبقه‌بندی‌شده است خبر داد. اقدامی که تاکنون سابقه نداشته است و به مثابه ضربه‌ای محکم به یکی از منتقدان اصلی ترامپ بوده است.

ترامپ در بیانیه خود آورده بود: «دروغ‌گویی آقای برنان و کردار اخیر وی که مشخصه آن اظهارات دیوانه‌وار است، تماما با دسترسی به اطلاعات محرمانه کشور ناسازگار است.»

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha