دادستان کل کشور

منتظری گفت: ۶ وزیر از من خواستند تا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها جلسه بگذاریم، ولی من نرفتم و قبول نکردم زیرا شریک در جرم خواهم شد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در سومین همایش مقابله با جرایم مالی در فضای مجازی گفت: برخورد با همه آسیب‌ها در جامعه تنها بر عهده قوه قضاییه نیست زیرا دو قوه دیگر و هدایتگران افکار جامعه هم مسئولند.  

وی افزود: امروز استفاده از فضای مجازی و بهره گیری از این فناوری نوین در سراسر دنیا یکی از مسایل بسیار مهم است و لازم است خود را بروزرسانی کنیم و از متخصصان امر استفاده کنیم. ما مقداری در این زمینه عقب هستیم. آقای فیروزآبادی می دانند فضای مجازی چقدر مورد اهتمام مقام معظم رهبری است.

بیشتر بخوانید:

هشدار دادستان کل نسبت به نفوذی‌ها

دادستان کل کشور ادامه داد: مرکز ملی فضای مجازی به وجود آمد و تلاش های زیادی می شود اما آیا ما از این ابزار مهم آنگونه که باید و شاید برای مدیریت فضای مجازی استفاده کردیم؟ به نظرم کوتاهی کردیم. 

وی ادامه داد: می دانم فیروزآبادی تلاش زیادی می کند ولی بخش اندکی از کار دست ایشان است. آنجا که باید اراده قوی برای ساماندهی فضای مجازی باشد، نیست.

دادستان کل کشور با بیان اینکه تلگرام و اینستاگرام بلاهای زیادی برای مردم داشتند، گفت: ما یک کشور عقب افتاده ناتوان نیستیم و این ملت رشید است و در دنیا از لحاظ سطح معلومات حرف اول را می زند. جوانانی که می توانند کشور را نجات دهند و مدیرانی که عزمشان می تواند کارساز باشد ولی آنگونه که باید جزم ندارند.

منتظری افزود: وقتی بعضی از این شبکه ها را در کارگروه مصادیق مجرمانه می‌بندیم و فیلتر می‌کنیم می‌بینیم بعضی از آقایان صدایشان بلند می‌شود و ۶ وزیر به من نامه می نویسند و می خواهند که جلسه بگذاریم تا رفع فیلتر کنیم که من نرفتم زیرا می بینم در اینجا شریک در جرم خواهم شد.

منتظری افزود: از مردم می خواهم تحقق شبکه های مجازی داخلی را مطالبه عمومی کنند زیرا ما ابزار لازم را داریم ، درست است که یک عده ای مخالفند.  

وی ادامه داد: اکثریت این ملت به پای نظام جمهوری اسلامی ایستادند و عزیزان خودشان را در راه تحکیم دین از دست داده اند و یکی از نشانه های آن این است که مردم با همه فشارهای اقتصادی تحمل می کنند و ایستادند و دشمن چقدر تلاش کرد که عده ای را به خیابان ها بکشاند و از مجموع هشتاد میلیون نفر، جمعیتی که به ندای دشمن پاسخ دادند، به پنج هزار نفر  هم نرسید.

وی اضافه کرد: من به عنوان مدعی العموم مطالبه می کنم و ما ذره ای اعتقاد نداریم که شبکه ها را ببندیم و از وکیل و نماینده حرفهای بی ربط نزنند و شعار ندهند. ما فقط مطالبه گر این هستیم که فضای مجازی از آلودگی ها نجات یابد و این اتوبان را باید از فساد و عناصر مفسد پاکسازی کرد و این فضای مجازی که به اتوبان باز تعبیر شده است نباید بی کنترل باشد و اگر این کار منطقی انجام نشود به همه عرصه های زندگی لطمه وارد می شود.

منتظری افزود: از این فضای مجازی خیلی می شود استفاده خوب کرد ولی باید ساماندهی شود.

دادستان کل کشور  با برشمردن جرایم مالی گفت: یکی از جرایم مالی رباخواری است و هیچ بلایی بدتر از رباخواری در جامعه نیست و آنقدر بد و خطرناک است که خدا از این آسیب و بلا به عنوان جنگ با خدا در قران نام برده است. قماربازی نوع دوم از جرایم مالی است.

وی با بیان اینکه نباید اجازه بدهیم که فضای مجازی تبدیل به قمارخانه شود، گفت: کلاهبرداری هایی که در فضای مجازی صورت می گیرد ببینید چقدر زیاد است. مردم برای رفتن به کربلا پول به سایت می ریزند ولی متاسفانه بعد کلاهبرداری می شود. سرقت  یکی دیگر از جرایمی است که از طریق رایانه انجام می شود. گلدکوئست هم یکی دیگر از جرایم است که مسئول آن فتا و بانک مرکزی و ... است که هم افزایی کنند تا بتوانند انشاالله بر این آسیب ها فایق آیند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 10
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
  5 0
  موافقم
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
  4 0
  می دانم فیروزآبادی تلاش زیادی می کند ولی بخش اندکی از کار دست ایشان است. آنجا که باید اراده قوی برای ساماندهی فضای مجازی باشد، نیست.
 • IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
  5 1
  اکثریت این ملت به پای نظام جمهوری اسلامی ایستادند و عزیزان خودشان را در راه تحکیم دین از دست داده اند
 • IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
  2 0
  پس چرا پیشگیری نمی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
  3 0
  اراده قوی و منفصل میخواهد و نیروی کمکی کاربلد و محکم و سفارش ناپذیری ممتد .. .. هست اینها آیا؟
 • DE ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
  4 1
  ۶ وزیر از من خواستند تا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها جلسه بگذاریم، ولی من نرفتم....آخه اون شش وزیر خودشون و برو بچ از پروپاگاندای همین سایت ها زنده اند .فیلتر ریزش رای دارد و با کاسبی سیاسی جور در نمی آید.
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
  0 0
  کارهایی اسیب زا مانند رفع فیلتر با جدید پیگیری می شود و هر انچه منافع مردم باشد کسی انرا دنبال نمی کند. نماد معاملاتی بانک پاسارگاد از دو سال گذشته بسته است و دارایی سهامداران جز بلوکه است 54 هزار سهامدار نگون بخت! و کسی انرا پیگیری نمی کند!!!
 • محمد IR ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
  3 1
  از کجا معلوم که گناه حرف شما نباشه که ایجاد محدودیت را برای خود ثواب میدانید؟؟
  • IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
   3 3
   ثواب در خانه ای که شراب وجود دارد، معنا ندارد، اگر مسلمان تشریف دارید از مرجع تقلیدتان سوال نمایید
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
  3 1
  شما رو به خون شهدا قسم حق مردم مظلوم رو بگیرید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس