کد خبر 883342
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
سردار فرحی

رئیس قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح از ارائه امریه سربازی به بیش از 150 مجموعه دولتی خبر داد.

به گزارش مشرق، سردار مهدی فرحی رئیس قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح در نشست خبری صبح امروز با موضوع ارائه تسهیلات سربازی به افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان گفت:‌بحث سربازی امروز ویژگی خاصی دارد و به عنوان یک ثروت عظیم ملی مطرح می‌شود چراکه روزانه بیش از 1200 ورودی و خروجی سرباز داریم که از تحصیلات دانشگاهی برخوردار هستند.

سردار فرحی گفت: این افراد در سنین جوانی قرار دارند ومی‌توانند فرصت عظیمی برای کشور باشند، در عین حال برخی از اینها نخبه هستند و در شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند. به طوری که باتوسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در حال حاضر بیش از 3 هزار شرکت به عنوان دانش‌بنیان معرفی شده‌اند.

وی عنوان کرد: تاکنون به بیش از 150 مجموعه دولتی تحت عنوان امریه، سرباز تخصیص دادیم که بنا به دستور فرمانده معظم کل قوا بتوانیم از نیروهای نخبه استفاده کنیم.

رئیس قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: بحث اشتغال هم مهم است که به این منظور قرارگاه مهارت‌آموزی را تشکیل دادیم تا فرصتی فراهم شود تا سربازان در دو سال خدمت سربازی مهارت‌هایی را کسب کنند تا پس از خدمت بتوانند در بحث اشتغال گام‌هایی بردارند.

سردار فرحی با اشاره به ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به بحث ارائه تسهیلات سربازی گفت: در این زمینه با وزارتخانه‌های مختلف صحبت کردیم تا نیروهای نخبه در این وزارتخانه‌ها پروژه تحقیقاتی ارائه دهند و در طرح جدید نیز افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند در شرکت خودشان خدمت سربازی را بگذرانند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس