محسنی بندپی

نماینده مجلس شورای اسلامی در جلسه استیضاح علی ربیعی وزیر برکنارشده تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره برخی تخلفات رئیس سازمان بهزیستی اظهاراتی را بیان کردند که حالا نیازمند پیگیری مراجع ذی صلاح است.

سرویس سیاست مشرق - «علی رستمیان» عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در نشست علنی روز چهارشنبه ۱۷ مرداد مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در موافقت با این استیضاح پشت تریبون رفت و از تخلفاتی در زیرمجموعه این وزارتخانه و نهاد تحت مدیریت آقای «انوشیروان محسنی بندپی» رئیس سازمان بهزیستی و سرپرست فعلی وزارتخانه پرده برداشت که برای روشن شدن افکار عمومی، پیگیری و به نتیجه رسیدن این پرونده، ضروری به نظر می‌رسد.

رستمیان نماینده مردم سلسله و دلفان در نطق خود روایتی از تخلفات سازمان بهزیستی و شخص محسنی بندپی را اینگونه روایت می‌کند:

اینجانب از طرف کمیسیون اجتماعی مجلس و با حکم آقای عزیزی رئیس وقت کمیسیون در سال گذشته مامور رسیدگی به برخی از مشکلات و مسائل در سازمان بهزیستی در برخی استان های کشور شدم. استان هایی که به عنوان پایلوت برای این مسئله انتخاب شد، لرستان بود که متاسفانه برای سرکشی به این استان ها و بررسی مسائل مربوط به سازمان بهزیستی با مشکلاتی روبرو شدم. به عنوان مثال رئیس سازمان بهزیستی اجازه بررسی این مسائل را به بنده ندادند.

وی تاکید کرد: توسط یکی از فرستادگان جناب آقای بندپی به بنده گفته شد ۵۰۰ میلیون تومان به شما می دهیم به نام یک خیریه که هیچ حرفی درخصوص مشکلات بهزیستی مطرح نشود، یعنی ۲۰ میلیون تومان به آن خیریه داده شود و ۴۸۰ میلیون تومان را بنده برای توزیع بین فقرا و ایتام بردارم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: این مسئله را بنده به رئیس مجلس و معاون وزیر اطلاعات گزارش دادم، متاسفانه رئیس سازمان بهزیستی از ۵۰۰ میلیون تومان، ۲۰ میلیون آن را به خیریه پرداخت  کرده و ۴۸۰ میلیون آن را به خرید ماشین‌های شاسی بلند اختصاص دادند، یعنی پول خرید ویلچر برای معلولان را به مصارف دیگر اختصاص داده است، هر چند که وزیر مربوطه در پاسخ به این موارد تاکید کرد که چنین مسائلی در دوره قبل بهزیستی نیز دیده شده است.

رئیس سازمان بهزیستی به شهادت مجمع نمایندگان استان لرستان در دو نوبت مربوط به سفر کاری و بار دیگر شرکت در همایش مدیران کل بهزیستی در استان لرستان حضور پیدا می کند. رئیس سازمان بهزیستی دختران مظلوم بهزیستی را با لباس فاخر در یک سیاه چادر در یک منطقه خوش آب و هوا در نظر گرفته و از این افراد شاهانه پذیرایی می‌کند. این پول ها از کجا تامین می شود؟ 900 میلیون تومان صرف هزینه همایش و مهمانی شاهانه آقای بندپی شده است! آیا کارگری که بخاطر او اشک می ریزید و آیا معلولی که عصا و ویلچر ندارد، از این سفره شاهانه استفاده می کرد و شما نسبت به آن واکنش نشان دادید؟

آیا معلولین، کودکان بی سرپرست از چندین نوع غذایی که در مهمانی آقای بندپی توزیع شد، استفاده می کنند؟ شرم آورتر اینکه یک ماشین کامیون یخچال دار دارای لاشه های گوسفند به کوهدشت لرستان و درب منزل آقای بندپی برده و به معاونان ایشان تحویل می دهند. اشتغالی که برای معلولان بهزیستی باید پیگیری می کردید، ریاست سازمان بهزیستی اجازه بررسی این مسئله را در یک استان به بنده ندادند، اما در دو استان متاسفانه 80 درصد اعتبارات مربوط به این مسئله به موارد دیگر اختصاص یافته است.

جناب آقای وزیر؛ سفرهای اروپایی آقای بندپی را رصد کرده اید؟ بندپی در سفرهای خارجی با یک تیر دو نشان زده و در راستای انجام ماموریت ملکه های زرد طلایی زنبور عسل را برای درمان ملکه های مریض دلفان به کشور آوردند. در تحقیقات به عمل آمده درخصوص انواع هدیه بررسی کنید و در صورت عدم تایید بنده حاضرم به عنوان نشر اکاذیب محاکمه شوم.

این نماینده مجلس در پایان نطق خود نیز تاکید می‌کنید که حاضر در صورت خلاف بودن اظهاراتش، به جرم نشر اکاذیب محاکمه شود.

در همین حال، محسنی بندپی امروز با حکم حسن روحانی رئیس جمهور، به عنوان سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد. این سوالات و ابهامات در کارنامه محسنی بندپی همچنان بدون پاسخ و رسیدگی باقی ماند تا یک روز تاریک دیگر به تقویم روزهای سیاه و خاکستری مجلس و افشاگری‌های بی سرانجام نمایندگان و مقامات کشور علیه یکدیگر افزوده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 19
 • غیر قابل انتشار: 30
 • IR ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
  11 0
  به به هردم از این باغ بری می رسد
 • محمد باقر IR ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
  11 0
  بدا بحال مردم؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
 • سجادحسيني DE ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
  12 0
  اين مجلس هرچي سرش بياد حقشه از بس درمقابل دولت ذليلانه رفتاركردواين دهن كجي روحاني اخرينش نخواهدبود
 • IR ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  7 3
  آقای نماینده خیلی جوش می زنید فردا تمام این حرفها نقض خواهدشد
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  7 1
  مشكل همين جاست دقيقا...هنوز وضعيتش معلوم نيست مسوليت جديد بهش دادن
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  7 1
  فاتحه مملکت خیلی وقته خونده شده
 • IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  7 1
  خییییییییییییییییییییییییییییلییییییییی نامردین
 • نقی IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  8 1
  با سلام واقعا به رای که دادیم پشیمانم پشیمانم پشیمان
 • احمد IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  14 0
  به به، این مسئول پاکدست حالا وزیر هم شد- روحانی بدتر ازین نمیشد دهن کجی کنه!
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
  10 2
  بهزیستی مفسده هایش در همه استانها بیشمار است - بهزیستی را از وزارت کار جدا کنند بدهند به کمیته امداد حضرت امام خمینی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس