کد خبر 880772
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
ایگواین و بونوچی

لئوناردو بونوچی دوباره پیراهن یوونتوس را پوشید و گونسالو ایگواین و ماتیا کالدارا به جمع بازیکنان میلان پیوستند. تعویض ستاره‌ها در دنیای فوتبال پیش از این هم بارها رخ داده است.

به گزارش مشرق، لئوناردو بونوچی علاقه داشت پس از یک فصل دوری به یوونتوس برگردد و در سمت مقابل گونسالو ایگواین با حضور کریستیانو رونالدو جای خودش در ترکیب را در خطر می‌دید. از سویی میلانی‌ها هم جانشینی برای بونوچی می‌خواستند و درخواست کردند ماتیا کالدارا به سن‌سیرو بیاید. همه این اتفاق‌ها باعث شد باشگاه‌های یوونتوس و میلان بازیکن‌های خودشان را جابه‌جا کنند. لئوناردو بونوچی دوباره پیراهن یوونتوس را پوشید و گونسالو ایگواین و ماتیا کالدارا به جمع بازیکنان میلان پیوستند. تعویض ستاره‌ها در دنیای فوتبال پیش از این هم بارها رخ داده و مهم‌ترین آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

اندی کول برابر کیت گیلسپی به علاوه ۶ میلیون پوند (منچستریونایتد و نیوکاسل)
آن زمان سرالکس فرگوسن می‌خواست ثابت کند منچستری‌ها با اعتماد به او اشتباه نکرده‌اند. اولین قهرمانی‌ها در لیگ برتر را کسب کرده بود، اما می‌خواست پس از یک فصل ناکامی در قهرمانی تیمش را به مسیر قهرمانی برگرداند. یک ستاره برای نوک حمله می‌خواست و تصمیم گرفت اندی کول مهاجم گلزن نیوکاسل که فصل قبل آقای گل شده بود را بخرد. کول به اولدترافورد آمد و کیت گیلسپی که کمتر فرصت بازی در یونایتد پیدا می‌کرد به نیوکاسل رفت. علاوه بر این ۶ میلیون پوند هم منچستری‌ها به نیوکاسل دادند.

برنده این جابه‌جایی: منچستریونایتد

زلاتان ایبراهیموویچ برابر ساموئل اتوئو به علاوه ۳۵ میلیون پوند (بارسلونا و اینترمیلان)
پپ گواردیولا ممکن است یکی از برترین مربیان تاریخ فوتبال باشد، اما در مذاکره چندان تبحر ندارد. همه تعجب کردند وقتی متوجه شدند باشگاه بارسلونا می‌خواهد ساموئل اتوئو مهاجم ارزشمندش به علاوه ۳۵ میلیون پوند را بدهد تا زلاتان را از اینترمیلان به خدمت بگیرد. مورینیو سرمربی آن زمانِ اینتر از حضور اتوئو سود برد در حالی که اختلاف‌های گواردیولا و ایبراهیموویچ باعث شد مهاجم سوئدی بیش از یک فصل در نوکمپ نماند. در همین حال اینتری‌ها با اتوئو هم قهرمان سری A. شدند و هم لیگ قهرمانان را بردند.
برنده این جابه‌جایی: اینترمیلان

فابیو کاناوارو برابر فابین کارینی (اینترمیلان و یوونتوس)
سال ۲۰۰۴ اینترمیلان یکی از بهترین مدافعان وقت فوتبال ایتالیا را به یوونتوس فرستاد تا سنگربان اروگوئه‌ای فابین کارینی را برای نیمکت خودش به خدمت بگیرد! دفاع بی‌نظیر آن زمان یوونتوس را فابیو کاناوارو در کنار لیلیان تورام و جانلوکا زامبروتا شکل دادند و جان لوئیجی بوفون هم درون دروازه بانوی پیر بود. البته کاناوارو هم پس از رسوایی کالچوپولی بعد از ۲ سال یووه را ترک کرد تا به رئال‌مادرید بپیوندد. در سمت مقابل کارینی فقط در ۳ سال در ۴ بازی درون دروازه اینتر ایستاد.
برنده این جابه‌جایی: یوونتوس

روبرتو کارلوس برابر ایوان زامورانو به علاوه یک میلیون پوند (اینترمیلان و رئال‌مادرید)
ایوان زامورانو شیلیایی قطعاً یکی از مهاجمانی بود که سال ۱۹۹۵ در اروپا همه تیم‌های باشگاهی آرزو داشتند او را در اختیار داشته باشند. مهاجم گلزن رئال‌مادرید که با ۲۸ گل در ۳۸ بازی در ۲ فصل پیش از ترک رئال‌مادرید آقای گل لالیگا شده بود با ظهور رائول کم‌کم از ترکیب تیم دور شد و به ایتالیا رفت تا روبرتو کارلوس رئالی شود. روبرتو کارلوس خودش را در رئال‌مادرید به عنوان یکی از بهترین مدافعان چپ تاریخ فوتبال معرفی کرد و دیگر اثری از آن گلزن بزرگ شیلیایی در اینتر نبود. زامورانو را بیشتر با علامت به علاوه بین شماره‌های ۱ و ۸ در اینتر به یاد داریم.
برنده این جابه‌جایی: رئال‌مادرید

فرانچسکو کوکو برابر کلارنس سیدورف (میلان و اینتر)
در تاریخ باشگاه‌های اینترمیلان جابه‌جایی‌های عجیب و فاجعه باز هم بوده. در سال ۲۰۰۲ کلارنس سیدورف که با آژاکس و رئال‌مادرید قهرمان لیگ قهرمانان شده بود از اینتر به میلان رفت تا در باشگاه جدیدش هم قهرمانی لیگ قهرمانان را تجربه کند، آن هم نه یک مرتبه بلکه دو مرتبه. بدتر اینکه اینتر یکی از ستاره‌هایش را دو دستی تقدیم رقیب همشهری کرد و مدافع چپی جذب کرد که بعدها به کار مشاور املاک مشغول شد! فرانچسکو کوکو که سابقه بازی به صورت قرضی در بارسلونا را هم داشت به اینتر آمد و در مجموع ۲۶ مرتبه در لیگ برای این تیم در ۵ سال بازی کرد.
برنده این جابه‌جایی: میلان

اشلی کول برابر ویلیام گالاس به علاوه ۵ میلیون پوند (آرسنال و چلسی)
هیچ‌کدام از این ۲ بازیکن به طور دوستانه از باشگاه خودشان جدا نشدند. هر دو ستاره‌های آرسنال و چلسی بودند و هواداران انتظار نداشتند به راحتی تیم‌شان را ترک کنند، اما ویلیام گالاس مدافعی بود که با گل‌به‌خودی زدن معروف شد و اشلی کول آن زمان یکی از برترین مدافعان چپ فوتبال انگلیس به شمار می‌رفت. سال ۲۰۰۶ اشلی کول به استمفوردبریج رفت تا در قهرمانی لیگ، جام‌حذفی و لیگ قهرمانان به آبی‌های لندن کمک کند. او ۸ سال موفق در ترکیب چلسی داشت و سرانجام به رم و لس‌آنجلس گلکسی رفت.
برنده این جابه‌جایی: چلسی

جرمین دفو برابر بابی زامورا به علاوه ۷ میلیون پوند (تاتنهام و وستهم)
یک جابه‌جایی که به نظر می‌رسید به سود طرفین است، اما در نهایت فقط تاتنهام از آن نفع برد. زامورا که در تاتنهام موفق نبود و گل نمی‌زد به وستهم رفت پایش به گل باز شد، اما یک گلزن قهار برای چکش‌ها نبود، اما جرمین دفو یک مهاجم توانمند بود که گل‌های حساسی برای اسپر به ثمر رساند. همان فصل نخست برای تاتنهام ۲۲ گل زد و به بازیکن محبوب وایت‌هارت‌لین تبدیل شد. زامورا در تمام دوران حضورش در وستهم فقط یک فصل تعداد گل‌هایش دورقمی شد.
برنده این جابه‌جایی: تاتنهام

ریکاردو کوارشما به علاوه ۲/۱۳ میلیون پوند برابر دکو (بارسلونا و پورتو)
هافبک هنرمند بارسلونا هم حاصل یک معاوضه بازیکن بود. دکو تابستان ۲۰۰۴ در بهترین فرم خودش به سر می‌برد. با پورتو قهرمان لیگ قهرمانان شده بود و پس از آن همراه پرتغال به فینال یورو رسید. بارسلونا تصمیم گرفت ریکاردو کوارشما دیگر هافبک پرتغالی‌اش که فصل موفقی را در نوکمپ سپری نکرده بود به پورتو بفرستد تا دکو را به خدمت بگیرد. کوارشما با رایکارد مشکل داشت و در نهایت خیلی زود از جمع آبی‌واناری‌ها جدا شد. کوارشما هم در پورتو شرایط بهتری پیدا کرد، اما با توجه به اینکه دکو یکی از بهترین ستاره‌های بارسا شد این تیم یکی از بهترین انتقال‌های خودش را انجام داد. افتخارات دکو در بارسا بیشتر هم شد.
برنده این جابه‌جایی: بارسلونا

نمانیا ماتیچ به علاوه ۲۰ میلیون پوند برابر داوید لوئیز (بنفیکا و چلسی)
سیاست چلسی در قبال بازیکنان جوان باعث می‌شود تا جابه‌جایی‌های عجیبی در این باشگاه انجام شود، اما این جابه‌جایی متفاوت بود. داوید لوئیز سال ۲۰۱۱ مهره کلیدی بنفیکا محسوب می‌شد و چلسی او را می‌خواست. نمانیا ماتیچ به پرتغال رفت تا لوئیز به استمفوردبریج بیاید و دوران خوبی را سپری کند. البته ماتیچ هم شرایط خوبی در بنفیکا پیدا کرد و باعث شد باشگاه چلسی دوباره او را به خدمت بگیرد، اما داوید لوئیز نقش پررنگی در قهرمانی آبی‌های لندن در لیگ قهرمانان داشت. حالا ماتیچ در منچستریونایتد حضور دارد و لوئیز در دومین دوره حضورش در چلسی به سختی در ترکیب تیم قرار می‌گیرد.
برنده این جابه‌جایی: چلسی

ایان رایت برابر چند وزنه! (کریستال‌پالاس و گرینویچ بورو)
یکی از بهترین مهاجم‌های تاریخ فوتبال انگلیس برای حقوق ۳۰ پوند در هفته برای تیم گرینویچ بورو که تیم حرفه‌ای محسوب نمی‌شد بازی می‌کرد. کریستال‌پالاس این بازیکن بااستعداد را در سال ۱۹۸۵ کشف کرد و به جای پول نقد به باشگاه گرینویچ وزنه داد! البته در تاریخ فوتبال دیده شده بازیکن‌ها با لباس‌های ورزشی، سوسیس، نقاشی و اقلام عجیب دیگر تعویض شوند، اما این یکی برای یک فوتبالیستی که در آینده تبدیل به بازیکنی حرفه‌ای شد پیش نیامده بود. رایت در پالاس درخشید و بعد از آن به آرسنال پیوست تا با توپچی‌ها هم آقای گل لیگ شود و هم قهرمانی لیگ برتر را جشن بگیرد.
برنده این جابه‌جایی: کریستال‌پالاس

منبع: روزنامه خبر ورزشی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس