کد خبر 880074
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۱
تظاهرات هزاران یمنی در صعده

هزاران نفر از مردم یمن صبح امروز تظاهراتی را در شهر صعده تحت عنوان «آبرویمان را با خون خود حفظ می‌کنیم» برگزار و در آن تعرض به زنان یمنی را محکوم کردند.

به گزارش مشرق، مردم یمن صبح امروز چهارشنبه در شهر صعده واقع در شمال یمن تظاهرات برگزار و جنایت‌ها و تجازوات ائتلاف سعودی و شبه نظامیان وابسته به این ائتلاف علیه یمنی‌ها را محکوم کردند.

منابع خبری یمن می‌گویند که شرکت‌کنندگان در حین تظاهرات، دست نوشته‌ها، پلاکاردها و تصاویری را که گویای جنایات سعودی‌ها علیه ملت یمن است، با خود حمل می‌کردند.

به گزارش المسیره، در حین تظاهرات، بیانیه‌ای در محکومیت ربودن زنان یمنی قرائت و در آن اعلام شد که بی‌آبرو کردن یمنی‌ها، تنها طرح جناتیکاران و متجاوزان است.

ساکنان صعده در این بیانیه، سکوت سازمان ملل در برابر جنایت‌های ائتلاف سعودی وکشتار کودکان و زنان یمنی را محکوم و بر حفظ آبرو و کرامت و حمایت مردم یمن از سرزمینشان تاکید کردند.

در ادامه بیانیه تاکید شده است: جنایت‌های وحشیانه چهار ساله علیه ملت یمن و ربودن زنان یمنی استان الحدیده و تعرض به آنها تنها با موافقت دولت آمریکا صورت می‌گیرد.

اهالی صعده در ادامه بیانیه خود اعلام کردند که به ندای سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله و ایستادگی در کنار ساکنان تهامه در برابر متجاوزان لبیک می‌گویند.

نظامیان اماراتی روز یکشنبه گذشته با حمله به منازل مسکونی شهروندان یمنی، هشت زن را در شهرستان «التحیتا» استان الحدیده ربوده و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha