ترامپ نمایه

رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه از دادستان این کشور خواست تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا «همین حالا» متوقف شود.

به گزارش مشرق، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه از «جف سشنز»، رئیس دادگستری این کشور خواسته تحقیقات کیفری «رابرت مولر»، بازپرس پرونده تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا را متوقف کند. 

ترامپ بعد از حمله به «مولر» در چند پیام توئیتری نوشت: «وضعیت وحشتناکی است و جف سشنز باید این اتهام‌زنی جعلی را قبل از لکه‌دار شدن بیشتر دامن کشورمان متوقف کند. باب مولر، کاملاً ناسازگار است و ۱۷ "دموکراتِ عصبانی" او که دارند کار پلیدش را انجام می‌دهند، مایه شرم آمریکا هستند.» 

بیشتر بخوانید:

افزایش احتمال برکناری ترامپ در سایت‌های شرط‌بندی

نهادهای اطلاعاتی آمریکا دولت روسیه را به دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا به نفع «دونالد ترامپ» متهم می‌کنند. مسکو این اتهامات را رد و تأکید کرده است این کشور هرگز در مبارزات انتخاباتی کشورهای دیگر دخالت نمی‌کند.

دولت «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در واکنش به این اتهامات ۳۵ دیپلمات روسیه را از خاک این کشور اخراج و دسترسی به دو مجموعه متعلق به روسیه را هم منع کرده است. 

دولت‌های اوباما و ترامپ به همین بهانه چندین دور تحریم هم علیه روسیه و افراد نزدیک به مقام‌های این کشور وضع کرده‌اند.  

روز ۱۷ می ۲۰۱۷ (۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶) «راد روزنشتاین»، معاون دادستان کل آمریکا «رابرت مولر» را به عنوان بازرس ویژه تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا منصوب کرد. وی وظیفه هدایت تحقیقات اف‌بی‌آی و دادستان‌های وزارت دادگستری درباره این پرونده را به عهده دارد. 

انتصاب «مولر» به این سمت بعد از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ «جیمز کومی» مدیر اداره تحقیقات مرکزی آمریکا، «اف بی‌آی» را از سمت خود برکنار کرد. 

از آنجا که اخراج «کومی» درست در بحبوحه تحقیقات پلیس فدرال آمریکا پیرامون ارتباط ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه رخ داد، این موضوع سوالات زیادی را درباره انگیزه‌های ترامپ از این اخراج پیش کشید.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس