کد خبر 879907
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
قطعی برق

برنامه روزانه قطع برق تهران برای دهم مردادماه منتشر و محل قطعی‌های برق به‌ صورت جدول مشخص شده تا شهروندان تهرانی با سهولت بتوانند از قطعی یا عدم‌قطعی برق در محل زندگی خود مطلع شوند.

به گزارش مشرق ، برابر اعلام شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، مشترکان تهرانی با توجه به استمرار هوای گرم و افزایش بی‌سابقه مصرف انرژی برق و نیز محدودیت منابع تولید انرژی، صنعت برق ضمن عذرخواهی ناگزیر به پیش‌بینی اعمال محدودیت بار در شبکه‌های توزیع برق شهر تهران است.

بر همین اساس به اطلاع می‌رساند این شرکت به منظور سهولت دسترسی مشترکان به جدول زمان‌بندی محدودیت احتمالی بار تا پایان اجرای این طرح، نسبت به گروه‌بندی مناطق در پنج دسته بر اساس ساعت زمانی مشخص اقدام کرده است.

مشترکان می‌توانند با مراجعه به جدول و بر اساس منطقه برق و آدرس محل سکونت خود، گروه‌بندی خود را مشخص و از زمان‌بندی احتمالی اعمال محدودیت اطلاع حاصل کنند و لازم به ذکر است که گروه‌های اعلام شده تا اطلاع بعدی ثابت است.

برای مشاهده جدول قطعی برق استان تهران اینجا کلیک کنید

 مصرف برق کشور در مدار بالای ۵۶ هزار مگاوات

 بر اساس گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران، اوج مصرف برق در روز گذشته (سه شنبه نهم مردادماه)، به میزان ۵۶ هزار و ۲۸۳ مگاوات گزارش شد که در سال گذشته در همین زمان پیک مصرف ۵۴ هزار و ۵۹۹ مگاوات بود.

همچنین میزان مصرف برق صنایع در روز گذشته چهار هزار و ۶۳۰ مگاوات بوده که در مقایسه با روز دوشنبه که میزان آن چهار هزار و ۵۹۸ مگاوات ثبت شده، مصرف برق این بخش قدری افزایش داشته است.

با توجه به شدت هوای گرم در کشور و افزایش دما، صنعت برق ایران از مشترکین همچنان می خواهد که نسبت به صرفه‌جویی ۱۰ درصدی مصرف برق اهتمام ویژه داشته باشند و از به‌کارگیری وسایل و تجهیزات پرمصرف در ساعات پیک بار خودداری کنند تا خاموشی ها به صفر رسیده و شبکه برق‌رسانی در تمامی نقاط کشور پایدار باشد تا از این نعمت، همگان بهره لازم را ببرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس