کد خبر 879875
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
سیاه جامگان

در آستانه شروع لیگ ازادگان و آغاز لیگ برتر، وضعیت سیاه‌جامگان و پدیده از لحاظ مالی خوب نیست و این دو تیم در آستانه انحلال قرار دارند تا سرنوشتی مشابه پیام و ابومسلم داشته باشند.

به گزارش مشرق، قطار لیگ هجدهم در حالی وارد ایستگاه دوم خود می‌شود که پدیده حال و روز خوشی ندارد و هنوز نتوانسته مجوز ثبت قرارداد بازیکنان جدید خود را بگیرد. اوضاع مالی این تیم به قدری نابسامان است که به نظر می‌رسد شاگردان گل‌محمدی فصل سختی را پیش‌رو داشته باشند.

پس از پایان لیگ هفدهم و سقوط سیاه‌جامگان به لیگ آزادگان و تنها شدن پدیده‌ای‌ها در لیگ برتر، به نظر می‌رسید با آمدن یحیی اوضاع مالی این تیم بهتر خواهد شد اما بدشانسی و بی‌خیالی مسوولان مشهد از همین ابتدا گریبان پدیده را گرفت و اتفاقات عجیب و غریب هفدهمین دوره لیگ برتر دست از سر نماینده مشهد برنداشت. کسر ۶ امتیاز به دلیل طلب یک بازیکن صرب که هم‌اکنون در کشورش در یک کارواش مشغول کار است، پدیده را از مدعی کسب سهمیه آسیا به مدعی سقوط تبدیل کرد. کم شدن این ۶ امتیاز برای پدیده‌ای‌ها درس عبرت نشد و باز هم طلبکاران سراغ این تیم آمدند.

طلبکاران مشهدی‌ها دست بردار این تیم نیستند و در فصل جدید نیز دوباره سراغ تنها نماینده مشهد آمدند تا ضربه نهایی را وارد کنند و این تیم را ضربه فنی کنند. دیاراسوبا و ایگور پراهیچ دو بازیکن پیشین پدیده هستند که شکایت خود را به اطلاع  فیفا رسانده‌اند و مسوولان و مدیران مشهدی و مجموعه  پدیده به فکر این تیم نیستند و پدیده را به امان خدا رها کرده‌اند. رهایی که به نطر می‌رسد بزودی این تیم هم با حکم فیفا راهی لیگ آزادگان و سراشیبی سقوط در فوتبال ایران خواهد شد.

وضعیت دیگر تیم مشهدی هم چندان روبه‌راه نیست و سیاه‌جامگان که قرار بود یادآور ابومسلم برای مردم مشهد باشد، در آستانه نابودی است. پشیمانی خانواده عباسی از مدیریت این باشگاه، نشان داد خصوصی‌سازی وصله ناجور فوتبال ایران است که در آن اکثر باشگاه‌ها یا دولتی هستند و یا بودجه آن‌ها از منابع دولتی تامین می‌شود. مسوولان مجموعه پدیده، مدیران استان، شهرداری مشهد و خانواده عباسی گویا از فوتبال‌زده شدند و نمی‌خواهند تیم‌داری کنند  تا سرانجام پدیده و سیاه‌جامگان نیز به سرنوشت پیام و ابومسلم ختم شود و مشهد باز هم در سطوح اول فوتبال ایران تیمی نداشته باشند و مردم این شهر به جای تماشای بازی در استادیوم زیبای امام‌رضا، از خانه‌های‌شان بازی‌های سایر تیم‌ها را تماشا کنند.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس