کد خبر 879630
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
قوه قضائیه نمایه

دادستان پرند گفت: شخص اصلی پرونده اختلاس پرند دستگیرشده است، سرشاخه‌ها نیز شناسایی شدند و تعدادی دستگیرشده‌اند و شاید به تعداد بازداشت‌شدگان امروز اضافه شود.

به گزارش مشرق، سید مجتبی موسوی دادستان پرند استان تهران با اشاره به جزئیات پرونده فساد مالی شهرداری پرند که منجر به دستگیری افرادی دراین‌باره شده است، گفت: این پرونده ماه‌ها در دست بررسی بوده است و مختص این روزها نبوده است، پیش‌ازاین آقای نوروزی نماینده منطقه در مجلس از وجود چنین موضوعی در شهرداری پرند سخن بگویند، این پرونده با گزارش‌ها واصله‌ای که از مردم داشتیم از سه ماه گذشته در جریان است.

دادستان پرند گفت: دو نفر از اعضا شورای شهر پرند، و تعدادی از کارمند شهرداری در این رابطه دستگیرشده‌اند. تحقیقات در مورد پرونده به اتمام نرسیده است و ادامه دارد. پس از انجام تحقیقات جزئیات به‌طور کامل اعلام خواهد شد.

وی افزود: شخص اصلی پرونده اختلاس پرند دستگیرشده است، سرشاخه‌ها نیز شناسایی شدند و تعدادی دستگیرشده‌اند و شاید به تعداد بازداشت‌شدگان امروز اضافه شود. به نتیجه کلی رسیده شده و پرونده به‌زودی پایان می‌رسد.

موسوی ادامه داد: با پیگیری‌های جدی که نماینده این منطقه نسبت به موضوع داشتند موجب تسریع و قاطعیت درروند بررسی این پرونده شد.

دادستان پرند در پاسخ به این سؤال که فساد مالی این پرونده چه میزان است و آیا شهرداران و اعضای شورای شهر پرند در آن دخیل می‌باشند یا خیر، گفت: مبلغ فساد یا اختلاس مشخص نیست. ما عددی را اعلام نمی‌کنیم چراکه هنوز تحقیقات ما در حال تکمیل شدن است. کارشناسان دادگستری در حال تحقیق و تفحص در مورد مبلغ اختلاس هستند و ما مبلغ اعلامی دکتر نوروزی را فعلاً تأیید نمی‌کنیم.

وی با اشاره به روند بررسی پرونده کارمند بازداشت شده شهرداری پرند، عنوان کرد: این فرد در بازداشت موقت(سنگین‌ترین قرار بازداشتی) و در زندان انفرادی و ممنوع‌الملاقات به سر می‌برد. پس از انجام و تکمیل تحقیقات که توسط بازپرس رباط‌کریم و به‌صورت محرمانه انجام می‌گیرد جزئیات آن عنوان خواهد شد.

موسوی در پاسخ به چگونگی شکایت شهرداری پرند از برخی خبرنگاران منطقه در خصوص انعکاس اخبار این سازمان در عزل یا نصب شهردار جدید، گفت: ما از خبرنگاران در انعکاس رویدادهای منطقه حمایت و تقدیر می‌کنیم و انتظار ما این است که اخبار از مرجع مطلع صورت گیرد. اما برخی مواقع دیده می‌شود که برخی از این عزیزان با سوءنیت اقدام به انتشار اخبار می‌کنند. امیدوارم شاهد این‌گونه رفتارها نباشیم.

هفته گذشته حسن نوروزی نماینده رباط‌کریم، پرند و بهارستان در مجلس و سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی از اختلاس میلیاردی در شهرداری پرند خبر داد و عنوان کرد که یکی از کارمندان شهرداری پرند میزان 7 میلیارد تومان از منابع شهرداری را به‌حساب شخصی برخی از افراد (اعضای شورای شهر پرند) واریز کرده است.

هفته گذشته بود که حجت الاسلام و المسلمین حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی از اختلاس و فساد مالی در شهرداری پرند خبر داد و عنوان کرد که یکی از کارمندان شهرداری پرند میلیاردها تومان از منابع شهرداری را به‌حساب شخصی برخی از افراد واریز کرده است.

چند روز پس‌ازاین موضوع 5 تن که در ارتباط با این پرونده بودند دستگیر شدند. همچنین روز گذشته یک منبع آگاه از دستگیری دو عضو شورای اسلامی شهر پرند در ارتباط با این پرونده خبر داد و عنوان کرد که برای بررسی بیشتر این موضوع این دو عضو شورای شهر پرند به اوین منتقل شدند.

یک منبع آگاه دیروز دوشنبه 8 مردادماه و پس از رأی‌گیری و تعیین سرپرست شهرداری پرند دو عضو شورای اسلامی شهر پرند برای ادامه تحقیقات پرونده فساد مالی راهی بازداشت‌گاه شدند.

گفته می‌شود این دو عضو شورای شهر پرند امشب را در اوین سپری خواهند کرد. پیش‌ازاین هم 5 تن دیگر در ارتباط با این پرونده بازداشت شدند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس