صالح العاروری

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس خواستار آماده‌باش عمومی برای دفاع از مسجدالأقصی در برابر تجاوزات مکرر صهیونیست‌ها شد.

به گزارش مشرق به نقل از فلسطین الیوم، "صالح العاروری" نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس امروز یکشنبه خواستار آماده‌باش گسترده فلسطینیان در شهرهای کرانه باختری، سرزمین‌های اشغالی از سال ۱۹۴۸ تا مسجدالأقصی برای مقابله با شهرک‌نشینان صهیونیست و حماقت رژیم اشغالگر اسرائیل شد.

بیشتر بخوانید:

ورود غیرقانونی ۱۰۰۰ شهرک‌نشین به مسجدالاقصی

وی گفت: در سایه تشدید اقدمات رژیم صهیونیستی علیه مسجدالأقصی و قدس، نیازمند تلاش جدی برای تحقق وحدت ملی فلسطین، همکاری با حفظ روحیه شراکت ملی، و تقویت هرگونه تلاش برای مقابله با طرح‌های اشغالگران هستیم.

العاروری تاکید کرد که یورش گسترده شهرک‌نشینان به مسجدالأقصی که توسط رژیم صهیونیستی پشتیبانی می‌شود، اولین پیامد قانون دولت یهود و آغاز مرحله جدیدی از تجاوز به مقدسات و مردم ما در قدس اشغالی است.

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس ابراز اطمینان کرد که ملت فلسطین هرگز اجازه عملی شدن تلاش‌هایی که به دنبال ضربه به هویت اسلامی مسجدالأقصی است، نمی‌دهد.

وی از امت عربی و اسلامی خواست که برای دفاع از قبله اول مسلمانان و پشتیبانی از مقاومت فلسطینینان در قدس، موضعی جدی اتخاذ کنند.

امروز یکشنبه صدها شهرک نشین صهیونیست از سمت باب المغاربه به مسجدالاقصی یورش بردند و به برپایی آیین ادعایی خود پرداختند، آنها با هدف ایجاد رعب و وحشت در میان فلسطینی‌ها، در دسته‌های بزرگ و با عبور از بازارها و اماکن تاریخی قدس اشغالی به مسجدالاقصی رفتند. برخی منابع آمار متجاوزان را بیش از ۸۰۰ نفر اعلام کردند.

گروه‌های فلسطینی: راهپیمایی‌های بازگشت ادامه می‌یابد

کمیته پیگیری گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، مسجدالأقصی و نوار غزه هرگز از عزم ما نمی‌کاهد و ما به مقاومت خود در برابر اشغالگری، شهرک‌سازی و یهودی‌سازی ادامه خواهیم داد.

در این بیانیه آمده است: راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره به عنوان راهپیمایی‌های مردمی صلح‌آمیز با هدف مخالفت با اشغالگری و اصرار بر تحقق حقوق ملی ملت فلسطین و در رأس آن حق تعیین سرنوشت، تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس، و حق بازگشت برگزار می‌شود.

جهاد اسلامی: سیاست‌های لیبرمن علیه غزه شکست خورد

داوود شهاب رئیس دفتر اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که سیاست محاصره و تجاوزی که اویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه در پیش گرفت، در مقابل مقاومت فلسطینیان در غزه، شکست سختی خورد.

وی افزود: هدف از راهپیمایی‌های ملی بازگشت اوضاع به روال قبل نیست، این شیوه‌های فریبکارانه به گسترش بحران خواهد انجامید و همه دنیا باید این را بداند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس