محمدیان

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به بدعهدی آمریکا در برجام، گفت: قرار بود اگر آمریکا برجام را پاره کند دولت آن را آتش بزند، اما دوباره سراغ اروپا رفتند و به آنها التماس کردند.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام‌ محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در اردوی آموزشی تشکیلاتی «بانوی مومن انقلابی» که در هتل فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، افزود: از زمانی که تغییراتی در دانشگاه آزاد ایجاد شده، امید بازگشت به ریل اصلی دانشگاه در دل‌ها زنده شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های خوب فرهنگی و سیاسی در دانشگاه آزاد، ادامه داد: امیدواریم با حضور تاثیرگذار دانشجویان این دانشگاه در بعد فرهنگی، سیاسی، علمی و پژوهشی و همه حوزه‌ها جزو دانشگاه‌های برتر کشور و در تراز آنچه شایسته ملت است، قرار گیرد.

محمدیان در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: کسانی که حرکت در مسیر حق را قبول کردند نمی‌توانند زیر بار ظلم بروند، ما اگر می‌خواهیم در سطح زندگی تکراری و دایره‌ای باشیم تنها به غرائض خود توجه کنیم اما اگر دنبال خدا هستیم و می‌خواهیم با ایمان زندگی کنیم نباید در برابر ظلم و فساد سکوت نماییم.

وی ادامه داد: عده‌ای می‌گویند داعش سر مردم را می‌برد به ما چه ربطی دارد ما زندگی خود را داریم نماز می‌خوانیم روزه می‌گیریم و به کشورهای دیگر کاری نداریم سوال اینجاست اگر ما کاری نداشته باشیم آنها هم به ما کاری ندارند؟

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها گفت: برخی طوری حرف می‌زنند انگار ما چوب در لانه زنبور کرده‌ایم و جای متهم، شاکی، ظالم و مظلوم را عوض می‌کنند. مگر ما سراغ آمریکا و اسرائیل رفتیم؟ متاسفانه آنها توانسته‌اند بر اثر قدرت رسانه صحنه را عوض کنند.

وی ادامه داد: آمریکا و اسرائیل می‌گویند حق داریم از هزاران کیلومتر آن طرف‌تر در کنار مرزها و سواحل شما برای منافع ملی حضور داشته باشیم اما شما نمی‌توانید در کنار مرز خود از منافع ملی‌تان محافظت کنید!

وی افزود: آنها می‌گویند ما در کشور شما سفارت داشتیم و حق داریم بدانیم در کشور شما چه می‌گذرد خود را پلیس دنیا می‌دانند اگر دانشجویان ما بخشی از اسناد جاسوسی و ظلم آنها را به دست آوردند، ما ظالم هستیم؟

محمدیان اضافه کرد: امنیت، ارتش و همه چیز ما قبل از انقلاب در دست آمریکایی‌ها بود، امروز جایگاه را عوض کردند و هر کاری دلشان می‌خواهد انجام می‌دهند و عده‌ای هم می‌گویند قدرت دست آنهاست و ما باید سکوت کنیم و تسلیم شویم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اگر در برابر کشورهای سلطه‌گر تسلیم شویم چه اتفاقی می‌افتد؟ آنها که تسلیم شده‌اند چه به دست آوردند و آنها که ایستادگی کردند چه دستاوردی داشته‌اند؟

وی ادامه داد: زمانی که کشور ما سال‌ها دست آمریکایی‌ها بود چه دستاوردی داشت پیش از انقلاب اسلامی ایران در هیچ رتبه‌بندی علمی جایگاهی نداشت اما رتبه علمی امروز کشور را ببینید.

محمدیان ادامه داد: کدام تکنولوژی را آمریکایی‌ها به ما آموختند هر چه به دست آمده تلاش جوانان خودمان بوده است. این دستاوردها مگر آسان به دست آمده است؟ جوانان ما در سایه ایستادگی و استقلال تلاش کردند تا اینها را به دست آوردند، این دستاوردها با ایستادگی به دست آمده نه تسلیم شدن.

نماینده رهبری در دانشگاه‌ها اظهار داشت:‌ عده‌ای ما را از آمریکا می‌ترسانند. این ابر قدرت با تمام هم‌پیمانان اروپایی و کشورهای مرتجع منطقه دست به دست هم دادند تا کشور کوچکی مانند سوریه را ساقط کنند اما هفت سال نتوانستند و همه می‌دانند عدم پیروزی آنها به خاطر حضور مستشاری ایران در سوریه بوده است.

وی گفت:‌ آمریکایی‌ها ما را آزموده‌اند، ما هشت سال به تنهایی در برابر رژیمی که 38 کشور دنیا از آن حمایت می‌کردند، مقاومت کردیم. امروز صدام کجاست و جمهوری اسلامی کجا قرار دارد. این جمله بارها بر زبان سیاست‌مداران آمریکایی چرخیده است که عراق را در سینی طلایی تحویل ایران دادیم.

محمدیان گفت: اگر مقاومت کنیم قطعا پیروز می‌شویم، کاش آنها که علاقه‌مند به ارتباط با آمریکا هستند یک سوال را جواب بدهند تا کجا باید عقب برویم که آمریکایی‌ها راضی شوند؟

وی افزود: در مساله هسته‌ای عقب‌نشینی کردیم، گفتند موشک‌ها را تحویل دهید. بعد از آن گفتند در منطقه حضور نداشته باشید، فکر می‌کنیم اگر اینها را انجام دهیم و به خواسته‌هایشان عمل کنیم، آمریکا می‌گوید هر چه نفت دارید می‌خریم؟ هر چه پول بخواهید می‌دهیم؟

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: سازش هزینه بیشتری از ایستادگی دارد، ایستادگی هزینه دارد اما قطعا هزینه سازش بسیار بیشتر است.

وی گفت: اگر بخواهیم سازش کنیم باید غیرت‌مان را کنار بگذاریم نان، آب و برق مردم را گدایی کنیم، آنها که دل‌بسته سازش به آمریکا هستند بدانند اگر چند قدم هم عقب‌نشینی کنیم کدخدا در خزانه‌هایش را برای ما نمی‌گشاید.

محمدیان به بدعهدی آمریکا در برجام اشاره کرد و افزود: قرار بود اگر آمریکا برجام را پاره کند دولت ما آن را آتش بزند، اما متاسفانه دوباره سراغ اروپا رفتند و به آنها التماس کردند.

محمدیان در قسمت دیگری از سخنانش به عنوان نشست « بانوی مومن انقلابی» اشاره کرد و خطاب به دانشجویان حاضر در نشست، افزود: مومن متوقف نمی‌شود و گام‌های بلندی برمی دارد شما به عنوان بانوان مومن باید سرعت خود را در رسیدن به اهداف انقلابی و اسلامی بیشتر کنید. عمر می‌گذرد و فرصت دوباره‌ای به وجود نمی‌آید پس باید از این فرصت اندک استفاده کرد.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم انقلابی بودن را معنا کنیم باید به آیت‌الکرسی اشاره کنیم، در آیت‌الکرسی عبارتی است که می‌گوید قبل از ایمان به خدا یک شرط وجود دارد و آن یکفر بالطاغوت است. اگر تکیه‌گاه مطمئن می‌خواهید کفر به طاغوت و ایمان به خدا داشته باشید.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در قسمت دیگری از سخنانش با اشاره به پیروزی مردم عراق در برابر داعش، اظهار داشت: حشدالشعبی با راهنمایی جمهوری اسلامی ایران در عراق شکل گرفت و موجب نابودی داعش شد. این جمهوری اسلامی بود که به کمک جریان مردمی در عراق داعش را سرنگون کرد.

وی گفت: رئیس دفتر وزیر خارجه سابق آمریکا کالین پاول گفته است ما برنامه داشتیم به کمک داعش اول سوریه را ساقط کنیم بعد عراق و در نهایت ایران. این ابرقدرت تمام امکانات را در اختیار عربستان گذاشت تا کشور فقیری مثل یمن را ساقط کند، گفتند در عرض یک هفته یمن را می‌گیریم اما سه سال طول کشیده و نتوانستند هیچ موفقیتی در یمن به دست آورند.

نماینده رهبری در دانشگاه ها یادآور شد: به برکت مقاومت مردم عراق و حمایت جمهوری اسلامی چندین سال است حکومت عراق دست شیعیان و مردم این کشور افتاده است، دو انتخابات اخیر عراق و لبنان جریان مقاومت با فاصله بسیار زیاد پیروز شد، مجلس لبنان، حزب‌الله نسبت به دوره گذشته بیش از 40 کرسی به دست آورد.

وی در پایان گفت: وعده قطعی خدا این است که اگر بایستیم و مقاومت کنیم پیروزی قطعی از آن ما است 40 سال ایستاده‌ایم اگر باز هم بایستیم که قطعا ملت در حمایت از جمهوری اسلامی ایران مقاومت می‌کنند، آینده‌ای روشن در انتظار جوانان خواهد بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • DE ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
  9 0
  دولت از موضع آتش‌زدن برجام به سراغ التماس‌کردن اروپا رفت. گرگ زاده گرگ شود /گرچه با آدمی بزرگ شود پرتو نیکان نگیرد آنکه بنیادش بد است / تربیت نا اهل را چون گردکان بر گنبد است. زبان دیپلماسی را بلد نبودند و نیستند و6 سال فقط و توجیح و لاف گزاف ...فکرشان دلالیست بیشتر از دلالی شعورشان نمیرسد .فکر کردند با التماس و دستمال دست گرفتن و بتون ریزی و تسلیم شدن , امریکائی ها تحریمها را لق میکنند ....
 • IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
  16 0
  اگه میخواستیم این جوری به خفت بفتیم چرا انقلاب شد خب شاه که خیلی بهتر نوکری واظهار بندگی میکرد خیلی هم بیشتر تحولیش میگرفتن و وضع اقتصادی کشور نسبتا خوب بود
 • RO ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
  0 11
  خیلی هم دولت خوبی داریم . همینطور رئیس جمهور خوبی .
 • ناشناس IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
  16 0
  این دولت کلا دولت التماسه،ضمن اینکه هیچ و هدف و برنامه ای نداره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس