کد خبر 875382
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
عبدالصمد خرم آبادی معاون دادستان کل کشور

اعطای اینترنت بدون فیلتر به هاتگرام و تلگرام طلایی، اثبات کرد مردم با یک رفتار معنادار، فیلترشکن ایرانی را به فیلترشکن خارجی ترجیح داده‌اند.

به گزارش مشرق، عبدالصمد خرم‌آبادی، معاون دادستان کل کشور در صفحه شخصی خود در پیام‌رسان سروش نوشت: اگر چه اعطای اینترنت بدون فیلتر به هاتگرام و تگرام طلایی به منظور دور زدن فیلتر تلگرام ضربه سختی به پیام رسانهای داخلی وارد کرد اما این واقعیت را نیز اثبات کرد که بیش از 30 میلیون کاربر ایرانی با علم به داخلی بودن نرم افزار " هاتگرام و تلگرام طلایی" به آنها مراجعه کرده‌اند و در واقع با یک رفتار معنادار فیلترشکن ایرانی را بر فیلتر شکن خارجی ترجیح داده‌اند.


بررسی آمار ترافیک درگاه بین‌المللی اینترنت کشور بیانگر این واقعیت است که بعد از فیلتر تلگرام تنها ده درصد از حجم داده‌های موجود تلگرام از طریق فیلترشکن‌های خارجی بازدید شده‌اند. این آمار نشان می‌دهد که مشکل کاربران ایرانی در مراجعه به پیام‌رسانهای خارجی مشکل امنیتی نیست. مردم علی‌رغم تبلیغات گسترده دشمن به نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران کاملا اعتماد دارند و نرم افزارهای داخلی را بر خارجی ترجیح می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

نسخه‌های فارسی تلگرام در یک شوی رسانه‌ای

شوی طبقه نهم وزارت ارتباطاتاین رفتار مردم یک پیام برای مسئولین فضای مجازی کشور دارد و آن این است که به جای سرمایه گذاری برای دسترسی کاربران ایرانی به پیام رسانهای خارجی همه تلاش خود را برای بالا بردن کیفیت پیام رسانهای داخلی بکار گیرید .

اگر سرمایه گذاری‌ای که دولت بر روی فیلترشکن هاتگرام و تلگرام طلایی انجام داد, صرف پیام رسانهای داخلی می‌شد, امروز به جای اینکه شاهد مهاجرت 40 درصدی کاربران تلگرام به پیام رسانهای داخلی باشیم شاهد مهاجرت 90 درصدی آنها بودیم. در عین حال دشمن به داده های عظیم (big data) ما دسترسی نداشت و از شر استثمار و استعمار نوین شبکه های اجتماعی خارجی در امان بودیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس