کد خبر 875060
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان

شرکت‌های واردکننده موظف شدند تا اطلاع ثانوی نسبت به قطع تمام برنامه‌های فروش مدت‌دار بیش از ۳۰ روز انواع خودرو با عناوین مختلف شامل پیش فروش، فروش مشارکتی و مشارکت در تولید سریعا اقدام کنند.

به گزارش مشرق، غلامرضا کاوه اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل اخیر این سازمان، شرکت‌های واردکننده موظف شدند تا اطلاع ثانوی نسبت به قطع تمام برنامه‌های فروش مدت‌دار بیش از ۳۰ روز انواع خودرو با عناوین مختلف شامل پیش فروش، فروش مشارکتی و مشارکت در تولید سریعا اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

«پژو ۲۰۷ اتوماتیک» ارزان شد +جدول قیمت

مردم خودرویی که وجود نداشت خریدند!

وی افزود: بر اساس تصمیمات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، جهت ابطال تمام ثبت سفارش‌های صادر شده قبل از تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ واردات خودرو که از طریق سیستم بانکی تامین ارز نشده‌اند، واردکنندگان خودرو ملزم شدند ضمن اعمال تمهیدات ﻻﺯﻡ ﺟﻬﺖ ﺍﺟﺮﺍﯼ ﺩﺳﺘﻮﺭﺍﻟﻌﻤﻞ ﻓﻮﻕﺍﻟﺬﮐﺮ، هر چه سریعتر در خصوص تعیین تکلیف آن بخش از تعهداتشان که به واسطه تصمیمات گرفته شده امکان تحقق نخواهند داشت، اقدام کنند.

وی ضمن تاکید بر لزوم اجرای دقیق مفاد بخشنامه‌های فوق الذکر، بیان کرد: در بازرسی‌های دوره‌ای توسط کارشناسان این سازمان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها بر نحوه فروش شرکت‌ها در سراسر کشور نظارت شده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا طرح شکایت توسط مصرف کنندگان، با شرکت‌های متخلف برخورد قانونی انجام می‌شود.

کاوه همچنین از شهروندان خواست تا کماکان هرگونه موارد تخلف یا تخطی از توافقات به عمل آمده را با تلفن ۱۲۴ برای رسیدگی در میان بگذارند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس