کد خبر 874699
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۹
گریزمان

شاگردان دشان و دالیچ فینالی عجیب را رقم زده اند؛ آن چه که در نیم قرن اخیر بی سابقه بوده است.

به گزارش مشرق، نیمه اول بازی فرانسه و کرواسی با نتیجه 2-1 به پایان رسید. این بازی علاوه بر 3 گل لحظات هیجان انگیز و موقعیت های بسیاری را هم در خود داشت اما بعید به نظر می رسید این روند در نیمه دوم هم ادامه داشته باشد.

ولی آن چه که در نیمه دوم دیده ایم، چیزی فراتر از نیمه اول بوده است. در ابتدا فرانسوی ها 2 گل زدند تا کار تمام شده به نظر برسد اما اشتباه عجیب کاپیتان فرانسه و فرصت طلبی ماریو مانژوکیچ کروات ها را امیدوار کرد.

نتیجه 4-2 و به عبارتی زدن 6 گل در یک مسابقه اتفاقی بی نظیر در نیم قرن اخیر است. آخرین بار که بیش از 3 گل در فینال زده شده بود به بازی آرژانتین و آلمان غربی در جام 1986 برمیگردد. جایی که آلبی سلسته بدون کمک مارادونا سه بار دروازه مانشافت را گشود و البته 2 گل هم خورد.

پیش از آن برزیل در جام 70 توانسته بود با نتیجه 4-1 ایتالیا را شکست دهد.

اما زدن 6 گل در یک بازی به جام 1966 برمیگردد. در فینالِ آن دوره انگلیس توانست با نتیجه 4-2 آلمان غربی را شکست دهد. البته این باخت در حالی رقم خورد که بازی در 90 دقیقه با نتیجه 2-2 تمام شده بود.

از جمله نتایچ پرگل دیگر در فینال جام جهان می توان به پیروزی 5-2 برزیل بر سوئد در جام 1958، برد 4-2 ایتالیا بر مجارستان در جام 1938 و پیروزی 4-2 اروگوئه بر آرژانتین در اولین دوره جام جهانی اشاره کرد. 

نکته جالب این که تمام فینال های قرن 21 حداکثر 2 گل در بر داشتند!

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس